Konferencijoje – išmaniųjų technologijų ribos tarp etikos ir teisės

2020 m. vasario 20 d. vyks tarptautinė konferencija „Ateities teisė, etika ir išmanosios technologijos“, kurią organizuoja Vytauto Didžiojo universitetas kartu su LR Seimu.

Vieta: Lietuvos Respublikos Seimo Konstitucijos salė (1 rūmai), Gedimino pr. 53, 01109, Vilnius

Laikas: 8:00–17:00

Pagrindiniai konferencijos pranešėjai:

David Gunkel, Northern Illinois University (JAV)

Vincent Müller, Technical University of Eindhoven (Nyderlandai)

Pastaraisiais dešimtmečiais beprecedentis informacinių technologijų, robotikos, dirbtinio intelekto, intelektinės nuosavybės ir susijusių sričių technologinis progresas ne tik teigiamai paveikė beveik visas žmogaus gyvenimo sritis, tačiau tuo pačiu paskatino diskutuoti ir susirūpinimą keliančiais klausimais, susijusiais su mašinų bei robotų statuso ir teisių apibrėžtimi, duomenų rinkinių (angl. Big Data), autonominių ginklų, duomenų apdorojimo procesų (angl. black box problem) valdymu ir kontrole, o kartu ir švietimo ateitimi. Į šiuos klausimus atsakymų bus ieškoma tarptautinėje konferencijoje, kurios metu įvairių sričių mokslininkai-ekspertai analizuos, kokia kryptimi žmonija turėtų eiti, kad nepažeidžiant fundamentalių vertybių ir laisvių, išmaniųjų technologijų ir robotikos plėtra būtų sureguliuota užtikrinant jų veikimą visuomenės labui.

Kviečiame įvairių disciplinų, teisės, filosofijos, socialinių mokslų, informacinių technologijų, dirbtinio intelekto ir robotikos mokslininkus pristatyti savo tyrimus, susijusius su minėtomis sritimis ir pateikti pranešimų santraukas (diskusija 20 min ir 10 min).

Norintys dalyvauti konferencijoje, pranešimų santraukas turi pateikti iki lapkričio 30 dienos, o pilnus prnaešimus – iki gruodžio 15 dienos.

Konferencija vyks anglų kalba.

Registracijos nuoroda

Kontaktinis asmuo: Rasa Simanavičienė, el. paštas: rasa.simanaviciene@vdu.lt

Konferencija yra viena iš projekto „Ateities teisės, etikos ir intelektualių technologijų integralumo studija“ veiklų. Projektas bendrai finansuojamas iš Europos socialinio fondo lėšų (projekto Nr. 09.3.3-LMT-K-712-01-0173) pagal dotacijos sutartį su Lietuvos mokslo taryba (LMTLT).