Hibridinis RR intervalų sekų modelis miego stadijoms atpažinti (Informatika 09 P)

• VardasAudrius
  • PavardėVaroneckas
  • Vadovasprof. habil. dr. Antanas Žilinskas
  • Data2011-03-15
  • KryptisInformatika

Anotacija

Disertacijoje nagrinėjamas miego stadijų atpažinimas iš širdies ritmo (RR intervalų sekų). Pagrindinis disertacijos tikslas – sukurti širdies ritmo (ŠR) modelį, kuriuo remiantis padidėtų miego stadijų atpažinimo tikslumas. Darbe nagrinėjamas tiesinis ŠR modelis, pagal kurį atpažįstamos miego stadijos. Miego stadijų atpažinimas spendžiamas klasifikavimo metodais vienas prieš vieną ir vienas prieš visus. Darbe pasiūlytas hierarchinis miego stadijų klasifikavimo metodas. Atraminių vektorių, neuroninio tinklo ir kvadratinio diskriminanto klasifikatoriai testuojami naudojant kryžminio patikrinimo strategija. Pasiūlytas hibridinis ŠR modelis įtraukiant netiesinės dinamikos metodus ir surogatines laiko eilutes. Tiriamas metodų patikimumas naudojant surogatines laiko eilutes. Informatyvūs parametrai analizuojami daugiamačių skalių metodu.

Darbe nagrinėjamas biomedicininių įrašų iš skirtingų duomenų bazių suderinamumo uždavinys. Toks uždavinys yra aktualus, kai klasifikatoriai apmokomi su duomenimis iš vienos duomenų bazės, o egzaminuojami su duomenimis iš kitos duomenų bazės. Šis uždavinys sprendžiamas statistinių hipotezių tikrinimo ir daugiamačių duomenų vizualizavimo metodais. Darbe pasiūlytas hibridinis ŠR modelis ir hierarchinis klasifikavimo metodas miego stadijoms atpažinti naudojant RR intervalų sekų parametrus yra tikslesnis negu kiti iki šiol naudoti metodai.

Išsamiau