Živilė Povilaitytė

VDU anglų filologijos bakalauras

Mečiau visus savo darbus ir pasiryžau siekti svajonės

Živilė Povilaitytė „Jazzyvile“, daininkė, vokalistė, muzikos ir tekstų autorė,  VDU anglų kalbos filologijos bakalaurė.

Kokia vokalistei nauda iš anglų kalbos filologijos?
Niekada nelankiau muzikos mokyklos, nors turėjau privačių pamokų. Visgi mano tėvai visada galvojo, jog geras išsilavinimas – būtinas, o dainavimas gali būti hobis. Dainuoti pradėjau būdama trejų metų. Tėvai neapsikentė ir sugalvojo, kad man dainuoti reikėtų ne namuose, o kažkur kitur. Taigi visą laiką dainavau, tačiau tuo pačiu metu mokiausi, studijavau VDU.
Baigus filologiją nekilo minčių įgyti muzikinį išsilavinimą?
Buvo įvairių minčių, tačiau įgyti tokį išsilavinimą nėra labai lengva ir kainuoja nemažai pinigų. Dar daugiau, toks siauras vokalo išsilavinimas man nėra būtinas. Man užtenka to ką aš jau turiu, ką aš esu gavusi iš savo mokytojų, iš muzikos, kurią klausau, analizuoju. Turėjau daug mokytojų: Whitney Houston, Mariah Carey…  Šiuo metu daug mokausi iš Little Dragon. Tokių mokytojų pakanka mano įkvėpimui.

Ar nebuvo sunku suderinti muziką ir studijas? Nepritrūkdavo laiko?
Tai buvo labai smagus periodas, nes ant didžiosios scenos pradėjau lipti pirmame kurse. Kai įstojau į Vytauto Didžiojo universitetą mane priėmė į džiazo kolektyvą „DixxBand“. Su kolektyvu turėjau labai didelius koncertinius turus, kurie dažniausiai būdavo per egzaminų sesijas, prieš šventes. Būdavo netgi taip, kad 5 valandą ryto važiuodama iš koncerto skaitau konspektus, nes 8 valandą ryto egzaminas, bet man būdavo smagu. Be abejones, tai buvo gana sudėtinga, tačiau niekados nei viena nei kita veikla nežlugdė mano motyvacijos toliau siekti savo tikslų.
Ar nebuvo spaudimo iš pažįstamų, visuomenės atsisakyti dainavimo ir siekti „rimto“ darbo?
Išorės spaudimo nejaučiau, tačiau buvo mano vidinis spaudimas. Buvo momentas, kuomet svarsčiau ką man reikėtų pasirinkti. Visgi nugalėjo dainavimas, aš mečiau visus savo darbus ir pasiryžau siekti svajonės – pripažinimo šiose sferoje. Nežinau kaip bus vėliau. Galbūt pasigelbės man VDU diplomas.
Ar neatrodo, kad keturi metai studijų – veltui?
Tiesa sakant, mano ateities planai yra susiję su VDU, nes nuo rudens kėtinu studijuoti žurnalistikos magistrantūroje.
Ar yra ryšys tarp muzikos, vokalo ir tavo anglų filologijos studijų?
Iš tiesų yra didelis tiesioginis ryšys. Visų pirma aš kuriu tekstus anglų kalba. Anglų kalba niekada, nuo mokyklos iki dabar, manęs neapleidžia. Kartais būna lietuviškai sunkiau išsireikšti nei angliškai.