„Apšvietimas 2016“: nuo kūrybiškumo iki švietimo

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Studentų atstovybė organizuoja akademinių žinių patikrinimą ir konferenciją – „Apšvietimas 2016“. Šia iniciatyva, kurios šūkis – „Įsuk akademinę lemputę!“, tikimasi paskatinti jaunus žmones aktyviau domėtis švietimo sistema bei akademiniu sąžiningumu.

„Apšvietimas 2016“ programoje – konstitucijos egzamino principu paruoštas testas, kurio pagrindą sudarys klausimai iš Mokslo ir studijų, Švietimo įstatymų bei Bolonijos proceso. Taip pat studentų lauks klausimai apie savanorišką veiklą, studentišką judėjimą ir tiesioginį studentų atstovavimą. Egzaminas vyksta dviem etapais. Per pirmąjį, lapkričio 8 dieną, savo akademines žinias galėjo pasitikrinti Lietuvos aukštųjų mokyklų (šio projekto partnerių) studentai. Antrasis, finalinis, etapas vyks lapkričio 17 dieną Kaune, VDU daugiafunkciniame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23) nuo 10 val. Egzamino metu bus surengta Akademiškumo konferencija, kurioje bus tobulinamos studentų akademinės aukštojo mokslo žinios, keliamos efektyvaus mokymosi kompetencijos bei skatinama būti sąžiningais ir socialiai atsakingais studentais.

Akademinis išbandymas studentams buvo organizuojamas VDU „Pavasario festivalio“ metu, bet šį kartą nuspręsta perkopti į naują lygį – įtraukti visas Lietuvos aukštąsias mokyklas. „Apšvietimo 2016“ dalyviais gali tapti visų studijų pakopų ir formų studentai. Egzamino vykdymu konkrečiose aukštojo mokslo įstaigose rūpinasi studentų savivalda.

VDU Studentų atstovybės organizuojamos konferencijos „Apšvietimas 2016“, metu (VDU Daugiafunkcinis mokslo ir studijų centras, V. Putvinskio g. 23, 106 aud.)bus galima išgirsti ir įvairius pranešėjus kaip Artūras Bulota ( fotografas, „Fujifilm“ ambasadorius Lietuvoje, „Talent Garden įkūrėjas bei reklamos agentūros „ADVISION direktorius), Tomas Nemūra (vienas iš skaitmeninės agentūros „The Chocolate“ įkūrėjų ir „The Atomic Garden Vilnius“ mokyklos dėstytojas), Liudas Švipas ( VDU Verslo praktikų centras mokymų vadovas, įkalintų asmenų priklausomybės ligų reabilitacijos centro psichologas).

Taip pat vyks diskusija apie Lietuvos aukštųjų mokyklų jungimąsi tarp VDU rektoriaus J. Augučio, Kauno technologijos universiteto (KTU) rektoriaus P. Baršausko ir Kauno kolegijos (KK) direktoriaus M. Misiūno.

Konferencijos „Apšvietimas 2016“ programa:

● 10.00-11.00 – Akademinis išbandymas, II turas (VDU Mažoji salė)“
● 11.00-11.30 – Registracija į konferenciją (VDU Daugiafunkcinis mokslo ir studijų centras)
● 11.30-11.45 – Konferencijos atidarymas
● 11.45-12.30 – „Kūrybiškumas kaip keiksmažodis, štai 10 jų“ – Artūras Bulota
● 12.30-13.30 – Diskusija „Aukštųjų mokyklų jungimasis: galimybės, grėsmės ir iššūkiai“ tarp Vytauto Didžiojo universiteto rektoriaus J. Augučio, Kauno technologijos universiteto rektoriaus P. Baršausko ir Kauno kolegijos direktoriaus M. Misiūno. Moderuoja LSS viceprezidentas A. Zalitis
● 13.30-14.00 – „Versli asmenybė ir darbas grupėje“ – Liudas Švipas
● 14.00-14.45 – Pertrauka
● 14.45-15.30 – „Pripažinkime – esame neproduktyvumo ligoniai“ – Tomas Nemura
● 15.30-16.00 – Apdovanojimai
● 16.00 – Konferencijos uždarymas

Registracija į akademinį išbandymą.

Renginio nuoroda „Facebook“.

Daugiau informacijos: