VDU surengė mainų galimybių savaitę

1392

Jeigu praėjusią savaitę kas nors būtų skaičiavęs dažniausiai VDU skambėjusius žodžius, tai, ko gero, būtų „tarptautiškumas“, „mainai“, „galimybės“ ir „patirtys“. Atsakymas, kodėl taip nutiko, paprastas – VDU vyko „Erasmus+“ savaitė, o jos renginių metu studentai buvo supažindinti su studijų užsienyje galimybėmis.

Šį vasarį VDU Tarptautinių ryšių departamentas studijas užsienyje pristatė išties ambicingai – „Erasmus+“ mainų galimybių savaitėje studentai ne tik galėjo prie kavos puodelio užduoti visus juos dominančius klausimus, tarptautinės mugės metu išsirinkti galimas kelionių kryptis, tačiau ir daugiau sužinoti apie pačią „Erasmus+“ iniciatyvą filmų vakaro metu, pasiruošti kilnoti lagaminą mankštinantis VDU sporto centre, pademonstruoti savo žinias ir kūrybinius talentus protmūšyje bei atviro mikrofono renginyje. Na, o visą savaitę užbaigė renginys, skirtas… naujoms pradžioms ir įkvepiančioms patirtims!

Vasario 20 d. baigiamajame „Erasmus+“ savaitės renginyje netrūko įdomių pokalbių, juoko ir prasmingų idėjų studentų ateičiai. Renginys prasidėjo nuo tarptautines patirtis ir jų naudą visiems pristatančio renginio – nuo tų, kurie į jas išvažiuoja, iki tų, kurie laukia jų sugrįžtant su naujų žinių ir patirčių bagažu.

Savo įžvalgomis šia tema pasidalino Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas – Arnoldas Pranckevičius, VDU docentas, žurnalistas, laidų vedėjas, prodiuseris bei „Kaunas 2022“ komandos narys ir tiesiog Renesanso žmogus – Rytis Zemkauskas, bei VDU absolventas, komercijos atašė Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje Kinijos Liaudies Respublikoje, Korėjos Respublikai, Mongolijai ir Vietnamo Socialistinei Respublikai – Andrius Sankauskas.

A. Pranckevičius papasakojo, kad didžiausią įspūdį jam padariusi pirmoji tarptautinė patirtis buvo 16 metų išvykus mokytis į Montclair Kimberley akademiją Naujojo Džersio valstijoje. Čia, pirmoji užduota perskaityti knyga buvo Uptono Sinclairo knyga „Džiunglės“ apie… lietuvių emigrantus, prieš šimtą metų atvykusius į Ameriką! Šie ir kiti kultūriniai šokai, anot A. Pranckevičiaus – tai mūsų ribas išbandantys ir kitus požiūrius vertinti padedantys potyriai, kurie leidžia suprasti, kad visi esame vienaip ar kitaip susiję. Taip pat Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas juokavo, kad pirmoji migrantė Europoje buvo pati… Europa, pagrobta Dzeuso ir iš Šiaurės Afrikos atgabenta į Kretą.

Rytis Zemkauskas teigė, kad svarbi kelionių vertė – ištrūkimas iš savo socialinio burbulo, kuris jokiais būdais nesuteiks tiek informacijos ir potyrių kiek fizinės kelionės. VDU docentas pasidalino neseniai įvykusiu nutikimu, kai, audros Kiaros dviem dienoms neplanuotai įkalintas Londone, jis viename knygyne aptiko Š. Korėjos poeto knygelę, kurio kūryba slapčia išvežta iš šalies, o dabar prieinama visiems viename iš Europos metropolių.

Andrius Sankauskas, paklaustas, koks pirmasis susitikimas su užsieniečiu padarė jam didžiausią įtaką, pasakė, jog toks žmogus yra… jo mama! Iš Rusijos į Lietuvą atvykusi moteris nuolatos skatino savo sūnų pasinaudoti visomis įmanomomis galimybėmis keliauti ir plėsti savo akiratį ir taip įkvėpė jį daugybei studijų ir stažuočių užsienyje, kurios, be abejo, prisidėjo prie atvirumo naujovėms ir įvairiapusiško kultūros ir jos niuansų suvokimo ugdymo.

Vakaro dalyviai ir svečiai klausėsi dainų, kurias atliko Šarūnas Joneikis (grupės „Garbanotas“ vokalistas solistas), trumpai pasidalinęs ir savo studijų užsienyje pagal mainų programą patirtimi.

Tiems, kurie į tolimas keliones leistis dar nedrįsta, papasakota apie savanorystės galimybes aplink mus. Apie savo veiklą svečiams papasakojo profesionali kineziterapeutė ir kanitearapeutė Ugnė Nedzinskaitė, šiose srityse dirbanti jau daugiau kaip 10 metų. Iš sukauptos patirties ir didžiulio tokios veiklos poreikio pasaulį išvydo socialinis verslas „Stebuklingi draugai“. Pagrindinė organizacijos veikla susijusi su edukacija, terapija, o jas veda jau stažą turintys gyvūnai: šunys, katės, asiliukai, ožkos, žirgai ir vištos. Ir šio renginio metu Ugnei talkino jos padėjėjas, šešerių metų šuo Dodis.

Vakaras užbaigtas apdovanojimais visos savaitės metų vykusių iniciatyvų laimėtojams – „Erasmus+ šūkio konkursą su šūkiu „Studies abroad – enjoy the difference“ (liet. „Studijuok užsienyje – mėgaukis pokyčiais“) laimėjo studentas Edgaras Dambrauskas, taip pat apdovanoti protmūšio bei atviro mikrofono renginio dalyviai ir laimėtojai.

Kasmet „Erasmus+“ praktikų ir stažuočių galimybėmis pasinaudoja daugiau nei 300 VDU studentų, o dar daugiau jų atvyksta studijuoti į VDU. Norintys daugiau sužinoti apie mainų ir praktikų galimybes užsienyje, drąsiai kreipkitės į VDU Tarptautinių ryšių departamento atstovus (international@vdu.lt), apsilankę jų ofise V. Putvinskio g. 23, 2 a. arba laukite kitos, tikėkimės tradicine tapsiančios „Erasmus+“ savaitės.

Daugiau informacijos apie šiuo metu vykstančius Erasmus+ mainų konkursus:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.