„Fulbright“ mokslininko dr. Charles Perrin paskaita apie Joną Šliūpą ir lietuvių tautinės tapatybės formavimą(si)

Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus (S. Daukanto g. 25, Kaunas)

Birželio 11 d., pirmadienį, 16 val. Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje (S. Daukanto g. 25, III aukštas) vyks „Fulbright“ programos mokslininko dr. Charles Perrin paskaita apie Joną Šliūpą ir lietuvių tautinės tapatybės formavimą(si).

Paskaita vyks anglų kalba.

Dr. Charles Perrin – istorikas, Keneso valstybinio universiteto (Kennesaw State University, JAV) docentas, dėstantis Rytų Europos ir TSRS istoriją. 2017 m. jam suteikta „Fulbright“ stipendija dėstymui ir tyrimams Lietuvoje. Mokslininko tyrinėjimų tema – „Europa ir pasaulis naujaisiais laikais: naujųjų laikų istorija / Rytų Prūsijos civilių deportacija į Rusiją I-ojo pasaulinio karo metu“ („Europe and the World in Modern Times: The history of modern times/ The deportation of East Prussian civilians to Russia during World War I“).

Jonas Šliūpas buvo gydytojas, medicinos, humanitarinių ir teisės mokslų daktaras, lietuvių spaudos ir politinis veikėjas. Gydytojo praktika vertėsi iki 1917 m., JAV redagavo lietuviškus laikraščius ir žurnalus, dalyvavo įvairių draugijų veikloje – Apšvietos ir mokslo draugijoje, JAV-Lietuvos mylėtojų draugijoje, Lietuvių susivienijime Amerikoje, Lietuvių laisvamanių sąjungoje ir kt. 1914–1919 m. jis buvo vienas žymiausių „Sandaros“ politinės organizacijos veikėjų, vėliau ėjo Lietuvos banko direktoriaus pareigas, steigė įvairias akcines bendroves, dirbo mokytoju Biržų ir Šiaulių gimnazijose. 1923–1930 m. Lietuvos universitete (dabar VDU) J. Šliūpas dėstė medicinos istoriją, 1923 m. vasario 24 d. jam buvo suteiktas Garbės daktaro vardas.