VDU studentai dalyvavo mobilumo savaitėse Vokietijoje ir Italijoje

648

Inesa Sadlauskaitė, Vytauto Didžiojo universiteto studentė

Neseniai trys VDU studentai turėjo galimybę dalyvauti mobilumo savaitėse Italijoje ir Vokietijoje. Ten jie galėjo susipažinti su naujomis studijų galimybėmis ir novatoriškomis įmonėmis abiejose šalyse, taip pat – su jų kultūra ir istorija. Abu renginius organizavo „Transform4Europe“ aljansas.

Italija: mobilumo savaitė Trieste

Mobilumo savaitėje Trieste (Italija) dalyvavo VDU strateginio organizacijų valdymo magistrantūros pirmakursė Austėja Leonavičiūtė ir VDU biologijos doktorantas Volodymyr Vasylenko. Renginys suteikė jiems unikalią progą įgyti gilesnį supratimą apie antreprenerystę bei įvairias programas, vykdomas Triesto regione.

Mobilumo savaitės tema buvo skirta antreprenerystei ir inovacijoms, ypatingą dėmesį skiriant Triesto regione vykdomoms studijų programoms ir veikloms. Savaitės metu dalyviai galėjo aplankyti įvairias vietos organizacijas, kur jie galėjo sužinoti apie konkrečias įmones bei metodus, kuriuos jos taiko skatindamos antreprenerystę darbovietėje. Be to, studentai buvo kviečiami pasidalinti savo patirtimis, idėjomis ir nuomonėmis su kitais dalyviais – tai buvo nepaprastai vertinga ir įkvepianti patirtis.

„Buvo lengva, nes aš studijuoju panašią sritį. Esu labai laiminga, kad turėjau galimybę pristatyti savo antreprenerystės idėjas kitiems bendraminčiams“, – sako Austėja.

„Bendrai kalbant, ši mobilumo savaitė buvo paremta komercializacija ir skirtingomis idėjomis gamtos moksluose, viešajame moksle ir t. t. Pagrindinė užduotis buvo ieškoti inovatyvių idėjų ir siekti šios koncepcijos įgyvendinimo versle. Taip pat mes išgirdome naujų rekomendacijų dėl naujų idėjų, kaip jas įgyvendinti“, – papildo Volodymyr.

Pažintys su kitais studentais ir naujų idėjų vystymas

Mobilumo savaitė vyko gruodžio 12–16 dienomis ir buvo unikali galimybė praplėsti akiratį, įgyti daugiau žinių bei motyvacijos plėtoti savo verslo idėją. Pasak Austėjos, viena smagiausių savaitės dalių buvo pažintys su studentais iš kitų universitetų, susipažinimas su jų verslo idėjomis.

„Susipažinti vieniems su kitais buvo smagiausia, nes turime tik penkias dienas pažinti studentus iš kitų universitetų, sužinoti apie jų universitetus ir verslo idėjas; tuo pat metu, arčiau susipažįstame su jų kultūra ir užmezgame kontaktus“.

Volodymyr teigimu, ši mobilumo savaitė pasiūlė naujų idėjų ateities projektams ir plėtrai.

„Gavome patarimų, kaip įgyvendinti savo idėjas, ką turime padaryti, kaip projektuoti, ištirti, patobulinti. Procesas yra toks pats, kaip ir mano gamtos mokslų tyrimuose, o ši sritis reikalauja daugiau tyrėjų, daugiau aukštos kvalifikacijos mokslininkų. Todėl man tai buvo pagrindinės žinios, kaip galėčiau pradėti savus didelius projektus su daug žmonių, kurie yra šios srities profesionalai“.

Triestas: gražus miestas prie jūros

Pats Triesto miestas taip pat suteikė puikių patirčių. Nors jis nėra didelis, šis miestas yra prie jūros ir turi turtingą istoriją, kurią buvo labai įdomu sužinoti. Anot Austėjos, ją taip pat nustebino ir stiprus vėjas, tačiau buvo puiku pamatyti Italiją ne vasaros sezono metu. „Miestas man patiko, nors jis nėra didelis ir viską galima pasiekti pėsčiomis. Tai miestas prie jūros, turintis labai ilgą ir įdomią istoriją“.

Volodymyr pasidalino romantišku požiūriu į Triestą. „Pats miestas labai gražus: kalnai ir Adrijos jūra vienoje vietoje. Be to, galiu pasakyti, kad miestas yra kupinas istorinių paslapčių. Dalyvavome ekskursijoje po miestą – tai buvo džiaugsminga patirtis, nes kai buvau jaunesnis, domėjausi Romos imperija“.

Galimybė sutikti bendraminčius iš visos Europos ir įgyti geresnį supratimą apie įvairias programas ir veiklas, siūlomas Triesto regione, buvo išties neįkainojama tiek Volodymyr, tiek Austėjai. Be to, ši savaitė leido jiems patobulinti savo komunikacijos įgūdžius, sužinoti apie Lean sistemos taikymą gamybos įmonėje, paįvairinti ir pagerinti savo studijuojamų mokslo sričių žinias.

