Vasario 16-osios šventiniame koncerte „Žilvitis“ minės 60 metų veiklą

Vasario 16 d., penktadienį, 14 val. VDU didžiojoje salėje (S. Dukanto g. 28) VDU tautinių šokių ansamblis „Žilvitis“ Kauno miestui ir jo svečiams dovanoja šventinį koncertą „Dainuoju Lietuvą, kaip šventę“, kurio metu bus minimas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis ir ansamblio veiklos 60 metų jubiliejus.

Tautinių šokių ansamblis „Žilvitis“ – tai draugiškas studentų ir jaunų žmonių, puoselėjančių lietuviškąsias tradicijas, sambūris. Ansamblis buvo įkurtas 1957 metais tuometinėje Kauno radijo gamykloje. Nuo 1998 m. „Žilvitis“ yra Vytauto Didžiojo universiteto ansamblis. Vadovaujant ilgametei ansamblio vadovei Danutei Petrauskaitei, ansamblis tapo pačiu žymiausiu šio žanro kolektyvu Lietuvoje. Pagrindiniame šalies konkurse „Kadagys“ ansamblis 1995 ir 2005 tapo laureatu (2001 – mažuoju laureatu). 1999 m. ansambliui įteikta pirmoji Lietuvoje įsteigta „Aukso paukštė“ – aukščiausias įvertinimas.

„Žilvitis“ rengia koncertines programas, kurias pristato žiūrovams Lietuvoje ir užsienyje. Kolektyvas koncertavo Italijoje, Turkijoje, Ispanijoje, Portugalijoje, Kroatijoje, Graikijoje, Didžiojoje Britanijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, JAV, Indijoje. 2000 m. ansamblis buvo oficialus Lietuvos Respublikos pasiuntinys Pasaulio lietuvių šokių šventėje, kuri vyko Kanadoje, Toronte.

„Žilvitis“ nuolat dalyvauja Pasaulio lietuvių Dainų šventėse, Pabaltijo studentų festivaliuose Gaudeamus”, Kauno miesto Dainų šventėse bei tęstiniame Kauno aukštųjų mokyklų tautinių šokių kolektyvų festivalyje „Ei, studente, sukis vėju“, vykdo plačią kultūrinę veiklą – kviečia žymiausius Lietuvos autorius bendradarbiauti kūrybinėje veikloje. Kolektyvas taip pat dalyvauja projektuose: VDU Menų centro oratorijoje „Sutvėrimas“, miuzikluose „Lauktasis“ (solistai L. Mikalauskas ir R. Ščiogolevaitė) bei „Karolis“, kuris buvo pristatytas Vilniuje ir Kaune Popiežiaus Jono Pauliaus II beatifikacijos proga.

Ansamblyje šiuo metu yra apie 65 nariai: šokėjų grupė – 30 narių, dainininkų grupė – 20 ir liaudies instrumentų muzikantų grupė – apie 15 narių.

Vadovai:

Edgaras Šnipaitis – meno vadovas ir choreografas,
Roma Paulauskienė – vokalo grupės vadovė,
Justinas Buta – liaudies instrumentų grupės vadovas,
Jurga Senkutė – kanklių grupės vadovė,
Vida Rekienė – ansamblio koncertmeisterė.

Renginys yra nemokamas ir atviras visai visuomenei.

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *