Informacija dėl COVID-19

12347 35

Informacija atnaujinta 2020 m. spalio 15 d. 10:00

Koronaviruso prevencijos priemonės ir veiksmai Vytauto Didžiojo universitete

Norint užkirsti kelią COVID-19 atsiradimui ir galimam jo plitimui Lietuvoje, VDU ragina savo bendruomenę būti pilietiška ir socialiai atsakinga, atlikti visus veiksmus, kuriuos nurodo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos, ir sekti informaciją apie virusą bei jo prevenciją.

Bendruomenės narių sveikata yra vienas svarbiausių VDU prioritetų, todėl šį rudens semestrą studijas organizuosime tiek nuotoliniu būdu, tiek auditorijose. 2020 m. rugpjūčio 26 d. rektoriaus įsakymu “Dėl būtinų sąlygų universiteto veiklai vykdyti nustatymo” priimti šie pakeitimai: visi A ir B gr. dalykai ir C gr. dalykai, kuriuose studijuoja 50 ir daugiau studentų bei tie, kuriuose nėra galimybės užtikrinti saugumo reikalavimų bus vykdomi nuotoliniu būdu. Visi kiti užsiėmimai vyks universiteto erdvėse, laikantis saugumo rekomendacijų.

Akademinis ir neakademinis personalas dirbs universiteto patalpose, kol LR Vyriausybės nebus nuspręsta kitaip.

Primename, kad uždarose erdvėse renginiai turi būti organizuojami laikantis grupių izoliavimo principo, o atvirose erdvėse tarp dalyvių turi būti išlaikomas ne mažesnis kaip 1 metro atstumas. Jei leidžia oro sąlygos, planuokite renginius atvirose universiteto erdvėse: VDU Botanikos sode, fakultetų kiemeliuose, Žemės ūkio akademijos teritorijoje ir kt.

Nemaža dalis užsikrėtimo atvejų yra susiję su kelionėmis, todėl prašome vengti arba atidėti vizitus į šalis, kurios yra įtrauktos į COVID-19 ligos paveiktų šalių sąrašą.

Maloniai kviečiame visus būti sąmoningais bei laikytis rekomendacijų, kurios padėtų likti sveikais ir sumažintų riziką užsikrėsti koronaviruso infekcija: laikytis saugaus fizinio atstumo paskaitų bei seminarų metu, sėdėti kas antroje vietoje, dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones), taip pat reguliariai plauti rankas ir, jei jaučiate peršalimo ar kitų užkrečiamų ligų simptomus, likti namuose.

Rektoriaus įsakymas dėl Vytauto Didžiojo universiteto veiksmų plano darbuotojui arba studentui įtariant ir (arba) nustačius COVID-19 patvirtinimo (2020 09 22)

Veiksmų schema Vytauto Didžiojo universiteto darbuotojui / studentui nustačius COVID-19 (2020 09 22)

Veiksmų schema Vytauto Didžiojo universiteto darbuotojui / studentui įtariant COVID-19 (2020 09 22)

Sprendimas dėl aukštojo mokslo studijų, profesinio mokymo ir neformaliojo suaugusiųjų švietimo vykdymo būtinų sąlygų

Kontaktai

Jei turite klausimų dėl universiteto veiklos organizavimo pokyčių, susijusių su koronavirusu (Covid-19), kreipkitės el. paštu emergency@vdu.lt

Akademinių padalinių kontaktus galite rasti čia.

Neakademinių padalinių kontaktus galite rasti čia.

Aktualios nuorodos

Komentarai

Emilija Godilytė

Laba diena, esu studentė ir man kilo klausimas dėl ateinančio pusmečio paskaitų. Ar jau yra nuspręsta kaip jos vyks? (patalpose ar nuotoliniu būdu) Dėkoju

Vytauto Didžiojo Universitetas

Laba diena, Emilija, atsižvelgiant į situaciją šalyje ir Lietuvos Respublikos vyriausybės sprendimus, šiuo metu planuojama, kad 2020-2021 m.m. rudens semestras prasidės įprastu būdu auditorijose.

