Diskutavo apie nepriklausomybės herojų atminimą (VIDEO)

Gegužės 24 d. VDU S. ir S. Lozoraičių muziejuje vyko diskusija apie istorinės atminties ir Lietuvos nepriklausomybės herojų įamžinimą. Kviečiame žiūrėti renginio vaizdo įrašą.

Atvira apskritojo stalo diskusija „Lietuvių herojai ir II-ojo pasaulinio karo šešėliai: J. Brazaičio atvejis“ buvo skirta istorinės atminties, Lietuvos nepriklausomybės herojų atminimo įamžinimui ir visuomenės švietimo problemoms.

Diskusijoje, kurią organizavo VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas bei VDU Lietuvių išeivijos institutas, dalyvavo garbūs istorikai, profesoriai, visuomenės veikėjai: VDU garbės profesorė Viktorija Skrupskelytė, VDU Lietuvių išeivijos instituto vadovas prof. Egidijus Aleksandravičius, Lituanistikos tyrimo ir studijų centro vadovas dr. Augustinas Idzelis, filologas, žurnalistas, visuomenės veikėjas Vidmantas Valiušaitis, teisininkas, Ateitininkų federacijos tarybos narys Vygantas Malinauskas, VDU Viešosios komunikacijos katedros lektorius dr. Mykolas J. Drunga, Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekanas prof. Šarūnas Liekis, politologas ir visuomenininkas dr. Darius Udrys bei gidas-istorikas Chaimas Bargmanas.

Renginio vaizdo įrašas

Įrašą parengė Kristijonas Jakubsonas (k.jakubsonas@vkt.vdu.lt).