Analizuos šiuolaikinės visuomenės subkultūrines grupes

Lapkričio 6 d., 10 val., VDU mažojoje salėje (S. Daukanto g. 28) ir auditorijose VDU Kultūros tyrimų centras surengs mokslinę konferenciją „Tarpdisciplininiai visuomenės grupių tyrimai“, kurios objektas – subkultūrinės grupės, bendruomenės ir socialiniai sąjūdžiai įvairiose socialinėse aplinkose.

„Tai yra reta proga susipažinti su tyrimais apie labai įvairias kultūrines grupes: skustagalvius, grafiti piešėjus, depresyviuosius metalistus, „swag“, Lietuvos rekonstruktorius, Japonijos samurajus ir daugybę kitų“, – renginį pristatė viena iš konferencijos organizatorių, Vytauto Didžiojo universiteto Kultūros tyrimų centro vadovė Egidija Kiškina.

Konferencijoje patyrę ir jaunieji tyrėjai iš visos Lietuvos pristatys tyrimus, kuriuose analizuojama, kaip ir kodėl šiuolaikinėje visuomenėje atsiranda, veikia ir išnyksta įvairios alternatyvios, novatoriškos, atskirtį patiriančios grupės, koks yra jų socialinis bei kultūrinis vaidmuo.

Renginio metu taip pat bus atidaryta bendruomeninių menų paroda, veiks subkultūrines grupes pristatanti fotografijų paroda bei stendinė paroda, skirta akademinio jaunimo migracijos tyrimams. Organizatoriai viliasi, kad konferencija sudomins visus, norinčius įgyti žinių apie šiuolaikinės visuomenės grupių ir jų bendravimo su aplinka aktualijas bei diskutuoti rūpimais klausimais.

Konferencija siekiama:

•    suburti grupių tyrinėtojus Lietuvoje ir suteikti jiems erdvę pristatyti savo tyrimus;
•    gilinti supratimą apie visuomenės grupių procesus;
•    skatinti tarpdisciplininius tyrimus;
•    skatinti bendradarbiavimą tarp grupes tyrinėjančių mokslininkų ir studentų.

Konferencijoje dalyvaus įvairių disciplinų mokslininkai ir studentai (antropologai, etnologai, istorikai, filosofai, sociologai, matematiniai sociologai, politologai, socialiniai psichologai ir kiti), besidomintys grupių tyrimais.

Renginio organizatorius – VDU Humanitarinių mokslų fakulteto Kultūros tyrimų centras.

Konferencijos programa

Konferencijos pranešimų santraukos