Jose Antonio

Hola.Mi hija va a cursar el Erasmus en esta universidad.Y me gustaria saber de forma oficial si van a poder entrar sin problemas.Si tendran que estar confinados.Si tendran que realizarse un test.Y asi evitar confinarse.Si las clases van a ser presenciales.Si la cocina estara abierta.Si tendran asistencia de personas en caso de confinarse y les podran ir a comprar.Hasta ahora son todo informaciones de wassap.Me pueden dar una informacion mas oficial?

Edita

Sveiki, situacija del covid prasteja ir grizti i universiteto patalpas nuo rugsejo yra rizikinga ir neramu. Suprantu, kad planai yra mokytis iprastiniu budu, taciau studentams turetu buti suteikta galimybe rinktis.

Jonas

Sutinku. Visos paskaitos ir seminarai gali vykti nuotoliniu būdu, nesuprantu universiteto pozicijos šiuo klausimu, kai situacija Lietuvoje tik prastėja. Juk universitete srautai dideli, kuo blogas nuotolinis mokymasis?

Anonimas

Gerą vakarą. Kada pirmakursiams prasidės studijos?

Arnas

Sveiki, ar po Muzikos akademijoje rasto atvejo nebūtų protinga vėl perkelti paskaitas nuotoliniu būdu? Plius, verta nepamiršti, jog Kaune įtariamas židinys ir laiko klausimas kada vėl viskas stipriai blogės. Manau, jog Universitetui vertėtų išvengti krizės.

Aistė

Aš taip pat manau, kad mokymasis turėtų vykti nuotoliniu būdu. Kodėl turime rizikuoti savo ir savo šeimos sveikata, jei tas pačias žinias galime gauti nuotoliniu būdu, nekeldami sau tiek daug rizikos? Pavasario semestras buvo įgyvendintas puikiai, nesuprantu kodėl negalima to kartoti ir rudens semestrą.

Inga

Manau, kad Universitetas laikosi teisingos pozicijos dėl paskaitų vedimo įprastu būdu auditorijose. Gyvenimas turi grįžti, žinoma, su atsargumo priemonėmis, į įprastas vėžes.

Aistė

Įdomu kokios tos “įprastos vėžės” bus jei VDU taps covid židiniu. Manau, Jūsų pozicija naivi. Rizikuoti studentų ir darbuotojų gerove - labai neatsakinga.

Kamilė

Prisidedu prie daugumos ir taip pat nelabai suprantu universiteto sprendimą, juolab, kad vien tvarkaraščiai jau kelinti metai yra išdėlioti be jokios tvarkos, atsižvelgiant į dėstytojų patogumus. Priklausau PMDF, tačiau paskaitos išmėtytos per keturis fakultetus. Kaip man žadate užtikrinti, kad per tuos keturis fakultetus nepraeis nė vienas nešiotojas? Be to, visur buvo skelbta pakankamai aiški informacija, kad jauni žmonės nelabai jaučia simptomus, daugumai net nebūna temperatūros, tai kaip jūs žadate visa tai suvaldyti? Nejaugi tikrai rizikuosite tapti židiniu vos prasidėjus mokslo metams?

Akvilė

Visiškai pritariu, turėjau tokią pat situaciją praėjusiais metais. Atvirai sakant, man labai dėl to neramu. Gidėjau kad mokyklose nuspręsta, jog mokytojai vaikščiotų per klases, o mokiniai liktų ten pat ir sumažintų tikimybę virusui plisti. Tokios iniciatyvos/požiūrio turėtų imtis ir VDU jei paskaitos vyks auditorijose. Bent jau sumažinti skirtingų fakultetų skaičių tų pačių specialybių studentams. Politikos mokslų studentai viename fakultete, humanitarai kitame. Paprasčiausiai paskirti vienos krypties paskaitas vykti tame pačiame fakultete, o ne keliuose.

