Valstybės atkūrimo šimtmečio proga Vyriausybė posėdžiavo Kaune

2093

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga Vyriausybės posėdis vasario 14 d. persikėlė į istorinę vietą – Ministrų kabineto posėdžių salę Vytauto Didžiojo universitete. Iškilmingame posėdyje buvo priimti svarbūs sprendimai – dėl Vyriausybės kultūros ir meno premijų skyrimo, taip pat  nutarta įsteigti 1918 m. vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto Signatarų stipendijas.

„Išties simboliška, kad šis iškilmingas Vyriausybės posėdis vyksta Kaune, labai svarbiame mūsų nepriklausomybei mieste. Lietuvos valstybės atkūrimo 100-ečio išvakarėse  būtent čia – Vytauto Didžiojo universiteto Rektorato erdvėje – turime galimybes apmąstyti laisvės kelią, prisiminti mūsų tautos didžiavyrius, pačius garbingiausias istorijos puslapius“, – teigė premjeras.

Pasak rektoriaus prof. Juozo Augučio, VDU posėdžiavo dauguma Pirmosios Respublikos vyriausybių. Net penki iš dvylikos ministro pirmininko pareigas ėjusių valstybininkų taip pat buvo ir VDU dėstytojai, o buvęs Ministras Pirmininkas, vėliau Prezidentas dr. Kazys Grinius 1926 m. tapo universiteto Garbės daktaru.

„Įdomus sutapimas, kad ir Prezidentas, VDU Garbės daktaras Valdas Adamkus buvo pakrikštytas šiame pastate, o jo krikšto tėvas buvo pirmasis Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas, užsienio reikalų ministras ir universiteto dėstytojas Augustinas Voldemaras. Švęsdamas Lietuvos valstybingumo šimtmetį, Vytauto Didžiojo universitetas didžiuojasi priimdamas šiuose istoriniuose rūmuose dabartinį Ministrą Pirmininką ir jo vadovaujamą ministrų kabinetą“, – teigė VDU rektorius.

Kaune iškilmingame posėdyje taip pat bus pristatytos Lietuvos diasporos sutelkimo šalies pažangai galimybės, Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės akto originalo pagrindu sukurtas šriftas „Signato“, globojamas Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio.

Lietuvos šimtmetį pasitinkame būdami pirmoji tauta, turinti nacionalinį šriftą „Signato“, sukurtą pagal Vasario 16-osios akto signataro Jurgio Šaulio ranka rašytus dokumentus. „Signato“ idėja kilo ir jos įgyvendinimu rūpinosi dizaino agentūra „Folk“, šriftą kūrė profesionalus šriftų kūrėjas Eimantas Paškonis, o pats procesas užtruko apie 4 mėnesius. Siekiant išlaikyti J. Šaulio rašysenos autentiškumą, kai kuriems šrifto simboliams sukurti keli variantai, todėl du kartus parašius tą patį žodį, jie nebus identiški. Šriftą  bus galima parsisiųsti laisvai ir nekomerciniais tikslais galės naudoti visi žmonės, organizacijos, institucijos.

Vyriausybės posėdyje VDU rūmuose dalyvavo Vyriausybės ministrai, taip pat buvę Ministrai Pirmininkai, VDU profesorius Liudas Mažylis ir Nepriklausomybės akto signataro J. Šaulio giminaičiai.

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *