Diskusija „Europos kalbinis kraštovaizdis: ką žada ateitis?“

Kavinė „Green Café“ (Laisvės al. 46, Kaunas)

Spalio 18 d., ketvirtadienį, 18 val. VDU Tarptautinių ryšių prorektorė prof. Ineta Dabašinskienė skaitys pranešimą „Europos kalbinis kraštovaizdis: ką žada ateitis?“. Renginio vieta – kavinė „Green Café (Laisvės al. 46, Kaunas).

Kalba yra vienas iš tautą ar valstybę apibrėžiančių elementų. Šiandien pasaulyje yra naudojama beveik 7000 skirtingų kalbų ir dialektų. Kiekvieną akimirką kalbos nyksta bei keičiasi Europoje ir pasaulyje. Kokią įtaką kalbų vartojimui daro ekonominis konkurencingumas, politinė lyderystė bei naujos technologijos? Ar anglų kalba išliks lyderiaujanti po „Brexit“ Europoje ar yra šiai kalbai realių konkurentų pasaulyje? Gal mandarinų (kinų)?

Ši diskusija yra Baltijos pažangių technologijų instituto renginių ciklo „Café Scientifique diskusijos“ dalis. Šie renginiai skirti visiems bendrauti mėgstantiems ir mokslu kasdienybėje besidomintiems žmonėms. Tai – neformalios diskusijos kartu su žinomais Lietuvos mokslininkais ir entuziastingais tyrėjais, kurie yra pasirengę savo žiniomis dalintis su visuomene, o apie mokslą kalbėti įdomiai ir suprantamai kiekvienam. Diskusijos rengiamos įgyvendinant projektą „Nacionalinės mokslo populiarinimo sistemos plėtra ir įgyvendinimas“.

Renginys nemokamas.

Renginio plakatas