Dominykas

O kaip bus su studentais jaučiančiais peršalimo simptomus? Pas gydytojus patekti sudėtinga, pažymos dėl slogos nerašys, dėstytojais vertins lankomumą, o lankyti paskaitas kostint ar čiaudint negalima. Bus visiška betvarkė.

Anonimas

Paskaitų lankymas nėra privalomas.

Greta

Sveiki, kadangi paskaitos vyks auditorijose, galbūt būtų įmanoma apsvarstyti galimybę kiekvienai grupei paskirti atskirą auditoriją? Masinis studentų judėjimas iš auditorijos į auditoriją, iš fakulteto į fakultetą, kels didžiulę riziką, o atsiradus covid atvejui, bus neįmanoma atsekti kontaktų skaičiaus.

Sima.

O gal tiesiog būtų galima leisti studentams pasirinkti- nori jie ateiti į auditoriją ir rizikuoti savo sveikata, ar nori mokytis nuotoliniu? Ar tikrai yra TAIP SUNKU paruošti VISAS programas mokymuisi nuotoliniu?

Edita

Butent!!! Reikia galimybes rinktis. Man darosi gaila, kad nepasirinkau VU, kuris jau patvirtino nuotolini mokyma.

Sima.

Tiesiog pikta ir natūraliai keista- moki už studijas, investuoji tikrai ne studentišką sumą pinigų, tačiau pasirinkimo teisė atitenka kažkam, kas pasirenka atsižvelgdamas į savo patogumą. Nuoširdžiai tikiuosi, jog vdu atsižvelgs į studentų nuomonę. Ar bent jau atsilieps į ją, pateikdami savo versiją, kodėl būtent jie nesugeba suteikti galimybę mokytis nuotoliniu būdu, kai vu, lsmu kažkokiu matyt neapaaiškinamu būdu, suteikia :) tai gal tuomet konsultuokimės? Mes, kaip studentai, visada turime surasti sprendimą problemai. Tartis, klausti, ieškoti, domėtis. Gal laikas tai pradėti daryti univero galvoms? Na pereikit per porą gatvių iki kitų univerų, gal papasakos, patars :)

Rūta

Manau studentų atstovybė turėtų susirūpinti šiuo klausimu ir pateikti visiems studentams tinkantį siūlymą rektoriui. Šiuo atveju labai neįtikinamai atrodo auditorijų valymas. Jei tarpas tarp paskaitų nedidelis valytojai tikrai nespės kokybiškai dezinfekuoti patalpų. O kaip išbūti visą dieną su kauke?? Atrodo košmariška. Gyvenimas turi grįžti į vėžes, bet tas grįžimas mano nuomone šiuo metu negalimas.

S

Vykstančios paskaitos nuotoliniu būdu pavasario semestrą praėjo sklandžiai. Kodėl rudens semestrą turime vykti į universitetą, susitikti su grupiokais ir visi kartu sirgti? negi nepagalvojate, kad gyvename su savo šeimomis, draugais, kolegomis? Su kaukėmis 11 val. per dieną tikrai neišbūsime, rankų kas 30 min. nedezinfekuosime. Šios priemonės taip pat turi šalutinį poveikį. Prašau atsižvelgti į pastabas.

G

Man labai yra gaila, kad pasirinktas universitetas dabar verčia studentą rinktis tarp mokslų ir sveikatos. Abiejais atvejais kažkas nukentės. Ar yra sąžininga rizikuoti destytojų ir studentų sveikata, gerove bei mokslu? Ar sąžininga studentą atskirti nuo artimųjų (nes eiti į universitetą bus didelė rizika)? Gi pavasario semestras praėjo sėkmingai. Tuo labiau, kai kiti universitetai jau nusprendė, kad rudens semestras bus nuotoliniu. Tikiuosi bus atsižvelgta į situacija realiai, nes pradedu gailėtis, kad pasirinkau šį universitetą.

Marytė

Kaip visą laiką VDU nusispjaut ant studentų ir jų nuomonės. ŠAUNU. Jeigu jau taip rūpėtų VDU bendruomenės narių sveikata kaip teigiate, būtų priimta, kad visos paskaitos, laboratoriniai ir seminarai, kurie nereikalauja atitinkamos įrangos atlikimui, vyktų nuotoliniu. Na ką gi belieka laukti tada visos bendrabučio ir universiteto bendruomenės bei jų artimųjų izoliavimosi, jeigu nebus nuslėpta, kad yra sergančių.

M

Kodėl nepateikiate informacijos apie užsikrėtusius? :)

Arnas

Kada bus imtasi rimtų priemonių viruso prevencijai? Šiuo metu Universitetui, panašu, jog yra tiesiog nusispjaut. Gaila.

Romualdas Povilaitis, VDU ŽŪA profesinės sąjungos pirmininkas, Lietuvos žmogaus teisių gynimo asociacijos pirmininkas

Esant dabartinei situacijai verta palaipsniui, ženkliau nepakenkiant studijų ir mokslinio darbo procesui, tiek studentus, tiek darbuotojus pervesti į nuotolinį darbo režimą. Pvz. tai jau buvo galima padaryti su dalimi administracijos darbuotojų. Mūsų profesinei sąjungai adresuotame laiške dar rugsėjo 4 d. rektorius rašė, kad " ... situacijai (Lietuvoje, R.P.) blogėjant, atsižvelgdamas į galiojančius atsakingų institucijų sprendimus, VDU spręs dėl papildomų saugumo priemonių darbuotojams taikymo. Nepaisant to, rekomenduosime padalinių vadovams, darbuotojui pareiškus norą dirbti nuotolinio darbo rėžimu apie tokią galimybę spręsti individualiai". Situacija per šį laiką tikrai pablogėjo, galbūt dar ne iki kritinio lygio, tačiau neaišku ar padalinių vadovai nepriima sprendimų norintiems leisti dirbti nuotoliniu būdu, ar darbuotojai (galimai žinodami jų nuostatą) to neprašo, ar padalinių vadovai tokios rekomendacijos negavo.

Anonimas

Užsikrėtusių vis daugėja, bet priemonių beveik jokių nesiimama. Aš nesuprantu, kodėl taip bijo to nuotolinio mokymosi... Beveik tas pats kas ir gyvai tik aišku žymiai saugiau. O dabar apie užsikrėtuvius nieko nepraneša ir pačiam nemalonu eiti į tas gyvas paskaitas nesvarbu ar daugiau ar mažiau žmonių vistiek rizika ta pati... Tikiuos universitetas kuo greičiau susivoks ir pagaliau ims kažką daryti...

Agnė

Universitetas, kuris nesirupina nei studiju kokybe, nei studento saugumu... 👏 bravo. Taip ir toliau.

Tomas

Kiek dar laiko bus apsimetama, jog tęsti užsiėmimus auditorijose yra saugu? Apgailėtina VDU vadovybės pozicija, neišvengiamai universitetas taps viruso židiniu.

Rokas

Kažkas baisaus stebint universiteto reakciją ir valdymą dėl COVID 19. LSMU, VU ir kitų universitetų daugelis paskaitų vyksta nuotoliniu būdu. VDU yra humanitarinis universitetas, kuriame paskaitų metu neatliekame kažkokių bandymų, tyrimų, visas pagrindas susijęs su teorija, net VGTU teorines paskaitas organizuoja nuotoliniu būdu, o tik laboratorinius gyvai. Taip pat kalbama apie tai, jog būtina vengti socialinių kontaktų. Kas nutiktų jeigu VDU pereitų prie nuotolinių paskaitų? Žinių gautume lygiai tiek pat, bet apsaugotume tiek save, tiek ir tėvus bei senelius. Kas turi įvykti, kad būtų pereita prie nuotolinio ugdymo? Lauksime kol VDU taps židiniu, kol parnešime virusą į namus? Susirgimų atvejų daugėja kiekvieną dieną šimtais, o universitete toliau tyla, nes kažko laukiame... Būtų labai įdomu išgirsti argumentus, kodėl yra toks gyvybiškai svarbus gyvų paskaitų organizavimas VDU? Nes paskaitose dažniausiai perskaitomos skaidrės, kurios vėliau įkeliamos į Moodle, tai kokia to primygtinai būtino gyvo lankymo būtinybė?

Tadaa

Per parą nustatyti 205 COVID-19 atvejai. Universiteto reakcija - jokios. :)

Agnė

Mieli kolegos studentai, galvojat tik apie save 🙂 kaip įsivaizduojat orkestro repeticiją nuotoliniu būdu? Ansamblio repeticiją, kur vienu metu dainuoja ir groja keletas žmonių? Turbūt neteko su tuo susidurti, bet pabandykite įsivaizduoti. Muzikos akademijos studentai praranda įgūdžius, koncertinę veiklą ir darbo vietas, dauguma iš jų gyvena iš to 🙂 universiteto uždarymas ir nuotoliniu studijų paskelbimas būtų tik visiškas žlugimas muzikos žmonėms. Jei patys nenorite eiti į paskaitas, susitarkite jas daryti nuotoliniu būdu ir namie, kaip jums yra saugu, bet nesiekite uždarymo, nes tai nėra naudinga didelė daliai žmonių. Tikiuosi supratingumo ir linkiu sveikatos.

Veronika

Kalba eina apie teorines paskaitas, kuriose nereikia atlikinėti praktinių dalykų. Suprantama, kad muzikos studentams yra kiek sunkiau dalyvauti nuotolinio pobūdžio paskaitose, tačiau tokiu atveju pagalvokite kaip LSMU studentai, būsimi medikai, sugeba derinti gyvo ir nuotolinio studijavimo galimybes. Tokiose situacijos svarbu suvokti situacijos rimtumą ir šiek tiek plačiau peržvelgi, kokie gali būti to padariniai. Mes esame visuomenė ir universiteto bendruomenės dalis, kuri turi galvoti ne tik apie naudą sau. Todėl skatinčiau dar kartą pažiūrėti į įvykius ir švietimą Lietuvoje šiuo metu :)

Aistė

Sveiki, aš tai pat nesuprantu, kodėl paskaitos nėra nuotoliniu būdu. Juk, kai vyksta paskaitos nutoliniu būdu gali būti ne tik išvengta susibūrimų (ypač, kai studentai atvyksta iš skirtingų miestų), bet ir viešojo transporto (kuriame tikrai ne visi žmonės laikosi apsaugos rekomendacijų). Ir universitete labai šalta, tai tikrai daro įtaką peršalimo ligoms :) linkėjimai, tikiuosi bus priimtas atsakingas sprendimas :)

Aistė

Sveiki, aš irgi nesuprantu kodėl dar nėra visos paskaitos nuotoliniu būdu. COVIDo situacija yra apėmusi daugiau nei 50 židinių. Studentai yra iš skirtingų miestų. Nuotolinės paskaitos padėtų išvengti susibūrimų ir keliavimo viešuoju transportu, kuriame tikrai galima sutikti ir su peršalimo simptomais ir be apsaugos priemonių asmenų. Tikiuosi, kad greitu metu universitetas visuotiškai priims atsakingą sprendimą.

Elena

https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/koronavirusas-plinta-vilniaus-universitete-uzsikrete-dvieju-fakultetu-studentai-ir-doktorante-56-1391746 O apie kiek atvėjų VDU nutyli? :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.