Teologijos daktaro Valdo Mackelos netektis

2003

Penktadienio vakarą, lapkričio 24 d., po ilgos ligos mirė Vytauto Didžiojo universiteto Katalikų teologijos fakulteto dėstytojas dr. Valdas Mackela. Universiteto bendruomenė reiškia didelę užuojautą artimiesiems, draugams ir kolegoms.

Pirmadienį, lapkričio 27 d., 10 val. vyks išlydėjimas į Raudondvario bažnyčią (M. Valančiaus g. 24, Kauno raj.), kurioje Šv. Mišios bus aukojamos 13 val. Po Šv. Mišių – laidotuvės Raudondvario naujosiose kapinėse.

Valdas Mackela gimė 1972 m. Kaune. 1991 m. baigė Kauno „Rasos“ vidurinę mokyklą. Tais pačiais metais įstojo į atkurtojo Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto Civilizacijų istorijos specialybę.

Nuo 1991 m. studijavo Vytauto Didžiojo universiteto Teologijos-filosofijos fakultete. 1992-1993 m. studijavo Kalbos ir katechetikos institute Gaminge, Austrijoje.

1995 m. Vytauto Didžiojo universitete Katalikų teologijos fakultete suteiktas teologijos bakalauro laipsnis. Darbo tema: „Aukščiausios realybės patirtis mistikoje“.

1997 m. Valdui Mackelai Vytauto Didžiojo universitete Katalikų teologijos fakultete suteiktas teologijos licenciato laipsnis. Darbo tema: „Žmogaus išganymo ir pasaulio eschatologijos sofiologinė interpretacija šiuolaikinėje stačiatikių teologijoje“.

1998 m. studijavo Varšuvos Kardinolo Stepono Višinskio universitete.

Nuo 1998 m. iki 2003 m. ir pastaruosius keletą metų buvo Vilniaus universiteto Religijos studijų ir tyrimų centro bendradarbis.

1998–2005 m. bendradarbiavo savaitraštyje „Šiaurės Atėnai“, katalikiškame mėnraštyje „Sandora“, redagavo žurnalą jaunimui „Lux“, dirbo „Katalikų pasaulio“ leidyklos knygų leidybos skyriuje, kūrė laidas „Šventadienio mintys“ LRT televizijoje. Yra publikavęs mokslinių ir publicistinių straipsnių, išvertęs Popiežiškosios Biblijos komisijos dokumentą „Biblijos aiškinimas Bažnyčioje“, keletą teologinių ir krikščioniškojo maldingumo knygų, dalyvavęs daugelyje respublikinių ir tarptautinių mokslinių konferencijų ir seminarų.

2012 m. Vytauto Didžiojo universitete apgynė daktaro disertaciją tema Jėzus Kristus apokrifinėse evangelijose. Ortodoksija ir erezija ankstyvojoje krikščionybėje“.

Šviesios atminties dr. Valdas Mackela dėstė Vytauto Didžiojo universiteto Katalikų teologijos fakultete ir buvo Vilniaus universiteto Religinių studijų centro bendradarbis.