Šventinis VDU kamerinio orkestro ir Sauliaus Petreikio koncertas ,,Aplink pasaulį“

VDU didžioji salė (S. Daukanto g. 28)

Kaip ir kiekvieną gruodį, švenčių belaukiant, VDU kamerinis orkestras kviečia kartu švęsti savo gimtadienį. Jau 7 – ojo kolektyvo gimtadienio proga, orkestro svečiai – talentingasis multiinstrumentalistas Saulius Petreikis ir jo grupė. Jau gruodžio 13 d., ketvirtadienį, 18 val. atlikėjai kviečia klausytojus į muzikinę kelionę ,,Aplink pasaulį“.

Saulius Petreikis – vienas ekspresyviausių Lietuvos kūrėjų, kurio koncertuose stebina gebėjimas sutalpinti gaivališką pirmapradiškumą ir didingos sielos kūrybą. Atlikėjo dvilypiškumas atsiskleidža per skirtingus instrumentus ir nuolatinį ieškojimą tiek gyvybingame dienos aktyvume, tiek mistiškos tamsos apmąstyme. Šiame permainų kelyje susipina verksmingas dūdukas, dvasinga bansuri fleita, įdomioji kinų hulusi fleita, nuoširdusis lamzdelis ar šokius nešančios airiškos fleitos. Visi atlikėjo išieškoti instrumentai – tai tik didingo medžio šakos, kurio šaknys tvirtai siejasi su viso pasaulio tautomis, todėl muzika skleidžia vienybę. Kartais tai eksperimentas, o kartais tvari struktūra, nes atlikėjas kuria nuo archaiško folko iki modernios World muzikos ir netgi su ekspresyvaus džiazo elementais. Atlikėjo koncertas – tai visad kelionė aukštyn mitinio pasaulio medžio šakomis, kurios gidas Saulius Petreikis – nuoširdus, ekspresyvus ir visad nenuspėjamas.

VDU Kamerinis orkestras – 2011 metais Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje įkurtas kamerinis orkestras yra vienintelis profesionalus kamerinis orkestras Kauno mieste. Įkurtas ne tik siekiant plėsti klasikinės muzikos bei šiuolaikinių jos interpretacijų kultūrą laikinojoje sostinėje, bet taip pat tarptautiniu lygiu atstovauti Lietuvai, Kauno miestui bei universitetui, reprezentuoti juos užsienyje.

Per palyginti trumpą gyvavimo laikotarpį orkestras jau surengė daugiau nei 200 koncertų Lietuvoje ir užsienyje, 2017 metais kolektyvas surengė gastroles Jungtinėse Amerikos Valstijose kartu su saksofonininku Liutauru Janušaičiu, kuriose pristatė kartu įrašytą Liutauro Janušaičio kompaktinę plokštelę ,,Two different sides“, dalyvavo Euro-Mediterranean Youth Music Expo 2012 festivalyje Kipro respublikoje, 2013 m. orkestras debiutavo prestižiniame festivalyje Schlezwig-Holstein Vokietijoje – čia jis sužavėjo daugiatūkstantinę publiką. Dalyvavo žymiausiuose Lietuvos tarptautiniuose muzikos festivaliuose – Pažaislio muzikos festivalyje, šiuolaikinės muzikos festivalyje ,,Iš arti“, festivalyje ,,Operetė Kauno pilyje“, Kristupo vasaros festivalyje, E. Griego ir M. K. Čiurlionio muzikos festivalyje, džiazo festivalyje ,,Broma Jazz“, M. K. Čiurlionio muzikos festivalyje, Vilniaus Kultūros naktyje ir kt. Orkestras surengė koncertus su žymiais Lietuvos ir užsienio atlikėjais: Merūnu Vitulskiu, Liudu Mikalausku, Evelina Sašenko, Girmante Vaitkute, Liutauru Janušaičiu, Rūta Lipinaityte, Sauliumi Petreikiu ir grupe, Verena Rein (sopranas, vokietija), Jyotsna Srikanth (smuikas, Indija-Jungtinė Karalystė) ir Shadrach Solomon (fortepijonas, Indija), Alexander Paley (fortepijonas, JAV), grupe ,,Liūdni slibinai“, Kauno šokio teatru ,,Aura“, dalyvavo operų pastatyme, grojo su kitais pripažintais ir dar kylančiais Kauno, Lietuvos ir užsienio talentais, išleido lietuvių kompozitorių kūrybos kompaktinę plokštelę ,,Ekspresija“.

Jonas Janulevičius – VDU Kamerinio orkestro vyr. dirigentas nuo 2015m. pradžios. Maestro taip pat yra vyriausiasis Kauno valstybinio muzikinio teatro dirigentas, ilgametis Šiaulių kamerinio orkestro meno vadovas, 2015 metais pelnęs „Auksinį scenos kryžių“ operetės ir miuziklo kategorijoje už operetės „Balius Savojoje“ ir miuziklo „Grafas Montekristas“ muzikinės dalies parengimą bei P. Abrahamo operetės „Balius Savojoje“ partitūros orkestruotę.