Edinburgo universiteto leidykla išleido prof. E. Račiaus knygą

Edinburgo univeristeto leidykla „Edinburgh University Press“ išleido VDU Regionistikos katedros profesoriaus Egdūno Račiaus knygą „Muslims in Eastern Europe“ („Musulmonai Rytų Europoje“), kurioje pristatoma šimtmečius siekianti musulmonų bendruomenių Rytų Europoje istorija.

Musulmonų bendruomenių dabartinė padėtis ir istorija Rytų Europoje knygoje yra analizuojama trejopai. Pirmiausia, tiriamas šių bendruomenių išlikimas, atsparumas susidūrus su dažnai varžančiais valstybių politiniais sprendimais ir priešiška socialine aplinka, ypač komunizmo laikmečiu. Toliau nagrinėjamas po to sekęs jų atgimimas po Šaltojo karo ir, galiausiai, transformacija, peržvelgiant šiuo metu vykstančius reikšmingus  pokyčius bendruomenių demografinėje sudėtyje ir jų praktikuojamose islamo formose. Skaitytojui pristatomos bendros tendencijos, siejančios musulmonų bendruomenes Rytų Europoje, ir ypatingi bruožai, būdingi atskiroms valstybių grupėms, pavyzdžiui, Baltijos šalims, Balkanams, Višegrado šalims ir Nepriklausomų valstybių sandraugai (NVS).

Netrukus knygą bus galima rasti ir VDU bibliotekoje.

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *