Komandinio darbo tobulinimas Lietuvos organizacijų pavyzdžiu (Vadyba ir administravimas 03 S)

• VardasLigita
  • PavardėŠalkauskienė
  • Vadovasprof. dr. Irena Bakanauskienė
  • Data2011-06-30
  • KryptisVadyba ir administravimas

Anotacija

Darbas komandų pagrindu organizacijose, anot mokslininkų, yra pažangiausias ir produktyviausias – tuo ir grindžiamas komandinio darbo konceptualios analizės bei empirinio tyrimo aktualumas. Pažymėtina, jog šiuo metu socialiniuose moksluose nėra vieningos nuomonės apie komandinio darbo tobulinimą. Nedaugelis užsienio bei Lietuvos tyrėjų ir tik epizodiškai nagrinėja komandinio darbo veiksnius, turinčius įtakos sėkmingai komandos veiklai. Komandinio darbo veiksmingumo tyrimų svarbą sustiprina ir tai, kad stinga empiriniais tyrimais grįsto kompleksinio požiūrio į komandų vystimosi procesą. Pabrėžtina, jog organizacijų vadovams aktualu žinoti, kaip siekti veiksmingesnio darbo komandoje, išmanyti, kokiomis vadybinėmis priemonėmis gali būti palaikoma sėkmingesnė komandos veikla.

Disertaciniame darbe pagrindžiamas bei sukuriamas teorinis komandinio darbo tobulinimo organizacijose modelis. Pateikiamos šio modelio kūrimo teorinės ir praktinės prielaidos: patikslinta komandinio darbo sąvoka; išskirtos esminės komandinio darbo charakteristikos; atskleisti teigiami ir neigiami komandinio darbo organizacijoje aspektai; identifikuoti veiksmingą ir neveiksmingą komandinį darbą lemiantys veiksniai; atskleidžiamos komandos kūrimo organizacijoje prielaidos bei detalizuojamas veiksmingos komandos formavimo procesas. Pagrindžiama komandinio darbo diagnostikos ir eksperimento organizacijose tyrimo metodika. Pristatomi diagnostikos tyrimo rezultatai. Pateikiami diagnostinio tyrimo metu identifikuoti komandinio darbo tobulinimo veiksniai, numatyti tobulinimo sprendimai, nustatytos komandinio darbo tobulinimo priemonės.

Remiantis tyrimo rezultatais suformuotas komandinio darbo tobulinimo modelis Lietuvos organizacijoms. Pristatomas atliktas eksperimentas, siekiant įvertinti komandinio darbo tobulinimo sprendimų įgyvendinimo veiksmingumą Lietuvos organizacijose. Atsižvelgiant į eksperimento metu gautus rezultatus, konstatuota, kad vykdant trumpalaikę ,,Komandinio darbo ugdymo programą“, intensyviai, tikslingai ir planingai dirbant, galima pozityviai paveikti ir pakoreguoti komandinio darbo procesą bei padidinti jo veiksmingumą.

Išsamiau