Academia Cum Laude

Academia cum laude – unikali individualių studijų sistema, leidžianti motyvuotiems bakalauro studijų studentams peržengti savo pagrindinių studijų ribas, gilintis į asmeninę studijų temą, dirbti su pasaulinio garso universiteto profesoriais – aukščiausio lygio mokslininkais, tyrėjais ar pripažintais menininkais, vertinamais savo srities autoritetais. Šiose studijose dera Harvardo ir Kembridžo universitetų geriausioji studijų patirtis, studentų ir profesūros individualus bendravimas, artes liberales principu organizuojama akademinė veikla.

Kuriems studentams skirta Academia cum laude?

Academia cum laude studijos skirtos studentams, norintiems išplėsti savo studijų lauką už pagrindinės programos ribų. Studijuoji menus, bet domina biochemija? Studijuoji filosofiją, bet visada svajojai apie teatrą? Šios studijos sudaro galimybę realizuoti svajones taip, kaip visada to norėjai.

Kuo Academia cum laude studijos skiriasi nuo gretutinių studijų?

Gretutinėse studijose studijuojama pagal fiksuotos apimties (40 studijų kreditų) fakultetų iš anksto parengtą studijų planą. Tuo tarpu Academia cum laude studentas dirba pagal savo individualų studijų planą, kurį susidaro padedamas jį kuruojančio profesoriaus. Per visą studijų laikotarpį kuruojantis profesorius dirba asmeniškai su studentu pastarojo pasirinkta tematika. Academia cum laude individualus darbas su kuratoriumi sudaro daugiau nei pusę studijų plano apimties. Visas studijų planas gali apimti nuo 40 iki 60 studijų kreditų.
Studentas per bakalauro studijų laiką gali pasirinkti tik vienas iš papildomų studijų: Academia cum laude arba gretutines.

Academia cum laude studentams siūlo:

  • tarpdiscipliniškumą, išėjimą už pagrindinės studijų programos rėmų ir individualų studijų projektą;
  • asmeninį kuratorių – pasaulyje ir Lietuvoje pripažintą mokslo arba meno autoritetą;
  • darbą moderniausiose Baltijos šalyse VDU multimedijų, garso, gamtos mokslų laboratorijose;
  • kasmėnesines viešąsias paskaitas ir diskusijas su kviestiniais lektoriais iš Lietuvos ir užsienio;
  • šansą savo retorinius įgūdžius ir vaidybinį talentą plėtoti studentų kūrybinėje grupėje „Declamationes“;
  • galimybę dalintis savo studijų rezultatais ir diskutuoti su bendraminčiais vasaros sambūryje Česlovo Milošo sodyboje Šeteniuose.

Kokia yra priėmimo į Academia cum laude studijas tvarka?

Priėmimas vykdomas du kartus per mokslo metus – rudens ir pavasario semestro pradžioje. Kviečiami studijuoti 2–6 semestro bakalauro studijų studentai. Išskirtiniais atvejais laukiami ir pirmojo semestro bakalaurantai – visada verta pasidomėti.

Į Academia cum laude kandidatuojantiems studentams reikia užpildyti elektroninę paraišką. Pasirinkti pageidaujamą kuratorių ir/ar tematiką (iki trijų pasirinkimų), parašyti motyvacinį laišką bei atvykti į motyvacinį pokalbį. Informacija apie kuratorius, jų siūloma studijų tematika ir priėmimo tvarka skelbiama VDU tinklalapyje.

Academia cum laude kuratoriai ir jų siūloma studijų tematika

Dokumentai

Daugiau informacijos