VDU bendradarbiaus su Kilio universitetu

Gruodžio 9 d., penktadienį, nuotoliniame susitikime buvo patvirtintas susitarimo memorandumas, kurį lapkritį pasirašė Vytauto Didžiojo universiteto rektorius prof. Juozas Augutis ir Kilio universiteto (Keele University, Jungtinė Karalystė) globalių partnerysčių akademinis direktorius David Law. Susitikime dalyvavo abiejų universitetų atstovai, taip pat – Jungtinės Karalystės ambasadorius Lietuvoje Brian Olley, įmonės „Cormack Consultancy Group“ direktorius Gintaras Steponavičius.
Memorandumu universitetai sutaria ieškoti galimybių bendradarbiavimo veikloms, ypač tokiose srityse kaip jungtinių, dvigubo diplomo magistrantūros studijų vystymas, studentų, darbuotojų mainai, bendri moksliniai projektai, kūrybinės dirbtuvės ir kitos veiklos. Efektyvaus bendradarbiavimo ypač tikimasi gamtos mokslų srityje.
Pasveikindamas susirinkusiuosius, Jungtinės Karalystės ambasadorius Lietuvoje Brian Olley pabrėžė, kad šie universitetų užmegzti ryšiai yra puikus būdas stiprinti bendradarbiavimą tarp abiejų valstybių.
„Akivaizdu, kad tarptautiškumas yra labai vertingas. Kalbu ir iš asmeninės patirties – mano vaikai gavo labai daug naudos iš tarptautiškumo savo studijose. Jo nauda yra akivaizdi: bendradarbiavimas moksle, akademinėse publikacijose, nuomonių įvairovė. Visa tai gyvybiškai svarbu ir padės mums visiems kurti ilgalaikę ekonominę, technologinę, edukacinę ir visuomeninę naudą abiems šalims“, – sakė ambasadorius.
Susitikime dalyvavo ir aukštojo mokslo tarptautinio bendradarbiavimo konsultacijų įmonės „Cormack Consultancy Group“ direktorius Gintaras Steponavičius. Jo teigimu, VDU ir Kilio universiteto bendradarbiavimas bus itin naudingas biotechnologijų ir biomokslų sektoriams. „Linkiu, kad susitartumėte dėl konkrečių programų, skirtų šviesiems protams, talentingiems žmonėms ne tik Lietuvoje ir Jungtinėje Karalystėje, bet ir už jų ribų. Tikiu, kad pirmaujantys universitetai, stiprios institucijos pasieks gerų rezultatų mums visiems“, – linkėjo G. Steponavičius.
Kilio universiteto vicekanclerio pavaduotojas ir rektorius prof. Mark Ormerod susitikime negailėjo gražių žodžių VDU ir tuo pačiu atkreipė dėmesį, jog abu universitetai turi nemažai panašumų. Kilio universitetas buvo įkurtas 1949 m., taip pat yra plačios aprėpties ir orientuotas į tarptautiškumą bei mokslinius tyrimus įvairiose srityse, tarp jų – gamtos mokslų.
„Suprantame jūsų stiprų atsidavimą tarptautiškumui, kuris būdingas ir mums. Tikime, kad progresyvūs universitetai turi galią surasti sprendimus iššūkiams, su kuriais susiduria pasaulis. Norime užmegzti bendradarbiavimą, kurio svarbiausi komponentai – ekologija ir bioįvairovė“, – teigė prof. M. Ormerod, paaiškinęs, jog Kilio universitetas yra vienas iš D. Britanijos lyderių aplinkos tvarumo užtikrinimo srityje.
Renginyje žodį tarė ir VDU komunikacijos prorektorė doc. dr. Vilma Bijeikienė, atkreipusi dėmesį į bendrumus tarp Kilio universiteto ir VDU. „Mes turime daug persidengiančių interesų ir vertybių. Tarp mūsų universiteto vertybių – tvarumas, įvairovė, tarptautiškumas ir akademinis meistriškumas. Manau, kad kartu galima pasiekti pažangą visose šiose srityse“, – viltį išreiškė prorektorė, pažymėjusi, jog VDU gamtos mokslams dėmesį skiria ne tik Gamtos mokslų fakultete, tačiau ir Žemės ūkio akademijoje.
Kilio universiteto Gamtos mokslų fakulteto dekanas prof. Jonathan Wastling pabrėžė, jog užmegztas bendradarbiavimas leis universitetams siekti bendrų tikslų. „Biomokslų sektorius jau seniai neša didelę naudą Jungtinei Karalystei – tai sektorius, kuris skatina augimą ir inovacijas. Žinau, kad ir Lietuva turi ambicijų plėtoti savo biomokslų pramonę, kad jos dalis šalies BVP būtų didesnė. Tikiuosi, jog, pasitelkiant Jungtinės Karalystės patirtį ir darbą, kurį dirbame Kilio universitete, galėsite pasiekti šį tikslą“, – vylėsi Kilio universiteto Gamtos mokslų fakulteto dekanas.
Susitikimo metu pasisakė ir VDU Gamtos mokslų fakulteto dekanas prof. Saulius Mickevičius, kuris padėkojo už užmegztą bendradarbiavimą ir pakvietimą apsilankyti Kilio universitete. „Netrukus po Kalėdų ir Naujųjų metų ruošimės vizitui ir galvosime apie bendrus darbus, studijų programų rengimą. Labai ačiū Jums už tokią puikią progą bendradarbiauti su Jungtinės Karalystės universitetu gamtos mokslų srityje. Tai labai gera galimybė visiems Lietuvos universitetams ir VDU Gamtos mokslų fakultetui“, – tikino prof. S. Mickevičius.
Kilio universiteto globalių partnerysčių akademinis direktorius David Law, kalbėdamas renginio pabaigoje, teigė, jog būsimas bendradarbiavimas turi didelį potencialą, ir padėkojo „Cormack Consultancy Group“, Jungtinės Karalystės ambasadai Lietuvoje bei Britų tarybai už pagalbą užmezgant ryšius tarp universitetų. „Kai atvykau į Lietuvą, mane šiltai sutiko visi, tačiau ypač šiltai pasitiko kolegos VDU. Apsilankęs čia, iškart pamačiau, jog tai labai didelė galimybė bendradarbiauti – ir ne tik gyvybės mokslų srityje“, – sakė prof. D. Law.