VDU teikia pagalbą mokykloms ir abiturientams (video)

6502 15

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kovo 17 d. nurodė, kad savivaldybės ir kiti mokyklų steigėjai bei mokyklų vadovai iš anksto rengtųsi visuotiniam nuotoliniam mokymui, jei karantinas tęstųsi ir pasibaigus mokinių atostogoms. Įvertinęs iššūkius, kurie laukia ugdymo įstaigų bendruomenių, Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) siūlo pagalbą mokykloms, rengiantis ugdymą organizuoti nuotoliniu būdu. Pagalba mokykloms bus teikiama nemokamai.

Dėl didelio užsiregistravusiųjų srauto, registracija yra stabdoma. Informacija dėl kitų galimų seminarų bus paskelbta artimiausiu metu.

VDU dalijasi pirmuoju internetiniu videoseminaru, skirtu mokykloms, kurios rengiasi nuotoliniam mokymui(si). Jį galite peržiūrėti „Adobe Connect“ platformoje.

Karantino metu VDU gelbsti net 300 šalies mokyklų.

Universiteto mokslininkai ne tik konsultuoja dėl nuotolinio mokymosi organizavimo, bet ir, esant poreikiui, sukuria reikalingus infrastruktūrinius išteklius. Konsultaciniams internetiniams seminarams ir pagalbai paskirti mokyklos atstovai kviečiami registruotis čia. VDU siūlo kursus ir abiturientams – jie nuotoliniu būdu kviečiami ruoštis valstybiniams brandos egzaminams.

Siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą Lietuvoje buvo uždarytos mokyklos, dėl to ypač kenčia ugdymo procesas. VDU karantino metu studijų proceso nenutraukė – jį tęsia nuotoliniu būdu. Sukaupta patirtimi, vykdant ugdymo procesą nuotoliniu būdu, universiteto bendruomenės nariai yra pasiruošę pasidalinti su Lietuvos mokyklomis.

„Šiuo mums visiems sudėtingu laikotarpiu ypač svarbus yra susitelkimas ir vieni kitų palaikymas. Mūsų universitetas jau dešimt metų vykdo nuotolines studijas, taikant mišrųjį ir pilnai nuotolinio mokymosi būdus, taip pat turi platų tarptautinių ekspertų tinklą, dirbantį prie nuotolinių ir tradicinių mokymosi būdų tyrimų ir praktikų, todėl gali padėti mokykloms pasirinkti sau tinkamiausius sprendimus“, – pasakoja VDU Inovatyvių studijų instituto vadovė prof. Airina Volungevičienė.

VDU mokykloms siūlo:
  • sukurti Lietuvos mokykloms ugdymui nuotoliniu būdu reikalingą infrastruktūrą (nuotolinio mokymosi aplinką ir vaizdo pamokų kambarius), užtikrinančią nuotolinio mokymosi aplinkoje veikti pagal kiekvienos mokyklos mokytojų pasirinktą scenarijų, ugdymo turinio specifiką, padedant mokykloms šiuo metu ir parengiant mokyklas savarankiškai veikti ateityje;
  • konsultuoti dėl ugdymo organizavimo nuotoliniu būdu dėl mokyklai tinkamiausio scenarijaus pasirinkimo ir įgyvendinimo;
  • konsultuoti dėl ugdymo turinio skaitmenizavimo, pasiūlant skaitmeninio ugdymo turinio pasirinkimo sprendimus ar savo skaitmeninio ugdymo turinio sukūrimo;
  • talkinti pasirenkant bendravimo ir bendradarbiavimo ugdymo procese nuotoliniu būdu priemones ir scenarijus;
  • konsultuoti mokyklas organizuojant reguliarius internetinius seminarus mokykloms, aptariant visas aktualijas dėl ugdymo turinio, ugdymo organizavimo ar mokytojų kompetencijų.

