Universitetas studentams paskyrė mokesčių lengvatas

769

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) skelbia mokestinių lengvatų konkurso, kurio tikslas – įgyvendinti socialiai atsakingo universiteto misiją mažinti studentų socialinę atskirtį, siekiant sudaryti tinkamas finansines sąlygas VDU studentams (įvertinus skirtingą jų socialinę (materialinę) padėtį, studijų rezultatus ir (ar) gyvenamąją vietą bendrabutyje) gyventi ir (ar) studijuoti, 2021/2022 m. m. pavasario semestre, rezultatus.

Universitetui viešai paskelbus apie galimybę skirti lengvatas mokesčiui už studijas bei apgyvendinimo mokesčiui sumažinti 2021/2022 m. m. pavasario semestrui, buvo gauti 54 studentų prašymai sumažinti mokestį už studijas bei 41 studentų prašymas sumažinti mokestį už apgyvendinimą universiteto bendrabučiuose.

Įvertinus VDU skirtos paramos dydį skirtą mokestinėms lengvatoms bei atlikus pateiktų duomenų analizę mokesčių už studijas ir apgyvendinimą lengvatoms 2021/2022 m. m. pavasario semestre VDU skyrė beveik už 17 000 EUR sumą, tokiu būdu patenkindamas 55 % (52 prašymus iš 95) lengvatų prašiusiųjų skaičiaus.

Mokesčio už studijas lengvatos skyrimo kriterijai

Mokestis už studijas buvo sumažintas studentams, kurie neturi abiejų tėvų arba jiems iki pilnametystės buvo paskirta globa (našlaičiams); neįgaliems studentams; studentams iš šeimų, kuriose yra 4 ir daugiau vaikų, bei studentams, kurių šeimos pajamos 1 asmeniui yra mažesnės nei 1 Lietuvos Respublikos vyriausybės patvirtintas minimalios mėnesinės algos dydis (toliau – 1,0 MMA, kuris 2022 m. siekia 730 EUR/mėn.), atsižvelgiant į studentų paskutinės sesijos akademinį vidurkį:

  • jei vidurkis yra nuo 9,50 iki 10,00, mokestis už studijas sumažintas 100 %
  • jei vidurkis yra nuo 9,00 iki 9,49, mokestis už studijas sumažintas 75 %
  • jei vidurkis yra nuo 8,50 iki 8,99, mokestis už studijas sumažintas 50 %
  • jei vidurkis yra nuo 8,00 iki 8,49, mokestis už studijas sumažintas 25 %

Iš viso buvo patenkinti 21 (iš 54 pateiktų) studentų prašymai skirti mokesčio už studijas lengvatas 2021/2022 m. m. pavasario semestrui arba 39 % nuo prašiusiųjų, tokiu būdu suteikiant paramos beveik už 9 000 EUR sumą.

Mokesčio už apgyvendinimą lengvatos skyrimo kriterijai

2021/2022 m. m. pavasario semestro apgyvendinimo universiteto bendrabučiuose 100 % mokesčio lengvata, nepaisant mokamo mokesčio dydžio, skirta studentams, kurie neturi abiejų tėvų arba jiems iki pilnametystės buvo paskirta globa (našlaičiams).

Apgyvendinimo mokesčio lengvata neįgaliems studentams, studentams iš šeimų, kuriose yra 4 ir daugiau vaikų, studentams iš šeimų, gaunančių socialinę pašalpą, bei studentams, kurių šeimos pajamos 1 asmeniui yra mažesnės nei 1,0 MMA gyvenantiems universiteto bendrabučiuose 2021/2022 m. m. pavasario semestro metu, skirta šia tvarka:

  • gyvenantiems dviviečiuose kambariuose su bendru dušu ir tualetu (apgyvendinimo mokesčio dydis yra 2 €/para), skirta 50 % lengvata
  • gyvenantiems dviviečiuose; dviviečiuose blokiniuose; dviviečiuose kambariuose su bendru dušu, tualetu ir WiFi ar vienviečiuose blokiniuose kambariuose (apgyvendinimo mokesčio dydis yra 3 – 4 €/para), skirta 25 % lengvata

Iš viso buvo patenkinti 31 (iš 41) prašymai skirti mokesčio už apgyvendinimą lengvatą 2021/2022 m. m. pavasario semestrui arba 76 % nuo prašiusiųjų, taip suteikiant beveik 8 000 EUR universiteto paramos studentams.

Studijų ir apgyvendinimo bendrabutyje mokesčio lengvatų konkurso rezultatai yra paskelbti asmeniškai informuojant kiekvieną lengvatos prašiusį studentą elektroniniu laišku, kuris buvo nurodytas el. paraiškos anketoje.

Daugiau informacijos

  • Studentų centras (Studentų reikalų departamentas)
  • Adresas S. Daukanto g. 27-206, 44249, Kaunas
  • Telefonas (8 37) 751 175
  • El. paštas studentas@vdu.lt