Katalikų dalyvavimo politikoje pastoracinė intelektualizacija (Teologija 02 H)

• VardasAušra
  • PavardėEidukaitytė
  • Vadovasprel. prof. dr. Vytautas Steponas Vaičiūnas
  • Data2009-04-27
  • KryptisTeologija

Anotacija

Disertacijoje analizuojamas Bažnyčios mokymo diskursinis racionalumas katalikų dalyvavimui politikoje. Ieškoma atsakymų į tokius klausimus: Ar Bažnyčios mokymas pagrindžia katalikų dalyvavimo politikoje pastoracinius aspektus, politinio dalyvavimo prielaidas ir veiksnius? Kaip Lietuvos Bažnyčios ir politinio pasaulio dialoge formuojasi kognityvusis disonansas? Ar pakankamai Lietuvos Katalikų Bažnyčia vysto pastoracinę intelektualizaciją?

Atsakymai į šiuos klausimus yra aktualūs vystant Lietuvos Katalikų Bažnyčios ir politinės bendruomenės dialogą. Disertacijoje, remiantis Bažnyčios mokymo dokumentų, literatūros analize, atliktu empiriniu tyrimu yra išryškinami pastoracinės intelektualizacijos tikslai, katalikų dalyvavimo politikoje veiksniai, tikinčių pasauliečių politinio įsipareigojimo ir politikų-profesionalų politinio dalyvavimo principai, atskleistas Bažnyčios mokymo nepakankamas pažinimas, neteisinga recepcija Magisteriumo dokumentų atžvilgiu, kurios pasėkoje kyla kognityvusis disonansas, atpažįstamas Lietuvos visuomenės požiūryje į Katalikų Bažnyčios ir pasauliečių dalyvavimą politikoje. Tyrimais įrodyta, Bažnyčios mokymas pagrindžia katalikų dalyvavimo politikoje fenomeną, pastoracinė intelektualizacija yra neatsiejama nuo sėkmingo Lietuvos Katalikų Bažnyčios ir pasaulio dialogo vystymo, paremto katalikų dalyvavimo politikoje diskursiniu racionalumu.

Išsamiau