Galerija „101“

Vytauto Didžiojo universiteto menų galerija 101 yra tarp-akademiniame kontekste įsikūrusi erdvė, skatinanti jungiamiuosius šiuolaikinio meno procesus ir taikanti skirtingas strategijas: edukacines, vizualiasias, performatyvias, (pa)tyrimines… Galerija pristato Lietuvos ir užsienio šalių menininkų kūrybą personalinėse ir grupinėse parodose, bei kitais šiuolaikybės akumuliacijos formatais. Koncepcinės galerijos kryptys: šiuolaikybė, performatyvumas, edukacija ir mediacija. 

Kasmet rudenį skelbiamas atviras kvietimas norintiems surengti ar dalyvauti galerijos kuruotose parodose, taip pat priima paraiškas renginiams neterminuotai. 101 ilsisi liepos, rugpjūčio ir sausio mėnesiais. Galerija nuolatos kviečia prisidėti savanorystės ar akademinės praktikos pagrindais. 

VDU menų galerija 101 įkurta 2008 metais ir iki 2014-tųjų veikė adresu Laisvės al. 53. Šiuo metu galerija įsikūrusi VDU Menų fakulteto patalpose Muitinės g. 7, Kaune. Nuo 2008 iki 2017 galerijai vadovavo menotyrininkė Daiva Citvarienė. 2017 metų rudens sezono metu galerijai vadovauti pradėjo kuratorė, meno vadybininkė ir mediatorė Vaida Stepanovaitė, o nuo 2018 žiemos sezono šias pareigas perėmė menininkė ir kuratorė Margarita Žigutytė.