Tarptautinė konferencija „Šeima, klasė ir nelygybės Centrinėje ir Rytų Europoje“

Nuotoliniu būdu

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Socialinių tyrimų centras kviečia į tarptautinę konferenciją „Šeima, klasė ir nelygybės Centrinėje ir Rytų Europoje“, kuri vyks 2021 m. spalio 28-29 d. nuotoliniu būdu.

Trys perėjimo į kapitalizmą ir liberalią demokratiją dešimtmečiai Centrinėje ir Rytų Europoje perkeitė regiono šeimų kasdienybę. Tyrimai atskleidžia susiformavusius naujus šeimos demografijos, skirtingų lyčių ir kartų tarpusavio santykių modelius bei praktikas, tėvystės diskursą, šeimos politikos tendencijas ir augantį šeimos gyvenimo kompleksiškumą. Vis tik socialinės klasės ypatumų įtaka šeimos gyvenimui dar gana menkai aptariama regiono moksliniame diskurse.

Konferencijos programą sudaro aštuonios sekcijos, skirtos šeimos kūrimo, gimstamumo, tėvystės, šeimos politikos, lyčių, socialinio ir kultūrinio kapitalo šeimoje, COVID-19 pandemijos ir šeimos gerovės klausimams. Taip pat numatyti du plenariniai pranešimai.

Spalio 28 d. 10 val. (CET) plenarinį konferencijos pranešimą Stratification in Separation: A Review of the Evidence from Risk and Vulnerability Perspective” skaitys sociologijos profesorius Juho Härkönen iš Europos universiteto instituto (EUI).

Spalio 29 d. 9 val. (CET) plenarinį konferencijos pranešimą Eastern and Central Europe: The Future of Gender Equality” skaitys Kembridžo bei Vytauto Didžiojo universitetų profesorė istorikė Dalia Leinartė.

Kviečiame susipažinti su konferencijos programa

Nuotolinė konferencija vyks MS Teams platformoje. Dalyvavimas konferencijoje yra nemokamas, tačiau reikalinga registracija.

Konferencijos kalba – anglų k.

Daugiau informacijos apie konferenciją galite rasti čia ir Facebook puslapyje.

Konferencijos el. paštas: familiesconference2021@vdu.lt

Konferencijos organizacinis komitetas:

Prof. Milda Ališauskienė

Doc. dr. Jurga Bučaitė-Vilkė

Doktorantė Irma Dirsytė

Doktorantė Ieva Dryžaitė

Dr. Rasa Indriliūnaitė

Prof. Aušra Maslauskaitė

Prof. Artūras Tereškinas

Konferencija finansuojama projekto „Šeimos, nelygybės ir demografiniai procesai“, kuris bendrai finansuotas iš Europos socialinio fondo lėšų (projekto Nr. DOTSUT – 09.3.3-LMT-K-712-01-0020 pagal dotacijos sutartį su Lietuvos mokslo taryba (LMT LT)) lėšomis.

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *