VDU studentė – apie knygos vertas mainų studijas Briuselyje

„Rinkdamasi šalį „Erasmus+“ mainų studijoms, labai norėjau patekti į Ispaniją ar Portugaliją – dėl išskirtinės architektūros, kalbos ir šilto klimato. Tačiau pavyko išvykti į Belgiją, kurią buvau nurodžiusi tik trečiu savo prioritetu. Nukeliavusi ten supratau, kad tai buvo vienas geriausių sprendimų mano gyvenime. Turbūt knygą galėčiau parašyti, kaip man ten patiko“, – tikina Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Viešosios komunikacijos bakalauro studentė Ugnė Karkazaitė, kuri praėjusį pavasarį pagal „Erasmus+“ mainų programą studijavo Socialinės komunikacijos aukštojo mokslo studijų institute IHECS Briuselyje.
Studentė pasakoja, kad Briuselis jai pasirodė kaip saugus, tarptautiškas miestas, čia netrūko kultūrinių veiklų, verda aktyvus naktinis gyvenimas, gerą įspūdį paliko ir belgiška virtuvė. Komunikacijos studentė pasakoja, kad Belgijos kultūra labai įvairi – ypač Briuselyje, kur gyvena daug iš kitų kraštų atvykusių žmonių. Patys belgai – šilti, malonūs ir, kaip sako gerai žinomas posakis, tikrai ramūs.
„Labai patiko Briuselio gyventojų kultūra, žmonės atviresni ir šiltesni. Geras ir susisiekimas – yra metro, tramvajai, autobusai, traukiniai, tad judėti mieste labai paprasta ir patogu. Patiko aktyvus naktinis gyvenimas – buvau girdėjusi, jog nesaugu, tačiau niekad nepasijutau nesaugiai naktį būdama tiek miesto centre, tiek kituose rajonuose“, – tikina Ugnė, pasidžiaugusi, jog Briuselyje įdomių veiklų netrūksta tiek centre, tiek atokesnėse vietose.
Ugnė Karkazaitė
Neįkainojama patirtis – savanorystė „Raudonajame Kryžiuje“
Dalindamasi įspūdžiais apie pačias studijas, Ugnė sako, kad IHECS jai patiko dėstytojų neformalus, šiltas bendravimas su studentais, nuoširdžios pastangos studentus išmokyti naujų dalykų. Studijos vyko anglų kalba ir buvo gerai pritaikytos tarptautiniams studentams. Pasak merginos, dėstytojai ir studentai sukūrė tikrai jaukią atmosferą. Vienas iš jai ypač patikusių dalykų buvo pilietinis įsitraukimas, kuris reikalavo savanoriauti bent 30 valandų – vienaip ar kitaip padėti žmonėms.
„Mes su drauge nusprendėme padėti benamiams ir pabėgėliams, savanoriavome keliose organizacijose, tarp jų ir „Raudonojo Kryžiaus“. Buvo kartais sunku ir nejauku kalbėtis su benamiais, bet galiausiai tai buvo neįkainojama patirtis. Po savanorystės išmokau vertinti tai, ką turiu, ir nustoti skųstis dėl smulkmenų, nes yra žmonių, kurie tik svajoja turėti tokias problemas, kaip mano“, – pažymi Ugnė, papildydama, kad savanorių buvo nemažai, kartu tai buvo proga ir susipažinti su įvairių kultūrų, skirtingos kilmės žmonėmis.
VDU studentei Briuselyje taip pat patiko garso naratologijos paskaitos, kuriose studentai analizavo įvairius garsus iš filmų, audioknygų ar garso pasakojimų – dėstytojas dalinosi žiniomis, kaip tie garsai padaromi ir padeda pagyvinti, labiau įsitraukti į žiūrimą filmą ar klausomą pasakojimą. Semestro pabaigoje studentai grupėse patys kūrė pasakojimus, kuriuose viską reikėjo apibūdinti naudojant tik garsus.
Briuselis – draugiškas studentams
Sprendimas išvykti keturis mėnesius studijuoti Briuselyje išties pasiteisino, tikina studentė, kuriai įgyta patirtis bus labai naudinga tiek tolesnėse studijose, tiek karjeros atžvilgiu.
„Manau, vien pasiryžimas išvykti į „Erasmus+“ darbdaviui gali parodyti, jog tai žmogus, kuris nebijo iššūkių. Vien paskaitos, kurias turėjau, tikrai aktualios man kaip būsimai komunikacijos specialistei – nuo skaitmeninio marketingo, kur mokėmės ir apie „Google Ads“, iki garso naratologijos, kuri aktuali rengiant turinį socialiniams tinklams. Savanorystė išmokė bendrauti su įvairiais žmonėmis. Taip pat stipriai patobulėjo užsienio kalbų žinios – ne tik anglų, bet ir prancūzų“, – pažymi U. Karkazaitė.
Ugnė Karkazaitė
Mergina pabrėžia, kad Belgijos sostinė yra puikus pasirinkimas studentams, kadangi čia jiems suteikiamos itin patogios sąlygos. „Miestas yra studentui draugiškas – galima gauti nemažai nuolaidų parduotuvėse, kavinėse, baruose. Transporto ar muziejų bilietai yra daug pigesni studentams. Taip pat yra organizacijų, kurios leidžia studentams įsigyti maisto daug pigiau nei įprastose parduotuvėse ar suburiančių tarptautinius studentus, kad šie nesijaustų vieniši“, – Briuselio privalumus vardijo studentė.
Mainų studijos užsienyje – labai atsiperkantis sprendimas
Tarptautiškiausiu Lietuvos universitetu dažnai reitinguose įvertinamas VDU studentams suteikia ypatingas galimybes išvykti į užsienį ir keliems mėnesiams arba net metams išmėginti praktiką ar studijas įvairiuose pasaulio kraštuose – nuo Argentinos, Malaizijos ir Pietų Korėjos iki JAV, Italijos ir Mauricijaus. Galimybe studijoms arba praktikai išvykti į vieną iš gausybės pasaulio institucijų, su kuriomis bendradarbiauja VDU, kiekvienais metais pasinaudoja šimtai universiteto studentų.
Studentus, svarstančius, ar verta išbandyti mainų studijas užsienyje, Ugnė drąsina – tai labai atsiperkantis sprendimas. „Važiuokite ir net nedvejokite! Mano manymu, tai yra vienas iš geriausių dalykų, kuriuos gali patirti jaunas žmogus. ,,Erasmus+“ ne tik suteikia galimybę studijuoti geriausiuose pasaulio universitetuose, bet ir išugdo, ir užaugina kaip asmenybę“, – tikina U. Karkazaitė.
Dalindamasi ateities studijų ir karjeros planais, Ugnė atskleidžia, kad šiuo metu jai svarbiausia sėkmingai parašyti ir apsiginti bakalauro baigiamąjį darbą. Vėlesniuose planuose – studijos Belgijoje.
„Vasarą bandysiu stoti į Briuselio universitetus studijuoti magistrantūroje. Žinoma, iki aplikavimo reikia sutvarkyti labai daug dokumentų, o tai daryti dirbant ir rašant bakalauro darbą yra sunkoka, todėl apie ateities planus per daug dar nešneku“, – šypsosi ji.