Volodymyr teigimu, būsimiems dalyviams svarbu nebijoti komunikuoti, siekti kalbėti kuo daugiau, nes komunikacija – raktas į sėkmę kiekvienam.

„Šio projekto metu jaučiausi saugiai kalbėdamas angliškai, nebijojau daryti klaidų. Tad tai buvo tolerantiška erdvė, kurioje studentai galėjo išsakyti savo nuomonę. Turi kalbėti suprantamai – ir tiek“.

Austėja ir Volodymyr patikino, kad netolimoje ateityje vėl dalyvautų panašiuose renginiuose. Jie abu nekantrauja susipažinti su dar daugiau studentų ir įgyti naujų žinių.

Vokietija: mobilumo savaitė Sarbriukene

Vilmantė Mejerytė – vokiečių kalbos ir komunikacijos bakalauro studijų programos pirmakursė, kuri neseniai turėjo galimybę dalyvauti mobilumo savaitėje Sarbriukene Vokietijoje. Šios mobilumo savaitės tema buvo „Tarpkultūrinė komunikacija ir daugiakalbis diskursas akademiniame dėstyme“. Tai buvo unikali proga sužinoti daugiau apie skirtingas kultūras ir pamatyti, kaip tarpusavyje tam tikrose situacijose bendrauja užsienio studentai.

Mobilumo savaitę spalio 17–19 d. organizavo Saro krašto universitetas. Renginio dalyviai galėjo iš arčiau susipažinti su Saro krašto universitetu bei jo kultūra. Įvairios veiklos ir paskaitos leido dalyviams praplėsti supratimą apie įvairias kultūras.

„Pirmojo vakaro metu iš arti apžiūrėjome miestą kartu su organizatoriais iš Saro krašto universiteto, klausėmės pasakojimų apie miesto istoriją ir ragavome vokišką maistą. Antrąją dieną kartu su dirbtuvių dalyviais patys suorganizavome išvyką į Sargeminą, kadangi Prancūzijos siena yra visai šalia Vokietijos ir negalėjome praleisti galimybės pasimėgauti prancūziška kultūra ir maistu. Paskutiniąją mobilumo savaitės dieną organizatoriai surengė išvyką į „Völklinger Hütte“ – vienintelį pasaulyje pilnai išsaugotą industrializacijos laikų geležies apdirbimo fabriką. Tai taip pat yra pirmasis to laikmečio pramoninis paminklas, įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą“.

Mobilumo savaitė paliko labai gerą įspūdį

Pasak Vilmantės, viena įdomiausių mobilumo savaitės dalių buvo, kai teko stoti prieš kamerą ir žodžiais įvardinti, kas iš šios patirties paliko didžiausią įspūdį. „Pradžioje jaudinausi dėl to, bet vėliau džiaugiausi sužinojusi, kaip visi dalyviai (tarp jų ir aš) jautėsi apie šį laiką, praleistą mokantis drauge“.

Studentams, bijantiems kalbėti angliškai (ar kitomis kalbomis), Vilmantė pataria susitelkti į patį pokalbį, o ne tai, ką kiti žmonės pagalvos apie tarimą, akcentą, žodyną, sakinių struktūrą ir kitus kalbos vartojimo aspektus. Galiausiai, svarbiausia yra komunikacija, o gramatika yra antroje vietoje po viso kito.

Apibendrindama visą patirtį, Vilmantė akcentavo T4E aljanso organizacinius gebėjimus. „Man padarė įspūdį, kaip gerai organizuotos buvo visos mobilumo savaitės veiklos. Organizatoriai pasirūpino dalyvių apgyvendinimu, maitinimu ir vietiniu transportu“.

Praplėtė akiratį baigiamajam darbui

Svarbu pabrėžti ir teigiamą įtaką, kurią tokios tarptautinės veiklos turi patiems studentams.

„Kai pradėjau mokytis kalbos, nežinojau, ką galėčiau tyrinėti, pavyzdžiui, savo baigiamajame darbe. Šios dirbtuvės suteikė vertingų žinių ir praplėtė akiratį apie daugiakalbystę ir tarpkultūriškumą – tai galėtų būti atskiros temos baigiamajam darbui. Be to, vos įstojusi, supratau, kad noriu dalyvauti „Erasmus“ mainų programoje ir vykti į Saro krašto universitetą Vokietijoje, todėl šis renginys man ne tik leido susipažinti su universiteto aplinka, kultūra ir dėstytojais, bet ir suteikė drąsos išvykti į Saro krašto universitetą visam semestrui“.

Paklausta, ar dalyvautų panašiuose renginiuose netolimoje ateityje, studentė atsakė: „Jei turėsiu galimybę, būtinai apsvarstysiu dalyvavimą tokiame renginyje“.