Dirbtuvės žurnalistams, skirtos „Žiniasklaidos pasitikėjimo iniciatyvai”

Vytauto Didžiojo universitetas (V. Putvinskio g. 23, 101 aud., Kaunas)

„Reporteriai be sienų” žiniasklaidoje dirbančius kolegas kviečia į dirbtuves, skirtas „Žiniasklaidos pasitikėjimo iniciatyvai”. Dirbtuvės vyks kovo 28 d. 13-16 val. Vytauto Didžiojo universitete (V. Putvinskio g. 23, 101 aud., Kaunas).

Registracija į renginį.

Žurnalistika, verta savo vardo, turi būti aiškiai išskirta tarp viso turinio ir algoritmų. „Reporteriai be sienų” siūlo sprendimą, padėsiantį atskirti bei teikti pirmenybę žurnalistinės etikos taisykles atitinkančiai žiniasklaidai ir didinti kokybiškos žiniasklaidos konkurencingumą bei auditoriją. „Žiniasklaidos pasitikėjimo iniciatyva” (JTI) yra tarptautinis standartas parengtas pagal ISO (patvirtintas Europos Komisijos standartizacijos komiteto, 2019 metais), sukurtas kartu su 130 įtakingiausių pasaulio organizacijų (tokių kaip BBC, Europos transliuotojų sąjunga, Associated Press, AFP, Facebook, Microsoft, Google) siekiant išskirti patikimą žurnalistiką.

Kiekviena žiniasklaidos priemonė gali siekti šios akreditacijos atliekant 3 žingsnius:

1. Susikurti paskyrą www.jti-app.com.
  2. Atlikti ir paskelbti įsivertinimo klausimyną.
  3. Mes padėsime jums atlikti nepriklausomą auditą ir gauti JTI sertifikatą.

Dirbtuvių metu bus pristatoma JTI iniciatyva, klausimynas ir finansinės paramos galimybės. Daugiau informacijos apie JTI.

Turint papildomų klausimų kreiptis į Mildą Petkauskaitę, JTI atstovę Baltijos šalims, mpetkauskaite-ext[eta]rsf.org.