Parodoje – apie fizinio kūno trapumą

Šiuo metu VDU menų galerijoje „101“ (Muitinės g. 7, Kaunas) veikia Saulės Noreikaitės paroda „Kol susidėvės“. Galerijos erdvėje, pavirtusioje vientisu organizmu, pristatoma nauja S. Noreikaitės instaliacija, nagrinėjanti mūsų fizinio kūno trapumą.

Centrinis ekspozicijos kūrinys – videodarbas, kuriame trupantis naratyvas atskleidžia įvairius rūpestingumo, rūpinimosi savimi ir kitus aspektus. Galerijoje atsirandantys objektai, pratęsdami videokūrinį fizinėje erdvėje, imituoja žmogaus vidaus sistemos organus, kurie valo kūną. Atėję lankytojai tampa galerijos kūno dalimi.

Žmogaus kūnas turi neįtikėtinai stiprų regeneracijos potencialą – reikia vos keleto dienų, kad sugytų nedideli įpjovimai ar net sulūžę mūsų kaulai. Nors dauguma procesų mūsų kūnuose vyksta mums apie tai net negalvojant, turime visokeriopai užtikrinti, kad organizmas turėtų tinkamas sąlygas funkcionuoti.

Puodukai instaliacijai buvo sukurti bendradarbiaujant su keramike Justina Gedvilaite ir Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Keramikos katedra.

Saulė Noreikaitė dirba jungdama žinias iš vizualaus meno, šokio, performanso ir antropologijos sričių. Dažniausiais menininkės tyrimo objektais tampa žmogaus kūnas, kūniškumas, fizinis sąmoningumas, sveikatingumas.  2018 m. ji baigė vizualaus meno bakalauro studijas Hagos karališkoje meno akademijoje, Nyderlanduose. Šiuo metu ji gyvena ir dirba Kaune.

Ši paroda yra pirmoji galerijos „101“ 2020 metų kuratoriniame cikle, kuris skirtas tyrinėti rūpestingumo, meilės, tarpusavio priklausymo ryšių apraiškas prekariškame laike.

Paroda veiks iki kovo 27 dienos.

Galerijos darbo laikas/lankymo valandos: pirmadieniais-penktadieniais 12-18 val.

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.