Apdovanoti II-osios Kauno istorijos olimpiados dalyviai

7342

Šaltoką, bet saulėtą balandžio 4 dieną VDU didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7) buvo pagerbti ir apdovanoti jau antrosios Kauno istorijos olimpiados dalyviai ir nugalėtojai.

Renginyje dalyvavo gausus būrys svečių: moksleiviai, mokytojai, universiteto ir miesto bendruomenės nariai, olimpiados partneriai ir rėmėjai. Antrąją Kauno istorijos olimpiadą 5–12 klasių moksleiviams surengė VDU Humanitarinių mokslų fakulteto Kauno istorijos centras. Joje dalyvavo 206 moksleiviai iš 44 Kauno miesto mokyklų, kurie buvo suskirstyti į keturias amžiaus grupes. Dalyvius parengė 70 mokytojų. Baigiamajame renginyje dalyvavo geriausiai užduotis atlikę jaunieji istorikai (po dešimt kiekvienoje grupėje) ir jų mokytojai.

Pirmojoje renginio dalyje susirinkusiuosius sveikino VDU Senato pirmininkas prof. Zigmuntas Kiaupa. „Džiugu, kad olimpiadoje dalyvavo toks gausus būrys moksleivių. Man dar smagiau, kad Kauno miesto mokyklų mokytojai neabejingi savo miesto istorijai. Istorija yra gyvenimo mokytoja, bet neapsigaukite – ji nieko nemoko į priekį, tačiau ji perspėja, kad žiūrint į praeitį galime išvengti klaidų“, – pabrėžė savo kalboje prof. Z. Kiaupa.

Olimpiados globėjas Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas taip pat sveikino renginio dalyvius, dėkojo jiems už parodytą susidomėjimą Kauno miesto istorija. „Džiugu, kad jau antrus metus VDU Kauno istorijos centras organizuoja Kauno istorijos olimpiadą. Norint konstruoti miesto ateitį, visada turi žinoti, iš kur tas miestas kilęs, kaip jis buvo kuriamas, kas buvo daroma. Mūsų šaknys, mūsų dvasia yra viduramžiuose, ir mes būtinai turime žinoti, iš kur esame kilę. Todėl labai džiaugiuosi, kad jaunajai kartai skiepijamas toks požiūris“, – kalbėjo meras, moksleiviams įteikęs padėkos raštus.

VDU Humanitarinių mokslų fakulteto prodekanas prof. Jonas Vaičenonis užbaigdamas renginį pakvietė moksleivius ir kitais metais dalyvauti miesto istorijos olimpiadoje bei pritardamas mero pasiūlymui žadėjo ateityje suorganizuoti Kauno istorijos egzaminą, kuriame kiekvienas laikinosios sostinės gyventojas galėtų pasitikrinti savo žinias apie miestą. „Idėja išties perspektyvi, nes toks egzaminas prisidėtų prie miestietiško tapatumo ugdymo“, – sakė prof. J. Vaičenonis.

Baigiamajame renginyje koncertavo VDU Muzikos akademijos studentės. Olimpiados nugalėtojai ir jų mokytojai buvo apdovanoti Kauno istorijos centro diplomais, mero padėkos raštais ir rėmėjų dovanomis. Laimėtojams prizus dovanojo VDU, „Šviesos“ ir„Ugdos“ leidyklos, Kauno valstybinis muzikinis teatras bei Akademinė kredito unija.

Kauno istorijos centras laukia kauniečių pasiūlymų ieškant naujų, originalių kaunistikos populiarinimo formų.

Kviečiame žiūrėti Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus