Vykstant į užsienio šalis kiekvienas keliautojas turėtų pasidomėti, kokie reikalavimai yra taikomi valstybėje, į kurią vyksta. Izoliacija atvykus iš užsienio netaikoma.
Informacija atvykusiems/ grįžusiems iš užsienio valstybių
Kilus su komandiruotėmis susijusiems klausimams, darbuotojai kreipiasi į Žmogiškųjų išteklių departamentą (Eglė Šiugždienė (tel. (8 37) 327 885, egle.siugzdiene@vdu.lt), ir išvykstantiems pagal mainų programas – į Tarptautinių ryšių departamentą (Konstantinas Kurževas (tel. (8 37) 327 987, el. paštas konstantinas.kurzevas@vdu.lt).
Siekiant laikytis koronaviruso (COVID-19) prevencijos priemonių bendrabutyje studentai turi laikytis Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijų bei laikytis šių prevencijos priemonių:
- reguliariai plauti rankas;
- neliesti rankomis veido;
- palaikyti švarą patalpose bei jas vėdinti;
- prisidengti burną čiaudint ar kosint;
- bendrabučio viešosiose erdvėse rekomenduojama dėvėti vienkartines pirštines (jomis rūpinasi patys gyventojai);
- vengti tiesioginio fizinio kontakto su kitais gyventojais ir bendro naudojimosi patalpose laikytis saugaus atstumo;
- viešose erdvėse dėvėti medicinines kaukes (jomis rūpinasi patys gyventojai);
- nuolat sekti savo sveikatos būklę, o pajutus galimus COVID-19 simptomus (karščiavimas, kosulys, skaudanti gerklė ar apsunkintas kvėpavimas) – nedelsiant apie tai informuoti bendrabučio administraciją.
Atsižvelgiant į bendrabutyje esančias apgyvendinimo sąlygas ir išplanavimą, siekiant vykdyti koronaviruso (COVID-19) plitimo prevenciją bendrabutyje visi studentai, kuriems buvo nustatytas koronavirusas (COVID-19) ar jie kontaktavo su tokiais asmenimis ir gyvena bendrabutyje privalo nedelsiant kreiptis į bendrabučio administratorių ir privalomai saviizoliuotis inkubaciniam laikotarpiui savo tėvų (artimųjų) namuose ar pan. išvykstant iš bendrabučio (nesilaikantiems saviizoliacijos reikalavimo universitetas pasilieka teisę taikyti drausmines priemones bei pranešti teisėsaugos institucijoms).
Jei dėl objektyvių priežasčių negalite savo tėvų (artimųjų) namuose – apie tai informuokite bendrabučio administratorių. Atsižvelgdamas į asmens individualią ir bendrabučiuose esančią situaciją, universitetas gali sudaryti sąlygas apsigyventi atskirame kito bendrabučio kambaryje, kuriame galima užtikrinti saugų saviizoliacinį laikotarpį.

Reikalavimai ir rekomendacijos naujai atvykstantiems ar grįžtantiems gyventojams
Įsikėlimo (grįžimo) į bendrabutį metu pas bendrabučio administratorių:
- atėję į pastatą naudokitės prie įėjimo esančia rankų dezinfekavimo priemone;
- matuokitės kūno temperatūrą;
- nuoširdžiai atsakykite į bendrabučio administratoriaus užduodamus klausimus;
- vadovaukitės rekomendacijomis dėl koronaviruso (COVID-19) prevencijos.
Į bendrabutį prašome nesikelti, jei:
- karščiuojate, sergate arba jums pasireiškė koronaviruso (COVID-19) simptomai (karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas, gerklės skausmas, šaltkrėtis, vėmimas, viduriavimas, kvapo ar skonio pojūčių praradimas, raumenų ar galvos skausmas);
- grįžote iš šalių, iš kurių LR Vyriausybės sprendimu, yra būtina 14 d. izoliacija, nes bendrabutis negali užtikrinti saugių izoliavimo sąlygų. Įsikelkite į bendrabuti tik užbaigę 14 d. izoliavimosi laikotarpį, paaiškėjus aplinkybėms, kad nesergate koronavirusu (COVID-19).
SVARBU: jeigu jums buvo atliktas COVID-19 testas ir jo atsakymas – teigiamas, tuomet prašome nedelsiant informuoti bendrabučio, kuriame gyvenate, administratorių (nepriklausomai nuo to, kurioje vietoje izoliuojatės).
SVARBU: Fondo veikla yra laikinai sustabdyta ir prašymai nepriimami nuo 2021 m. liepos 1 d. iki atskiro pranešimo
Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) teikia paramą studentams, kurie patiria finansinius sunkumus dėl COVID-19 pandemijos. Šiam tikslui įsteigtas specialus fondas.
Fondas yra skirtas padėti universiteto studentams ir jų šeimoms, susiduriančioms su finansiniais sunkumais dėl karantino. Šiam tikslui numatyta skirti 100 tūkst. eurų.
Finansinė paramą studentams skiriama iš universiteto nuosavų arba juridinių asmenų surinktų ar studentų paramai skirtų lėšų, taip pat – iš anksčiau skirtų 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio.
Daugiau informacijos.
Komentarai
Laba diena, esu studentė ir man kilo klausimas dėl ateinančio pusmečio paskaitų. Ar jau yra nuspręsta kaip jos vyks? (patalpose ar nuotoliniu būdu) Dėkoju
Laba diena, Emilija, atsižvelgiant į situaciją šalyje ir Lietuvos Respublikos vyriausybės sprendimus, šiuo metu planuojama, kad 2020-2021 m.m. rudens semestras prasidės įprastu būdu auditorijose.
Hola.Mi hija va a cursar el Erasmus en esta universidad.Y me gustaria saber de forma oficial si van a poder entrar sin problemas.Si tendran que estar confinados.Si tendran que realizarse un test.Y asi evitar confinarse.Si las clases van a ser presenciales.Si la cocina estara abierta.Si tendran asistencia de personas en caso de confinarse y les podran ir a comprar.Hasta ahora son todo informaciones de wassap.Me pueden dar una informacion mas oficial?
Sveiki, situacija del covid prasteja ir grizti i universiteto patalpas nuo rugsejo yra rizikinga ir neramu. Suprantu, kad planai yra mokytis iprastiniu budu, taciau studentams turetu buti suteikta galimybe rinktis.
Sutinku. Visos paskaitos ir seminarai gali vykti nuotoliniu būdu, nesuprantu universiteto pozicijos šiuo klausimu, kai situacija Lietuvoje tik prastėja. Juk universitete srautai dideli, kuo blogas nuotolinis mokymasis?
Gerą vakarą. Kada pirmakursiams prasidės studijos?
Sveiki, ar po Muzikos akademijoje rasto atvejo nebūtų protinga vėl perkelti paskaitas nuotoliniu būdu? Plius, verta nepamiršti, jog Kaune įtariamas židinys ir laiko klausimas kada vėl viskas stipriai blogės. Manau, jog Universitetui vertėtų išvengti krizės.
Aš taip pat manau, kad mokymasis turėtų vykti nuotoliniu būdu. Kodėl turime rizikuoti savo ir savo šeimos sveikata, jei tas pačias žinias galime gauti nuotoliniu būdu, nekeldami sau tiek daug rizikos? Pavasario semestras buvo įgyvendintas puikiai, nesuprantu kodėl negalima to kartoti ir rudens semestrą.
Manau, kad Universitetas laikosi teisingos pozicijos dėl paskaitų vedimo įprastu būdu auditorijose. Gyvenimas turi grįžti, žinoma, su atsargumo priemonėmis, į įprastas vėžes.
Įdomu kokios tos “įprastos vėžės” bus jei VDU taps covid židiniu. Manau, Jūsų pozicija naivi. Rizikuoti studentų ir darbuotojų gerove - labai neatsakinga.
Prisidedu prie daugumos ir taip pat nelabai suprantu universiteto sprendimą, juolab, kad vien tvarkaraščiai jau kelinti metai yra išdėlioti be jokios tvarkos, atsižvelgiant į dėstytojų patogumus. Priklausau PMDF, tačiau paskaitos išmėtytos per keturis fakultetus. Kaip man žadate užtikrinti, kad per tuos keturis fakultetus nepraeis nė vienas nešiotojas? Be to, visur buvo skelbta pakankamai aiški informacija, kad jauni žmonės nelabai jaučia simptomus, daugumai net nebūna temperatūros, tai kaip jūs žadate visa tai suvaldyti? Nejaugi tikrai rizikuosite tapti židiniu vos prasidėjus mokslo metams?
Visiškai pritariu, turėjau tokią pat situaciją praėjusiais metais. Atvirai sakant, man labai dėl to neramu. Gidėjau kad mokyklose nuspręsta, jog mokytojai vaikščiotų per klases, o mokiniai liktų ten pat ir sumažintų tikimybę virusui plisti. Tokios iniciatyvos/požiūrio turėtų imtis ir VDU jei paskaitos vyks auditorijose. Bent jau sumažinti skirtingų fakultetų skaičių tų pačių specialybių studentams. Politikos mokslų studentai viename fakultete, humanitarai kitame. Paprasčiausiai paskirti vienos krypties paskaitas vykti tame pačiame fakultete, o ne keliuose.
O kaip bus su studentais jaučiančiais peršalimo simptomus? Pas gydytojus patekti sudėtinga, pažymos dėl slogos nerašys, dėstytojais vertins lankomumą, o lankyti paskaitas kostint ar čiaudint negalima. Bus visiška betvarkė.
Paskaitų lankymas nėra privalomas.
Sveiki, kadangi paskaitos vyks auditorijose, galbūt būtų įmanoma apsvarstyti galimybę kiekvienai grupei paskirti atskirą auditoriją? Masinis studentų judėjimas iš auditorijos į auditoriją, iš fakulteto į fakultetą, kels didžiulę riziką, o atsiradus covid atvejui, bus neįmanoma atsekti kontaktų skaičiaus.
O gal tiesiog būtų galima leisti studentams pasirinkti- nori jie ateiti į auditoriją ir rizikuoti savo sveikata, ar nori mokytis nuotoliniu? Ar tikrai yra TAIP SUNKU paruošti VISAS programas mokymuisi nuotoliniu?
Butent!!! Reikia galimybes rinktis. Man darosi gaila, kad nepasirinkau VU, kuris jau patvirtino nuotolini mokyma.
Tiesiog pikta ir natūraliai keista- moki už studijas, investuoji tikrai ne studentišką sumą pinigų, tačiau pasirinkimo teisė atitenka kažkam, kas pasirenka atsižvelgdamas į savo patogumą. Nuoširdžiai tikiuosi, jog vdu atsižvelgs į studentų nuomonę. Ar bent jau atsilieps į ją, pateikdami savo versiją, kodėl būtent jie nesugeba suteikti galimybę mokytis nuotoliniu būdu, kai vu, lsmu kažkokiu matyt neapaaiškinamu būdu, suteikia :) tai gal tuomet konsultuokimės? Mes, kaip studentai, visada turime surasti sprendimą problemai. Tartis, klausti, ieškoti, domėtis. Gal laikas tai pradėti daryti univero galvoms? Na pereikit per porą gatvių iki kitų univerų, gal papasakos, patars :)
Manau studentų atstovybė turėtų susirūpinti šiuo klausimu ir pateikti visiems studentams tinkantį siūlymą rektoriui. Šiuo atveju labai neįtikinamai atrodo auditorijų valymas. Jei tarpas tarp paskaitų nedidelis valytojai tikrai nespės kokybiškai dezinfekuoti patalpų. O kaip išbūti visą dieną su kauke?? Atrodo košmariška. Gyvenimas turi grįžti į vėžes, bet tas grįžimas mano nuomone šiuo metu negalimas.
Vykstančios paskaitos nuotoliniu būdu pavasario semestrą praėjo sklandžiai. Kodėl rudens semestrą turime vykti į universitetą, susitikti su grupiokais ir visi kartu sirgti? negi nepagalvojate, kad gyvename su savo šeimomis, draugais, kolegomis? Su kaukėmis 11 val. per dieną tikrai neišbūsime, rankų kas 30 min. nedezinfekuosime. Šios priemonės taip pat turi šalutinį poveikį. Prašau atsižvelgti į pastabas.
Man labai yra gaila, kad pasirinktas universitetas dabar verčia studentą rinktis tarp mokslų ir sveikatos. Abiejais atvejais kažkas nukentės. Ar yra sąžininga rizikuoti destytojų ir studentų sveikata, gerove bei mokslu? Ar sąžininga studentą atskirti nuo artimųjų (nes eiti į universitetą bus didelė rizika)? Gi pavasario semestras praėjo sėkmingai. Tuo labiau, kai kiti universitetai jau nusprendė, kad rudens semestras bus nuotoliniu. Tikiuosi bus atsižvelgta į situacija realiai, nes pradedu gailėtis, kad pasirinkau šį universitetą.
Kaip visą laiką VDU nusispjaut ant studentų ir jų nuomonės. ŠAUNU. Jeigu jau taip rūpėtų VDU bendruomenės narių sveikata kaip teigiate, būtų priimta, kad visos paskaitos, laboratoriniai ir seminarai, kurie nereikalauja atitinkamos įrangos atlikimui, vyktų nuotoliniu. Na ką gi belieka laukti tada visos bendrabučio ir universiteto bendruomenės bei jų artimųjų izoliavimosi, jeigu nebus nuslėpta, kad yra sergančių.
Kodėl nepateikiate informacijos apie užsikrėtusius? :)
Kada bus imtasi rimtų priemonių viruso prevencijai? Šiuo metu Universitetui, panašu, jog yra tiesiog nusispjaut. Gaila.
Esant dabartinei situacijai verta palaipsniui, ženkliau nepakenkiant studijų ir mokslinio darbo procesui, tiek studentus, tiek darbuotojus pervesti į nuotolinį darbo režimą. Pvz. tai jau buvo galima padaryti su dalimi administracijos darbuotojų. Mūsų profesinei sąjungai adresuotame laiške dar rugsėjo 4 d. rektorius rašė, kad " ... situacijai (Lietuvoje, R.P.) blogėjant, atsižvelgdamas į galiojančius atsakingų institucijų sprendimus, VDU spręs dėl papildomų saugumo priemonių darbuotojams taikymo. Nepaisant to, rekomenduosime padalinių vadovams, darbuotojui pareiškus norą dirbti nuotolinio darbo rėžimu apie tokią galimybę spręsti individualiai". Situacija per šį laiką tikrai pablogėjo, galbūt dar ne iki kritinio lygio, tačiau neaišku ar padalinių vadovai nepriima sprendimų norintiems leisti dirbti nuotoliniu būdu, ar darbuotojai (galimai žinodami jų nuostatą) to neprašo, ar padalinių vadovai tokios rekomendacijos negavo.
Užsikrėtusių vis daugėja, bet priemonių beveik jokių nesiimama. Aš nesuprantu, kodėl taip bijo to nuotolinio mokymosi... Beveik tas pats kas ir gyvai tik aišku žymiai saugiau. O dabar apie užsikrėtuvius nieko nepraneša ir pačiam nemalonu eiti į tas gyvas paskaitas nesvarbu ar daugiau ar mažiau žmonių vistiek rizika ta pati... Tikiuos universitetas kuo greičiau susivoks ir pagaliau ims kažką daryti...
Universitetas, kuris nesirupina nei studiju kokybe, nei studento saugumu... 👏 bravo. Taip ir toliau.
Kiek dar laiko bus apsimetama, jog tęsti užsiėmimus auditorijose yra saugu? Apgailėtina VDU vadovybės pozicija, neišvengiamai universitetas taps viruso židiniu.
Kažkas baisaus stebint universiteto reakciją ir valdymą dėl COVID 19. LSMU, VU ir kitų universitetų daugelis paskaitų vyksta nuotoliniu būdu. VDU yra humanitarinis universitetas, kuriame paskaitų metu neatliekame kažkokių bandymų, tyrimų, visas pagrindas susijęs su teorija, net VGTU teorines paskaitas organizuoja nuotoliniu būdu, o tik laboratorinius gyvai. Taip pat kalbama apie tai, jog būtina vengti socialinių kontaktų. Kas nutiktų jeigu VDU pereitų prie nuotolinių paskaitų? Žinių gautume lygiai tiek pat, bet apsaugotume tiek save, tiek ir tėvus bei senelius. Kas turi įvykti, kad būtų pereita prie nuotolinio ugdymo? Lauksime kol VDU taps židiniu, kol parnešime virusą į namus? Susirgimų atvejų daugėja kiekvieną dieną šimtais, o universitete toliau tyla, nes kažko laukiame... Būtų labai įdomu išgirsti argumentus, kodėl yra toks gyvybiškai svarbus gyvų paskaitų organizavimas VDU? Nes paskaitose dažniausiai perskaitomos skaidrės, kurios vėliau įkeliamos į Moodle, tai kokia to primygtinai būtino gyvo lankymo būtinybė?
Per parą nustatyti 205 COVID-19 atvejai. Universiteto reakcija - jokios. :)
Mieli kolegos studentai, galvojat tik apie save 🙂 kaip įsivaizduojat orkestro repeticiją nuotoliniu būdu? Ansamblio repeticiją, kur vienu metu dainuoja ir groja keletas žmonių? Turbūt neteko su tuo susidurti, bet pabandykite įsivaizduoti. Muzikos akademijos studentai praranda įgūdžius, koncertinę veiklą ir darbo vietas, dauguma iš jų gyvena iš to 🙂 universiteto uždarymas ir nuotoliniu studijų paskelbimas būtų tik visiškas žlugimas muzikos žmonėms. Jei patys nenorite eiti į paskaitas, susitarkite jas daryti nuotoliniu būdu ir namie, kaip jums yra saugu, bet nesiekite uždarymo, nes tai nėra naudinga didelė daliai žmonių. Tikiuosi supratingumo ir linkiu sveikatos.
Kalba eina apie teorines paskaitas, kuriose nereikia atlikinėti praktinių dalykų. Suprantama, kad muzikos studentams yra kiek sunkiau dalyvauti nuotolinio pobūdžio paskaitose, tačiau tokiu atveju pagalvokite kaip LSMU studentai, būsimi medikai, sugeba derinti gyvo ir nuotolinio studijavimo galimybes. Tokiose situacijos svarbu suvokti situacijos rimtumą ir šiek tiek plačiau peržvelgi, kokie gali būti to padariniai. Mes esame visuomenė ir universiteto bendruomenės dalis, kuri turi galvoti ne tik apie naudą sau. Todėl skatinčiau dar kartą pažiūrėti į įvykius ir švietimą Lietuvoje šiuo metu :)
Sveiki, aš tai pat nesuprantu, kodėl paskaitos nėra nuotoliniu būdu. Juk, kai vyksta paskaitos nutoliniu būdu gali būti ne tik išvengta susibūrimų (ypač, kai studentai atvyksta iš skirtingų miestų), bet ir viešojo transporto (kuriame tikrai ne visi žmonės laikosi apsaugos rekomendacijų). Ir universitete labai šalta, tai tikrai daro įtaką peršalimo ligoms :) linkėjimai, tikiuosi bus priimtas atsakingas sprendimas :)
Sveiki, aš irgi nesuprantu kodėl dar nėra visos paskaitos nuotoliniu būdu. COVIDo situacija yra apėmusi daugiau nei 50 židinių. Studentai yra iš skirtingų miestų. Nuotolinės paskaitos padėtų išvengti susibūrimų ir keliavimo viešuoju transportu, kuriame tikrai galima sutikti ir su peršalimo simptomais ir be apsaugos priemonių asmenų. Tikiuosi, kad greitu metu universitetas visuotiškai priims atsakingą sprendimą.
