VDU dėstytojai I. Veliūtei įteiktas „Metų kaunietės“ apdovanojimas

Kovo 8 d., Kauno valstybiniame muzikiniame teatre vyko konkurso „Metų kaunietė 2017“ šventinis vakaras. Šį titulą pelnė Vytauto Didžiojo universiteto mokslininkė, humanitarinių mokslų daktarė, Lietuvos kultūros tarybos narė ir pasaulinės ICOMOS organizacijos Lietuvos biuro viceprezidentė Ingrida Veliutė, pernai kartu su kolegomis įgyvendinusi kauniečiams skirtus socialaus meno projektus.

VDU dėstytoja I. Veliutė teigė, kad jai niekada neteko dalyvauti tokio pobūdžio rinkimuose, nes darbas universitetuose ir projektuose sutelktas į kitų žmonių pasiekimus ir jų sklaidą. Pasak jos, titulą ji mieliau vadintų ne laimėjimu, o visos jos veiklos įvertinimu.

„Labiausiai džiaugiuosi tuo, kad pastarųjų metų veikla ir darbas socialaus meno projektuose kartu su žymiausiais Kauno menininkais atkreipė visuomenės dėmesį. Metų kaunietės rinkimuose man vienareikšmiškai svarbiausia ne rezultatas, o procesas, parodęs kiek daug tarp mano artimųjų, draugų ir kolegų yra nuoseklių bei kantrių žmonių, palaikančių mano veiklas. Išskirtinai visiems dėkinga“, – pasakojo I. Veliutė, pridūrusi, kad dideliems bei geriems norams įgyvendinti reikalinga ir pozityvi aplinka.

Jos nuomone, kad ir kokie ambicingi būtume, kiekvienas iš mūsų, nesvarbu vyrai ar moterys, esame stiprūs tiek, kiek mus palaiko šeima, artimieji, kolegos.

2017 metais I. Veliutė kartu su bendraminčiais Kauno menininkais inicijavo ir įgyvendino pelno nesiekiančius socialaus meno projektus, kurie turėjo reikšmingą pozityvią įtaką socialinę atskirtį patiriantiems kauniečiams. Projekte „(ne) LAISVAS menas“ VDU dėstytoja dirbo kartu su Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriaus-pataisos namų auklėtiniais, projekte „Tu negali-menas gali“ – kartu su neįgaliaisiais.

Tarptautiniuose „New-Idea“ bei „Re-imagine“ projektuose Ingrida skatino Kauno akademinį jaunimą domėtis ne tik verslumo, kūrybiškumo, bet ir ekologijos problemomis. Kartu su partneriais iš aštuonių šalių Nikosijos senamiestyje pernai rudenį ji kūrė meninę kompoziciją iš antrinių žaliavų, skatinančią atkreipti dėmesį į klimato kaitos problemas.

Paveldosaugininkė, Lietuvos kultūros tarybos narė ir VDU dėstytoja savo ranką pridėjo prie gausybės leidinių apie Lietuvos ir užsienio paveldą. 2016 metais pasirodė ir pirmoji jos knyga vaikams „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) pilys“. Rankomis klijuoto, vaikams skirto leidinio puslapiuose įsispraudęs Gedimino pilies bokštas, Trakų salos gražuolė, Podolės Kameneco kuorai, Kauno, Naugarduko, Mogiliovo, Liubčios ir kitos po Baltarusiją ar Ukrainą išsibarsčiusios LDK pilys.

Dr. Ingrida Veliutė yra aktyvi keliautoja, kalnų turistė. Mokslininkė 2017 m. įkopė į aukščiausią Europoje – Elbruso viršūnę.

Apie „Metų kaunietės“ apdovanojimus

Idėją rinkti „Metų kaunietę“ padiktavo noras akcentuoti Kauno kultūrinius, ekonominius ir socialinius aspektus. Projektą „Metų kaunietė“ globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. „Lietuvą kuria ir stiprina daug talentingų moterų – mokslo, verslo, sporto, meno ir kultūros asmenybių. Jų gyvenimas ir pasiektos profesinės aukštumos kalba apie drąsą ir didelį ryžtą, atsakomybę ir pilietiškumą. Tai įkvėpimas visiems nuosekliai ir kūrybingai siekti svarbių pokyčių visuomenėje ir valstybėje“, – teigia Prezidentė.

Moterų veikla šiose srityse nepaprastai reikšminga, nes moteris – pagrindinė vertybių, tradicijų ir papročių puoselėtoja. Profesinės ar kitokios veiklos aukštumų moterys dažnai pasiekia nepaisydamos visuomenėje dar gajų stereotipų apie moters gebėjimus, įstengdamos vienu metu puoselėti savo namus, rūpintis vaikais, kurstyti šeimos židinį ir kartu patenkinti savo kaip verslininkės, menininkės, medikės, pedagogės ambicijas.

Informacija parengta pagal dienraštį „Kauno diena“.

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *