VDU menų galerija „101“ kviečia siekti būti geresniais

233

Nors VDU menų galerija „101“  laikinai užvėrė duris, tačiau jos veikla nesustojo ir kūrybos procesai toliau vyksta. Menų galerija „101“ dalinasi naujienomis ir kviečia įsitraukti visus, norinčius stebėti naujausius projektus.

Rankos atstumo rezidencija „Siekiai būti geresniais“ („Attempts to be more kind“) su menininkėmis Lieselotte Vloeberghs ir Els Dillen (04.20-05.17) 

 

Gentas – online – Kaunas. Rankos atstumas tarp ekranų ir siekių.  

Kartu su menininkėmis, edukatorėmis, iliustratorėmis iš Belgijos Lieselotte Vloeberghs ir Els Dillen VDU menų galerija „101“ pradeda mėnesio trukmės rankos atstumo rezidenciją, skirtą eksperimentuoti su bandymais būti geresniais, malonesniais, draugiškesniais. Rezidencija vyks tarp skirtingų erdvių – menininkių studijoje Gento mieste, galerijos kuratorės Margaritos Žigutytės apgyvendintose erdvėse Kaune, online platformose ir ekranuose. Visus bendrus autorių ieškojimus ir bandymus galima sekti užsiprenumeravus savaitinį naujienlaiškį, reikia tik parašyti šiuo elektroniniu paštu: attemptstobemorekind@gmail.com.  

Rezidencijos pabaigoje bus išleistas specialus PDF formato dokumentas, kuriame atsiras pratimai, bandymai, patarimai, pamokos apie atliktus bandymus. Jį taip pat galima užsisakyti elektroniniu paštu: attemptstobemorekind@gmail.com.  

Tyrimas „Siekiai būti geresniems“ prasidėjo dar 2019 metais Lieselotte Vloeberghs atliekant rezidenciją „Komplot“ erdvėje, Briuselyje. Kaip ji pati sako, tai – tarpdisciplininis tyrimas ir bandymų archyvas, skirtas droviems bendruomenių menininkams, žmonėms, kurie nori rūpintis savo aplinka, domisi visomis istorijos pusėmis bei geba įžvelgti dar kažką gyvo dalykuose, kurie gali atrodyti praradusiais gyvastį.  

Daugiau informacijos vėliau bus galima rasti VDU menų galerijos „101“ arba  menininkių Lieselotte Vloeberghs ir Els Dillen paskyrose socialiniame tinkle „Instagram“.

Projektas yra galerijos „101“ kuruojamo ciklo, skirto tyrinėti meilės ir rūpesčio diskursus, dalis. Projektą dalinai remia Lietuvos kultūros taryba.

Kovo pradžioje buvo atidaryta Saulės Noreikaitės paroda „Kol susidėvės“, kuriai teko laikinai užverti duris. Tačiau, jei domitės sveikatingumo ir rūpinimosi savimi temomis, rekomenduojame įsigyti S. Noreikaitės (Vainilavičiūtės) leidinį „Do We Need to Be Healed? Wellness Ideologies in Culture“.

​Knygą rasite čia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.