Parodos „Švietimas visiems. J. A. Komenskio palikimas pasauliui“ atidarymas

VDU Švietimo akademija Vilniuje (T. Ševčenkos g. 31, Vilnius)

Spalio 5 d. (pirmadienį) 12 val. Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijoje (T. Ševčenkos g. 31, Vilnius) įvyks  parodos „Švietimas visiems. J. A. Komenskio palikimas pasauliui“ atidarymas. Parodą atidarys  Čekijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Vitas Korseltas (Vít Korselt).

2020 metais Čekijos Respublika mini 350-ąsias žymaus mokslininko ir pedagogo J. A. Komenskio mirties metines. Čekijos Respublikos Pedagogikos muziejus ir J. A. Komenskio biblioteka parengė parodą „Švietimas visiems. J. A. Komenskio palikimas pasauliui“. Parodos autorė – PhDr. Marketa Pankova, čekų pedagogo biografijos ir kūrybos tyrinėtoja, žymi Čekijos Respublikos edukologė. Lietuvoje parodą pristato Čekijos Respublikos ambasada Vilniuje, bendradarbiaudama su Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademija.

Parodos stenduose chronologiškai aprašoma J. A. Komenskio biografija, išsamiai pristatomi žymiausi veikalai, keliuose stenduose atrinktos reikšmingiausios citatos iš J. A. Komenskio darbų, svarbios pedagogo mintys. Paroda gausiai iliuostruota tuometinės Čekijos – vieno iš stipriausio reformacijos judėjimo centrų – laikmetį atspindinčiomis iliustracijomis, J.A. Komenskio ir jo bendraminčių kūrinių bei žymių asmenybių nuotraukomis.

A. Komenskis (1592-03-28 – 1670-11-15) yra visame pasaulyje gerai žinomas pedagogas. Jo gyvenimas buvo kupinas iššūkių, išdavysčių ir išbandymų, kuriuos vienas iškiliausių pasaulio edukologų įveikė su stebėtinu nuolankumu ir vidine jėga. Jis turėjo didelę svajonę – troško pamatyti, kaip tobulėja žmogus. Žinojo, kad žmonių gyvenimai sudėtingi, sunkūs ir tamsūs, tačiau žmonėms, kad atrastų teisingą kelią, reikia tinkamo vedlio ir vilties. Savo veikale „Apie įgimtųjų gabumų lavinimą“ J. A. Komenskis rašė: „kad ir koks žmogus gimtų, jis gimsta žmogumi“. Visų pirma humaniškas J. A. Komenskio požiūris padėjo suformuoti vertybinę sistemą bei pedagogikos pagrindus, kuriais vadovaujamasi ir XXI amžiuje.

Paroda „Švietimas visiems. J. A. Komenskio palikimas pasauliui“ plačiai pristatoma Čekijos Respublikoje, kitose Europos ir pasaulio valstybėse. Simboliška ir reikšminga, kad ši paroda Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijoje atidaroma per tarptautinę mokytojo dieną. Parodos organizatoriai tikisi, kad paroda „Švietimas visiems. J.A. Komenskio palikimas pasauliui“ suteiks ne tik papildomos informacijos apie žymų čekų pedagogą, bet taip pat paskatins siekti savų tikslų, o esamiems ir būsimiems pedagogams vadovautis viena svarbiausių J.A. Komenskio vertybe – „žmogaus auklėjimu žmoguje“.

Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijoje (T. Ševčenkos g. 31, Vilnius) parodą „Švietimas visiems. J.A. Komenskio palikimas pasauliui“  bus galima apžiūrėti iki 2020 m. lapkričio 30 d.

Renginio lankytojai bus prašomi laikytis visų saugos reikalavimų, susijusių su COVID-19 pandemija.

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *