VDU atsako į klausimą „Ö kaip vokiškai?”

Spalio 18–24 dienomis visoje Lietuvoje vyksta tradicinės Vokiečių kalbos dienos „Ö kaip vokiškai?“, per kurias bus surengti 155 renginiai, siūlantys pažvelgti į vokiečių kalbą iš įvairių perspektyvų. Kaip ir kasmet, įvairias iniciatyvas įgyvendina darželiai, mokyklos, universitetai, bibliotekos, verslo atstovai – tarp ištikimų vokiečių kalbos bičiulių atsiranda ir naujų, siekiančių kūrybiškai pažvelgti į vokiečių kalbos teikiamas galimybes švietime, kultūroje, versle ir kitose gyvenimo srityse. Vytauto Didžiojo universitetas taip pat kiekvienais metais prisijungia prie šios iniciatyvos ir siūlo renginius studentams, moksleiviams bei plačiajai visuomenei.

Spalio 18 d. virtualios vokiečių kalbos paskaitos „Jeder Anfang ist schwer“ metu VDU Užsienio kalbų instituto studentai diskutuos ir pasidalins savo patirtimi, mokantis vokiečių kalbos. Papasakos apie sunkumus, iššūkius, įkvėps visus norinčius pradėti mokytis, net ir bijančius žengti šį žingsnį.

Spalio 18 d. virtualios vokiečių kalbos paskaitos „Abenteuer in Deutschland“ metu VDU Užsienio kalbų instituto studentai dalinsis nuotaikingomis istorijomis iš kelionių po Vokietiją.

Spalio 19—22 d. VDU Humanitarinių mokslų fakultetas organizuoja interaktyvią vokiškų ženklų Kauno santakoje paiešką „Dreihundertdreiunddreißig Reiter ritten dreihundertdreiunddreißig mal um die große runde Burg“. Virtualaus pasivaikščiojimo metu su istorike dr. Inga Puidokiene Kauno Santakoje, gražioje ir Kaunui reikšmingoje vietoje, bus ieškoma ženklų, menančių laikotarpį, kai Vokietija ir vokiška kultūra lietuviams buvo gerokai arčiau nei dabar.

Spalio 20 d. 18 val. Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje vyks literatūrinis vakaras-diskusija „Apie ką kalba naujausia vokiečiakalbė literatūra?“, kurią organizuoja Vytauto Didžiojo universitetas, festivalis „Kauno literatūros savaitė“ ir Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Renginio metu VDU docentė dr. Rūta Eidukevičienė pristatys šių metų Vokietijos knygų premijos nugalėtoją (paskelbtą spalio 18 d.) ir kartu su rašytoju, vertėju dr. Laurynu Katkumi diskutuos apie aktualias Vokietijos literatūrinio gyvenimo tendencijas, vokiečių ir lietuvių literatūrinius ryšius.

Spalio 22 d. VDU HMF docentė Rūta Eidukevičienė kartu su germanistikos specialybės studentais ves vokiečių literatūros pamoką-diskusiją apie „skaitmeninius čiabuvius“ Kauno gimnazijų moksleiviams. Pamokoje bus kalbama apie socialinių medijų kartos pasaulėžiūrą, bendravimo ypatumus ir „skaitmeninių čiabuvių“ (Digital Natives) vaizdavimą šiandieninėje vokiečių literatūroje.

Šią savaitę prasideda VDU HMF dėstančio DAAD lektoriaus Markus Polzer bei vokiečių kalbos asistentės Anitos Obenaus inicijuotas projektas #schnapsidee. Projekto koordinatoriai kartu su VDU HMF Vokiečių kalbos ir komunikacijos studentais ieškos beprotiškiausių, juokingiausių ir keisčiausių vokiškų patarlių ir posakių. Studentai kurs trumpus video, kuriuose pristatys savo mėgstamą vokišką žodį ar frazę. Daugiau informacijos apie projektą.

Visa renginių programa

Pagrindinis Vokiečių kalbos dienų organizatorius – Vilniaus Goethe’s institutas.

Vokiečių kalbos dienų iniciatoriai – Vokietijos ambasada LietuvojeGoethe’s institutas, Centrinė užsienio švietimo sistemos valdyba (ZfA), Vokietijos akademinių mainų tarnyba (DAAD) ir Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai (AHK).

Rėmėjas: UAB „LIDL Lietuva“.

Daugiau informacijos galima rasti čia, VDU Vokiečių kalbos ir komunikacijos studijų Facebook puslapyje arba VDU Užsienio kalbų instituto Facebook puslapyje.

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *