Metodologiniai mokymai „Digital Methods for Social Research: the Past, Present and Future“

Nuotoliniu būdu

Vytauto Kavolio transdisciplininių tyrimų institutas kviečia Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) mokslininkus/es į nuotolinius metodologinius mokymus apie įvairių skaitmeninių socialinių tyrimų metodų taikymo strategijas ir jų ateities tendencijas.

  • Mokymų data – 2024 m. balandžio 4 d. 14 val.
  • Mokymų trukmė – 2 val. (2,5 akad. val.).
  • Mokymų kalba – anglų k.
  • Mokymų formatas – nuotoliniai mokymai MS Teams
  • Registracija – į mokymus būtina užsiregistruoti. Visi užsiregistravę dalyviai, gaus MS Teams nuorodą likus kelioms dienoms iki mokymų. Registracijos formą rasite čia.

Mokymų lektorius: dr. Matti Pohjonen, Helsinkio universiteto Socialinių ir humanitarinių mokslų instituto (HSSH) vyr. mokslo darbuotojas.

Mokymų turinys

Šių metodologinių mokymų tikslas – supažindinti tyrėjus su skaitmeninių metodų taikymu socialinių ir humanitarinių mokslų tyrimuose (Rogers, 2014, Lindgren, 2020). Plačiąja prasme skaitmeniniai metodai apima įvairius tyrimų metodus, kuriais siekiama analizuoti skaitmeninius duomenis, ypač internetinius ir socialinės žiniasklaidos, ir dažnai dideliu mastu. Šie metodai neapsiriboja vien skaitmenine sociologija (Lupton, 2014) ir kompiuteriniais socialiniais mokslais (Nelimarkka, 2023), bet apima ir įvairias technikas, papildančias labiau tradicinius kokybinius ir etnografinius tyrimų metodus (Pohjonen, 2020). Taip pat pastaruoju metu tyrėjai į savo tyrimų sistemas pradeda įtraukti ir dirbtinį intelektą bei didelės apimties kalbos modelius (LLM).

Taigi šie mokymai sieks supažindinti su geriausiomis metodų taikymo strategijomis, su jomis susijusiais įvairiais metodologiniais požiūriais ir kai kuriomis geriausiomis skaitmeninių metodų diegimo praktikomis naudojant paruoštus įrankius (DMI, Gephi) arba kodavimo pavyzdžius naudojant Python ir R.

Mokymų metu bus pristatomos ir ateities tendencijos, susijusios su didėjančiu dirbtinio intelekto naudojimu socialiniuose ir humanitariniuose moksluose, ir kai kuriuos dėl to kylančius etinius ir epistemologinius klausimus (Törnberg 2023).

Mokymus sudarys interaktyvi paskaita ir praktinis skaitmeninių metodų naudojimo pavyzdys, taip pat diskusijos, susijusios su konkrečiais mokymų dalyvių moksliniais interesais.

Po mokymų dalyviai turės būtinų žinių apie metodologines ir praktines skaitmeninių metodų naudojimo savo tyrimuose galimybes bei apribojimus.

Programavimo ar skaičiavimo metodų taikymo patirtis nebūtina norint dalyvauti mokymuose.

Daugiau apie lektorių. Dr. Matti Pohjonen specializuojasi skaitmeninių metodų, naudojančių atviruosius socialinės žiniasklaidos ir interneto duomenis socialinių ir humanitarinių mokslų tyrimams, kūrime. Šiuo metu Matti taip pat vadovauja dviem skaitmeniniais metodais grindžiamiems mokslinių tyrimų projektams, kurių viename yra nagrinėjami klausimai, susiję su dirbtiniu intelektu, o kitame – pasaulinėmis autoritarinio informacijos slopinimo internete tendencijomis. Dr. Matti Pohjonen dirbo Pasaulinės skaitmeninės žiniasklaidos kurso dėstytoju SOAS, Londono universitete (2018-2020 m.), Vox-Pol tinklo tyrėju (2015-2017 m.) ir Lyginamosios žiniasklaidos teisės ir politikos programos (PCMLP) tyrėju Oksfordo universitete (2014-2016 m.).

Mokymus moderuos dr. Gintarė Pocė, V. Kavolio transdisciplininių tyrimų instituto projektinių veiklų vadovė.

Daugiau informacijos apie mokymus el. paštu: vki[eta]vdu.lt.

Šie mokymai yra viena iš projekto „Vytauto Kavolio transdisciplininių socialinių ir humanitarinių mokslų instituto MTEP veiklų stiprinimas (SOCMTEP)“ veiklų. Projektą finansuoja Lietuvos mokslo taryba ir Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, sutarties Nr. S-A-UEI-23-13 (2023-12-27). Finansavimo programa – „Universitetų ekscelencijos iniciatyva” (Nr. V-940).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.