Metodologiniai mokymai „Introduction to ATLAS.ti: Harness Powerful Software to Facilitate Your Qualitative Research“
Vytauto Kavolio transdisciplininių tyrimų institutas kviečia Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) mokslininkus/es į nuotolinius metodologinius kokybinių tyrimų programos ATLAS.ti. mokymus.
- Mokymų data:
- 1 sesija – 2024 m. spalio 24 d. 14.00 val.
- 2 sesija – 2024 m. spalio 25 d. 14.00 val.
- Trukmė – abi sesijos po 90 min. (2 akad. val.).
- Kalba – anglų k.
- Formatas – nuotoliniai mokymai Zoom
- Registracija – į mokymus būtina užsiregistruoti. Visi užsiregistravę dalyviai, gaus Zoom nuorodą likus kelioms dienoms iki mokymų. Registracijos formą rasite čia.
- Dalyviai turi turėti pagrindines „Windows/Mac” sistemos žinias ir asmeninį kompiuterį su įdiegta „ATLAS.ti Windows/Mac” programa (demonstracine arba pilna versija). Nemokamą versiją galima įsidiegti į savo kompiuterį iš čia.
Mokymų lektorė: Ivana Radivojevič, ATLAS.ti Scientific Software Development GmbH atstovė.
Mokymų turinys
Sesijų planas
- 1 diena: ATLAS.ti pristatymas, projekto kūrimas, duomenų kodavimas (rankiniu būdu ir naudojant dirbtinio intelekto įrankius) ir atmintinių rašymas.
- 2 diena: Duomenų tyrinėjimas naudojant dirbtinio intelekto įrankius, tinklų kūrimas, ataskaitų eksportavimas ir rezultatų gavimas.
Trumpas mokymų aprašymas
Įvadas: sužinokite, kaip išnaudoti ATLAS.ti galimybes, kad palengvintumėte savo kokybinius tyrimus! Per šiuos mokymus susipažinsite su visais ATLAS.ti naudojimo etapais – nuo projekto sukūrimo ir įvairių rūšių duomenų analizės iki išvadų gavimo ir įvairių rūšių rezultatų eksportavimo. Šiame kurse mokoma pagrindinių ATLAS.ti Windows/Mac funkcijų, taip pat modeliu pagrįstos duomenų analizės sistemos, akcentuojant dalyvio požiūrio aprašymą, ryšių tarp duomenų vienetų generavimą ir interpretavimo procesą.
Metodika: Kurso turinys bus dėstomas gyvai diskutuojant internetu apie įvairius ATLAS.ti naudojimo aspektus. Dalyviai gali realiuoju laiku bendrauti su lektore ir užduoti klausimus (naudodamiesi kompiuterio kamera ir mikrofonu ir (arba) rašydami į pokalbių langelį). Kiekviename užsiėmime taip pat bus trumpos pertraukos, per kurias dalyviai galės praktiškai pritaikyti skirtingą aptariamą turinį. Lektotė pateiks projektą, kurį vykdydami dalyviai galės praktiškai naudotis ATLAS.ti. Po kiekvieno užsiėmimo dalyviai gaus užsiėmimo skaidres ir praktinę užduotį, kurioje galės daugiau laiko skirti praktikai su savo tyrimų projektu. Be to, kiekvienas dalyvis gaus oficialų ATLAS.ti sertifikatą.
Mokymosi tikslai: 1) Dalyviai susipažins su ATLAS.ti metodologiniais principais, 2) taip pat sužinos pagrindines ATLAS.ti funkcijas ir procedūras, 3) išmoks, kaip naudoti ATLAS.ti įrankį duomenų analizei, daugiausia dėmesio skiriant duomenų integravimui, organizavimui ir nuolatiniam tyrimo proceso dokumentavimui.
Daugiau apie lektorę. Ivana Radivojevič yra baigusi psichologijos studijas ir yra IE universiteto organizacinės elgsenos / žmogiškųjų išteklių doktorantė. Ji yra ATLAS.ti Scientific Software Development GmbH projektų vadovė, vedanti mokymus ATLAS.ti naudotojams bei koordinuoja naudotojų palaikymo komandą. Jos tyrimų sritis – organizacinė elgsena šiuolaikiniame darbo pasaulyje. Ivana yra paskelbusi daugybę straipsnių geriausiuose akademiniuose žurnaluose, pavyzdžiui, „Organization Studies“, „Journal of Organizational Behaviour“ ir „The Qualitative Report“.
Daugiau informacijos apie mokymus el. paštu vki[eta]vdu.lt.
Šie mokymai yra viena iš projekto „Vytauto Kavolio transdisciplininių socialinių ir humanitarinių mokslų instituto MTEP veiklų stiprinimas (SOCMTEP)“ veiklų. Projektą finansuoja Lietuvos mokslo taryba ir Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, sutarties Nr. S-A-UEI-23-13 (2023-12-27). Finansavimo programa – „Universitetų ekscelencijos iniciatyva” (Nr. V-940).