Senato posėdyje – VDU garbės daktaro regalijų įteikimai

Vasario 14 d., ketvirtadienį, VDU vyks renginiai, skirti universiteto įkūrimo sukakčiai pažymėti. 15 val. VDU Senato posėdžio metu Didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7) keturiems gerbiamiems akademinės bendruomenės nariams bus įteiktos VDU garbės daktaro regalijos.

VDU Senato sprendimu, universiteto garbės daktaro vardai suteikti Liublino universiteto (Lenkija) profesoriui, kunigui, kan. Marekui Chmielewskiui, išeivijos mokslininkei, literatūrologei prof. dr. Violetai Kelertienei, istorikui, heraldikos ir sfragistikos mokslininkui doc. dr. Edmundui Rimšai bei Liuveno katalikiškojo universiteto profesoriui, vadybos ir operacijų valdymo tyrėjui prof. Pierre’ui Semalui.

Muzikinę programą atliks VDU Muzikos akademijos studentai.

Iškilmingoje ceremonijoje dalyvaus universiteto Rektorius, Tarybos ir Senato nariai, garbūs svečiai, VDU ir Kauno bendruomenės nariai. Maloniai kviečiame dalyvauti.

Vasario 14-ąją vyks ir daugiau renginių, skirtų universiteto įkūrimui pažymėti – Profesoriaus Prano Dovydaičio auditorijos atidarymas ir VDU bendruomenės atstovų pagerbimas.

Apie VDU garbės daktarus

Kan. prof. hab. dr. Marekas Chmielewskis yra Liublino Jono Pauliaus II universiteto profesorius, dvasininkas, dvasingumo teologijos, mistikos ir kitų sričių tyrėjas. Liublino universitete dėsto nuo 1988 m., 1990 m. apsigynė daktaro disertaciją tema „Motinos Marcelinos Darowskos (1827-1911) mistinė patirtis“, 2000-aisiais – habilitacinę disertaciją tema „Katalikų dvasingumo posusirinkiminės teologijos metodologinės problemos“. 2000-2006 m. M. Chmielewskis vadovavo Liublino universiteto Dvasinės teologijos institutui, 2001 m. buvo apdovanotas Sidabro kryžiumi „Už nuopelnus“.

Prof. dr. Violeta Kelertienė – išeivijos mokslininkė, lietuvių literatūros tyrinėtoja, kuri nuo pat savo mokslinės veiklos pradžios bendradarbiauja su Lietuvos mokslo institucijomis. Viešnagių šalyje metu profesorė skaito paskaitas VDU ir kituose universitetuose. Nuo 1984 m. V. Kelertienė dirbo Ilinojaus universiteto Lituanistikos katedroje, 1993–2008 m. jai vadovavo. 1999–2011 m. V. Kelertienė buvo akademinio žurnalo „Lituanus“ redaktorė. Profesorė yra daugelio Lietuvos mokslinių ir kultūros redkolegijų narė, aktyvi Pasaulio lituanistų bendrijos narė. Savo tyrimuose V. Kelertienė viena iš pirmųjų pradėjo taikyti postkolonializmo teoriją.

Doc. dr. Edmundas Antanas Rimša – žinomas europinio masto mokslininkas, svariai prisidėjęs prie VDU simbolikos tvarkymo pagal heraldikos taisykles, „Kauno istorijos metraščio“ leidybos ir išskirtinės patirties perdavimo VDU studentams. 1993 m. VU apgynė humanitarinių mokslų daktaro disertaciją „Herbai Lietuvos privačių miestų istorijoje“, dirbo VU LDK istorijos skyriaus vedėju, 1995–1998 m. dėstė VDU, 1995 m. jam čia suteiktas docento vardas. Iki šiol palaiko glaudžius ryšius su VDU Istorijos katedra, dalyvauja daktaro disertacijų gynimo tarybose, vadovavo bakalauro ir magistro baigiamųjų darbų gynimo komisijoms. E. Rimšos pastangomis buvo suformuluota ir įteisinta nauja istorijos mokslų tyrimo kryptis – pagalbiniai istorijos mokslai. Apdovanotas Didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu (1998 m.) ir ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžiumi (2009 m.).

Prof. Pierre Semalas yra Liuveno katalikiškojo universiteto Liuveno vadybos mokyklos profesorius, dėstantis bei dirbantis mokslinį darbą vadybos bei operacijų valdymo srityje. Jis yra vienas iš Liuveno vadybos mokyklos Tiekimo grandinės vadybos meistriškumo centro įkūrėjų ir vadovų. P. Semalas daug metų aktyviai dirba vadovaujantį darbą: Liuveno vadybos mokyklos dekanu (1999–2005), direktoriumi tarptautinei plėtrai (2005–2008), vykdančiuoju direktoriumi (2008–2009). Profesorius atliko svarbų vaidmenį įsteigiant ir plėtojant Baltijos vadybos institutą (BMI), kuris daug prisidėjo vystant vieno jo steigėjų, VDU, ryšius su svarbiais Europos universitetais ir stiprinant šio universiteto statusą Lietuvoje.

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *