Finansai

STUDIJŲ REZULTATAI

1. Demonstruoja išplėtotas finansų teorijų, modelių ir metodų, empirinių bei taikomųjų tyrimų ir verslo praktikų žinias tradiciniuose ir inovatyviuose finansuose ir geba jas taikyti, analizuodamas įmonių bei finansų rinkų ir institucijų procesus bei veiksmus/sprendimus ir jų pasekmes globalioje tarpkultūrinėje aplinkoje.
2. Geba paaiškinti įmonių ir finansų rinkų bei institucijų veiklos ir priimamų finansų valdymo sprendimų kompleksiškumą ir susietumą, identifikuoja juos lemiančius procesus bei veiksnius.
3. Geba paaiškinti tradicinių ir moderniųjų finansų teorijų, modelių ir instrumentų taikymo įvairiose finansų valdymo srityse ir aplinkose ypatumus bei ribotumus neapibrėžtumo ir nuolat kintančios aplinkos sąlygomis.
4. Žino kiekybinius ir kokybinius mokslinius bei taikomuosius tyrimo metodus, supranta jų taikymo galimybes ir apribojimus atliekant finansų srities tyrimus.
5. Identifikuoja kompleksines finansų ir tarpdisciplinines tyrimo problemas, geba inicijuoti, planuoti ir atlikti nepriklausomus mokslinius ir/ar taikomuosius tyrimus, įvertinti jų rezultatus, parengti ataskaitą, vykdyti tyrimo rezultatų sklaidą moksliniame renginyje ir/ar parengti mokslinę publikaciją.
6. Geba atpažinti ir iš finansų specialisto ar investuotojo pozicijų analizuoti kompleksines finansines situacijas bei problemas ir teikti siūlymus joms spręsti integruojant tradicinius bei inovatyvius finansinius modelius, instrumentus ir kompleksinę informaciją bei atsižvelgiant į finansines inovacijas, technologines transformacijas ir rinkos neapibrėžtumus.
7. Geba taikyti tradicinius ir inovatyvius finansų modelius, metodus ir instrumentus veiklos vertinimo, finansavimo, investavimo, rizikos valdymo ir kitų į verslo vertės kūrimą nukreiptų sprendimų priėmimui.
8. Geba efektyviai ir kūrybiškai dirbti komandoje ir jai vadovauti, prisiimti atsakomybę, dalytis žiniomis ir bendradarbiauti sprendžiant profesinei veiklai aktualias problemas.
9. Geba sklandžiai, argumentuotai ir tinkamai žodžiu bei raštu vartodamas profesinę kalbą komunikuoti su suinteresuotosiomis šalimis pristatydamas tyrimų rezultatus ir praktines idėjas, konstruktyviai diskutuodamas, gindamas nuomonę, konsultuodamas ir/ar atlikdamas ekspertinį vertinimą tradicinių ir inovatyvių finansų srityje.
10. Geba kritiškai, sistemiškai, kūrybiškai ir strategiškai mąstyti, savarankiškai priimdamas inovatyvius finansinius sprendimus, suvokdamas moralinę ir socialinę atsakomybę už savo veiklą ir jos etines pasekmes.
11. Demonstruoja savarankiško mokymosi ir nuolatinio tarpdisciplininio profesinio tobulėjimo įgūdžius.

TARPTAUTINIŲ MAINŲ GALIMYBĖS

Programos studijų tinklelis yra suplanuotas taip, kad pirmaisiais studijų metais studentai studijuoja privalomuosius studijų krypties dalykus, o III studijų semestrą jiems sudaroma galimybė Mobilumo langui – dvigubo diplomo studijoms, Erasmus ar dvišaliams mainams.
Programos studentai gali pretenduoti į dvigubo diplomo studijas Liuveno katalikiškojo universiteto Verslo mokykloje (Belgija). Plačiau apie dvigubo diplomo studijų galimybes https://evf.vdu.lt/studentams/dvigubo-diplomo/ Programos studentai turi teisę nemokamai įgyti tarptautinį CMA (Certified Management Accountant) sertifikatą bei 3 gauti metų IMA narystę.
Visi Ekonomikos ir vadybos fakulteto studentai gali pasinaudoti „Erasmus+“ ir VDU Dvišalių mainų programų suteikiamomis studijų ir praktikų galimybėmis. Už studijas pagal „Erasmus+“ ir VDU Dvišalių mainų programą užsienio universitete papildomai mokėti nereikia, studentams skiriama stipendija. Pasinaudojus studijų mainų galimybe studentams atsiveria didesnės karjeros galimybės užsienyje ir Lietuvoje, mainų programa suteikia naujų pažinčių, galimybę tobulinti užsienio kalbų žinias, lavinti asmenines savybes – kūrybiškumą, kritinį mąstymą, savarankiškumą. Šiuo metu fakulteto studentai gali rinktis mainų kryptį iš 20 skirtingų ES/EEE šalių ir iš 30 šalių partnerių, kurios nepriklauso ES/EEE. Daugiau informacijos: https://www.vdu.lt/lt/tarptautiniai-rysiai/studentams/erasmus-studijos/

TOLESNIŲ STUDIJŲ IR KARJEROS GALIMYBĖS

Programos absolventai gali tęsti ar pradėti savo profesinę karjerą, dirbdami finansų tarnybų ir kitų struktūrinių padalinių vadovais ar specialistais įvairaus profilio verslo įmonėse bei Lietuvos ir tarptautinėse finansinėse institucijose; finansų specialistais, patarėjais bei ekspertais Lietuvos valstybinėse ir tarptautinėse institucijose; finansų konsultantais verslo konsultavimo įmonėse, verslo paslaugų centruose, audito kompanijose; kvalifikuotai pradėti savo verslą, o taip pat dirbti su finansais susijusių studijų dalykų dėstytojais Lietuvos universitetuose bei kolegijose.
Programos absolventai taip pat gali tęsti studijas doktorantūroje ir savarankiškai vykdyti mokslinius tyrimus.

PRAKTIKOS APIBŪDINIMAS

Programos studentams suteikiama tarptautinės praktikos galimybė užtikrinanti universalų išsilavinimą, realią patirtį ir padedanti integruotis į modernią, globalią ir dinamišką darbo rinką. Praktika atveria plačias galimybes, padeda įsivertinti savo studijas būsimos karjeros kontekste bei paįvairina gyvenimo aprašymą. Fakulteto studentai gali išvykti į 2 – 6 mėnesių praktiką bet kurioje iš ES/EEE šalių ir gauti „Erasmus+“ stipendiją. Taip pat studentams yra suteikiama galimybė atlikti praktiką su VDU mobilumo stipendija visose pasaulio valstybėse (išskyrus ES ir Europos ekonominės erdvės šalyse). Su šia stipendija studentai gali išvykti 3 mėnesių praktikai jų pasirinktose organizacijose. Daugiau informacijos: https://www.vdu.lt/lt/tarptautiniai-rysiai/studentams/praktika-uzsienio-salyse/

BAIGIAMASIS DARBAS

Magistro baigiamasis darbas – tai rašytinis mokslinio – tiriamojo pobūdžio projektas apie aktualias finansų srities problemas, kuriame pateikiami magistro studijų baigiamajame etape studento savarankiškai atliktų mokslinių tyrimų rezultatai ir jų vertinimas. Baigiamasis darbas pristatomas ir ginamas viešai.