loader image

„QS“ reitinge VDU – tarp Lietuvos mokslo ir tarptautiškumo lyderių

481

Birželio 18 d. paskelbtame naujausiame pasauliniame universitetų reitinge „QS World University Rankings 2020“ Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir toliau išlieka tarp šalies lyderių moksliškumo ir tarptautiškumo srityse. Universitetas pagerino rezultatus dviejose kategorijose – akademinės reputacijos ir darbų citavimo.

Tradiciškai nepralenkiamu mūsų šalyje VDU išliko tarptautinių darbuotojų kategorijoje – pagal šį rodiklį universitetas užėmė 583-ą vietą pasaulyje (1-ą Lietuvoje). Šioje kategorijoje vertinama tarptautinių darbuotojų dalis universitete, aukštosios mokyklos tarptautinis patrauklumas.

Lyginant su praėjusiais metais, VDU pasiekė aukštesnius rodiklius pagal akademinę reputaciją – metines akademinių darbuotojų apklausas, kuriose prašoma įvardinti geriausias mokslines institucijas pasaulyje – ir darbų citavimą, tai yra, vidutinį vieno darbuotojo mokslo darbų pacitavimų skaičių. Universiteto moksliškumą šiemet išskyrė ir žurnalo „Reitingai“ sudarytas universitetų reitingas, kuriame VDU įvertintas pirmąja vieta pagal šį kriterijų.

„QS“ reitingą iš viso sudaro penki vertinimo kriterijai: akademinė reputacija, darbdavių vertinimai, darbų citavimas, studentų skaičius bei darbuotojai ir studentai iš  užsienio. Bendrame reitinge, kaip ir praėjusiais metais, VDU įvertintas pozicija „801+“ tarp pasaulio universitetų. Iš viso pasaulyje šiuo metu yra apie 28 tūkstančiai universitetų.

„QS“ vertinimu, šiemet Vytauto Didžiojo universitetas pateko tarp 75 procentų geriausių pasaulio universitetų. Vertinant VDU šių metų „QS“ reitinge buvo įtraukti ir VDU Švietimo akademijos, įkurtos prisijungus buvusį Lietuvos edukologijos universitetą, rezultatai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.