ES literatūros premija – VDU ŠA absolventei D. Opolskaitei

Briuselyje, menų centre BOZAR, spalio pradžioje buvo įteiktos 11-osios Europos Sąjungos literatūros premijos – jomis apdovanota 14 naujų rašytojų iš tiek pat Senojo žemyno šalių. Tarp laimėtojų – ir VDU Švietimo akademijos (buvusio Lietuvos edukologijos universiteto) absolventė, lietuvių kalbos mokytoja, vaikų rašytoja Daina Opolskaitė.  Lietuvei ES premija skirta už knygą „Dienų piramidės“.

D. Opolskaitė rašyti pradėjo dar būdama moksleivė, o pirmąją knygą išleido antrame kurse. „Dar mokykloje pasirodė pirmi rimtesni bandymai, kažkokios apraiškos. Svarbiu postūmiu į kūrybą tapo Jaunųjų filologų konkursas, kuriame dalyvavau vyresnėse klasėse. Patirtas įvertinimas stiprino, teikė pasitikėjimo. Studijuodama antrame kurse išleidau pirmąją novelių knygą „Drožlės“. Tai jau reiškė labai daug. Supratau, kad noriu rašyti“, – pasakoja rašytoja.

Kūryba į autorės gyvenimą atėjo netikėtai. „Atėjo, ir tiek. Šiuo atveju žmogus nesirenka, greičiau pasirenka jį. Ir aš galvoju, kad Kažkas mane pasirinko, parinko už mane, tikėjo, kad šiai misijai esu tinkama. Esu įsitikinusi, kad kūryba nėra tik saviraiška. Tai – suteiktas įgaliojimas išfiltruoti svarbius dalykus, kitiems atspindėti pasaulį, kuriame visi gyvename“, –  teigia D. Opolskaitė.

ES premijos laureatė tikina, kad jos įkvėpimo šaltinis – gyvenimas. „Gyvenimas. Žmonės. Kasdienis jų stebėjimas. Tada pamatai daugybę dalykų, kurie iš pirmo žvilgsnio atrodo neregimi. Ištinka kažin koks netikėtumo jausmas, stebuklingas atradimas, sukrėtimas, ir tai verčia imtis plunksnos“, – pasakoja absolventė.

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *