Atviras laiškas dėl Artiomo Bojarskio persekiojimo

Kreipimasis į Baltarusijos teisėsaugą

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) reiškia gilų susirūpinimą dėl vykstančio mūsų bendruomenės nario – Gamtos mokslų fakulteto Biotechnologijos programos 1 kurso studento – Artiomo Bojarskio persekiojimo.

VDU studentas Artiomas Bojarskis buvo suimtas 2021 m. kovo 24 d., jį apkaltinus pagal Baltarusijos Respublikos baudžiamojo kodekso 361-1 straipsnio 1 dalį „ekstremistinio darinio sukūrimas“, Baltarusijos Respublikos baudžiamojo kodekso 342 straipsnio 1 dalį „grupinių veiksmų šiurkščiai pažeidžiant viešąją tvarką organizavimas“.

Vytauto Didžiojo universiteto bendruomenė ir toliau atidžiai stebi bylos raidą, yra sunerimusi dėl gaunamų signalų apie fizinį ir psichologinį smurtą ir kviečia prokuratūrą bei teismą vesti bylą sąžiningai ir nešališkai. Teismo prašome Artiomą Bojarskį išlaisvinti ir taip sudaryti jam sąlygas studijuoti. Šiuo metu šis VDU studentas yra priverstas išeiti akademinių atostogų, nes neturi galimybių dėl suėmimo atvykti studijuoti į Lietuvą. Primename, kad šis perspektyvus būsimasis mokslininkas už pergales įvairių dalykų olimpiadose keturis kartus tapo Baltarusijos Prezidento specialiojo fondo talentingam jaunimui remti stipendininku.

Vytauto Didžiojo universiteto bendruomenė atvirai deklaruoja ir tvirtai laikosi savo vertybinių nuostatų, demokratijos puoselėjimo, laisvo apsisprendimo bei akademinės kompetencijos plėtojimo ir kviečia visus bendraminčius palaikyti Artiomo teisę į laisvę ir aukštąjį išsilavinimą.

Vytauto Didžiojo universiteto bendruomenės vardu

Rektorius prof. Juozas Augutis