Motyvacijos įvertinimas, stojantiems į pirmosios pakopos ugdymo mokslų studijų programas

VDU Socialinių mokslų fakultetas (Jonavos g. 66)

Birželio 26 – 29 dienomis VDU Socialinių mokslų fakultete (Jonavos g. 66) vyks motyvacijos įvertinimas, stojantiems į pirmosios pakopos ugdymo mokslų studijų programas, kurias baigus suteikiama pedagogo kvalifikacija. Stojantieji, nelaikę motyvacijos įvertinimo testo, praras galimybę pretenduoti į valstybės finansuojamą vietą. Norintieji studijuoti savo lėšomis motyvacijos įvertinimo testo gali nelaikyti, tačiau išlaikiusieji gali gauti 1 arba 2 papildomus balus, kurie pridedami prie stojamojo balo.

Motyvacijos įvertinimo testą sudaro dvi dalys: struktūruota nestandartizuota apklausa raštu ir pusiau struktūruotas pokalbis. Apklausoje raštu visiems pateikiami trys vienodi klausimai. Stojančiųjų prašoma pagrįsti numatomos mokytojo profesijos pasirinkimą, aptarti situaciją, kurioje susidūrė su žmonių įvairove (asmenų skirtybėmis), papasakoti apie savo veiklą mokykloje ir (ar) kitose bendruomenėse. Per pokalbį su komisijos nariais kalbama apie mokytojo profesijos pasirinkimo priežastis ir aplinkybes, mokymo patirtį (ar teko mokyti kitus), mokymosi sunkumų įveikimą, darbą kartu su kitais (bendradarbiavimo patirtis), kokiu mokytoju norėtumėte būti ir pan. Išlaikiusiems motyvacijos įvertinimo testą pridedamas 1 arba 2 papildomi balai.