https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/koronavirusas-plinta-vilniaus-universitete-uzsikrete-dvieju-fakultetu-studentai-ir-doktorante-56-1391746 O apie kiek atvėjų VDU nutyli? :)
Pilna atvejų ir vdu buvo, izoliuotis reikėjo žmonėms, bet vdu tylėjo, niekas neserga, viską sužinai tik iš susirgusių studentų..
Atsižvelgdama į tarptautinių organizacijų rekomendacijas, trečiadienio posėdyje Vyriausybė pritarė savivaldybių skirstymui į tris zonas pagal epidemiologinius rodiklius – geltoną, žalią ir raudoną. Į raudoną zoną patekusiose savivaldybėse, siekiant suvaldyti koronaviruso (COVID-19) plitimą, galės būti skelbiamas vietinis karantinas, ribojama gyventojų veikla. įdomu kiek studentų yra iš ''raudonosios'' zonos,kodėl nepereinama prie nuotolinio mokymo.....visgi seminarai politikos mokslų, viešojo administravimo studentams vysta auditorijose,....
Tuo tarpu KTU: spalio 19–24 d. rekomenduojama akademinius užsiėmimus ir atsiskaitymus vykdyti nuotoline forma; spalio 26 d. – lapkričio 14 d. visi akademiniai užsiėmimai ir atsiskaitymai vykdomi tik nuotoline forma; Bet VDU koronos gi nėra, oi ne.
VDU gyvena taip kaip gyveno be covid-19, negaliu baigti stebėtis universiteto vadovų visišku studentų bei pačių dėstytojų sveikatos nesaugojimų. Visi supranta, jog dauguma studentų į paskaitas atvažiuoja iš kitų Lietuvos regionų, miestų, miestelių, kur užsikrėsti atvažiuojant viešuoju transportu yra didelė rizika. Suprnatu, jog visiems reikia saugotis, bet įdomu kodėl universitetas taip bando išlaikyti gyvąsias paskaitas, ypač kai dauguma dėstytojų pritaria nuotoliniam mokymui.
VDU gal priklauso COVID 19 ir jos grėsmę neigiančiųjų kategorijai? :) O jeigu rimtai, labai keista, kad tokia visiška tyla iš universiteto, kai net Prezidentas pasakė, jog 400 yra kritinė riba užsidarymui, o šiandien 400 atvejų jau paisekta. Tačiau VDU reakcijos jokios ir labai keista, nes tai universitetas, kuris tikrai turi aukštas vertybes, atrodo, yra socialiai atsakingas, bet šį kartą reakcijos jokios. Kaip dabar gali universitetas užtikrinti, jog į paskaitas neatvyks studentai iš raudonųjų zonų?
Dėl bakalauro darbų gynimo, turbūt, dar anksti klausti...
Sveiki, ar jau yra numatytos kiekvieno fakulteto diplomų įteikimų datos?
Sveiki, kokiu būdu planuojama vykdyti paskaitas 2021-2022 rudens semestro metu?