Vieša akademinė diskusija „NE.ĮGALUS. Universalus požiūris vs. atskirtis“

VDU Mažoji salė (S. Daukanto g. 28)

Gruodžio 4 d., antradienį, 15.30 val. VDU Mažojoje salėje (S. Daukanto g. 28, Kaunas) Akademinis Politologų Klubas kviečia į akademinę diskusiją „NE.ĮGALUS. Universalus požiūris vs. atskirtis“, siūlančią susipažinti su negalios kilme, jos simboliais – stereotipais, iš to kylančia atskirtimi. Rengiu metu dalyviai taip pat galės ir „pasiskiepyti“ – sužinoti apie universalaus dizaino bei mąstymo principus.

Universalus dizainas – tai NE APLINKOS PRITAIKYMAS neįgaliems. Tai – erdvės projektavimas taip, kad joje būtų patogų judėti visiems įskaitant ir sunkiai judančius, sunkiai matančius bei sunkiau besiorientuojančius žmones. Universalus mąstymas – mąstymo būdas kuris padeda išvengti universalaus dizaino klaidų.

Diskusijoje dalyvaus

VDU Socialinių mokslų daktaras, Jungtinių Tautų ekspertas, Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių komiteto narys prof. Jonas Ruškus.

LR Ministro pirmininko patarėjas neįgaliųjų klausimais, Lietuvos Paraplegikų asociacijos prezidentas Juozas Bernatavičius.

VDU studentų reikalų departamento vadovas Mantas Simanavičius bei vyresnioji administratorė Aušra Martinkėnienė.

Diskusiją moderuos – Akademinio politologų klubo narys, VDU 4 kurso filosofijos programos ir Academia cum laude studentas, Kauno m. neįgaliųjų reikalų komiteto narys Audrius Kalvėnas.

Kviečiame registruotis iš anksto neįgalius studentus norinčius dalyvauti diskusijoje – išankstinė registracija padės tinkamai parengti diskusijos vietą ir temas. Jei norėtumėte pasisakyti Jums aktualia tema susisiekite su diskusijos moderatoriumi Audriumi Kalvėnu kurio kontaktus rasite žemiau.

Kontaktinė informacija:

Klaidas Gevorkian – (8 690) 92131 / klaidasgevorkian@gmail.com