Į konsultacijas rekomenduojame pirmiausia registruotis direktoriams ir pavaduotojams, kurie bus atsakingi už nuotolinio mokymo organizavimą mokyklose. Su visais užsiregistravusiais bus susisiekta asmeniškai.

Komentarai

Renata

Laba diena, labai aktuali pagalba menų mokykloms, ypač mokant pagal FŠPU muzikos teorijos (solfedžio) programas visoms ugdomosioms klasėms.

Violeta

Laba diena. Ar programa Skype tinka muzikos grupinėms pamokoms meno mokykloje (10-12 mokinių)? Jeigu taip, kokius darbus padaryti jau dabar?

Augutis Kučinskas

"Pirmasis internetinis seminaras vyks kovo 19 d. 13 val. Dalyvaus VDU Inovatyvių instituto tyrėjai, VDU Švietimo akademijos mokslininkai, Ozo gimnazijos vadovai ir mokytojai ekspertai." Pridėkite nuorodą, kur vyks seminaras. Ačiū!

Vytauto Didžiojo Universitetas

Laba diena, į seminarą užsiregistravę asmenys prisijungimo duomenis gaus asmeniškai. Šiuo metu visos vietos yra užpildytos. Apie papildomus webinarus informacija bus skelbiama viešai,

klabys antanas

Įvertinkite pirmą mokinių galimybes ir tėvų pasirengimą, nepamirštant mokytojų etoso. Neklaidinkit, kad mokyklos dalins turimus ir neturimus kompus ar plančiates. ką darys kai vaikų keletas šeimoje, kiekvienam po kompą su mikrofonu ir kamera ??? Net kaimynai lenkai labi minimaliai e. mokymo aplinkas įvaldę - pažiūrėkit ką jų žiniasklaidą rašo. Nesusilaukit nereikalingo, pykčio ir ignoravimo. Sveikatos.

Vytauto Didžiojo universitetas

Laba diena, informacija yra skirta tiems, kam tai yra aktualu ir yra pasiruošę organizuoti nuotolinį mokymą(si).Tai yra universiteto inciatyva, todėl kiekvienas turi pasirinkimą ja pasinaudoti arba ne.

Jūratė

Smagu dalyvauti webinare !!!

Vida

Puiki iniciatyva. Ačiū Jums!

Olga Suprun

Laba diena, gal galėtumėte kovo 19 dienos seminarą padaryti atvirą, kad jį matyti galėtų visi pageidaujantys? Arba jeigu tai neįmanoma dėl techninių ribojimų, gal vėliau galėtumėte viešai paskelbti jo vaizdo įrašą, kad visi, viršiję registracijos limitus, galėtų peržiūrėti jiems patogiu metu? Dėkoju už atsakymą!

Vytauto Didžiojo universitetas

Pirmąjį seminarą mokykloms jau galite peržiūrėti internete - https://ac.vdu.lt/pbshj5fet2ju/

Vilija

Laba diena, gal galėtumėte kovo 19 dienos seminarą padaryti atvirą, kad jį matyti galėtų visi pageidaujantys? Arba jeigu tai neįmanoma dėl techninių ribojimų, gal vėliau galėtumėte viešai paskelbti jo vaizdo įrašą, kad visi, viršiję registracijos limitus, galėtų peržiūrėti jiems patogiu metu? Dėkoju už atsakymą!

Eglė Morozova

Iki šiol negavau prisijungimo duomenų

RASA

Laba diena, Šis laiškas atėjo tik 20 dieną, Darbar negaliu įeiti. Vikas anglų kalba. Į lietuvių k. neverčia. AR galite šį seminarą palikti atvirą, kad galėčiau prisijungti ir stebėti , klausyti. Ačiū. Rasa

Virginijus Gerulaitis

Sveiki, ar VDU nesudarytų galimybės mokytojams pasinaudoti Moodle aplinka. Virginijus

Aldona

Labas, dėkoju Aldona

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus