Simbolinis bėgimas suvienijo ukrainiečius ir juos palaikančius draugus

685

Rugpjūčio 26 d., šeštadienį, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sode vyko solidarumo su Ukraina bėgimas. Simbolinis renginys, vykęs dviejų svarbių datų – Ukrainos Nepriklausomybės dienos (rugpjūčio 24 d.) ir Ukrainos gynėjų atminimo dienos (rugpjūčio 29 d.) sandūroje, sutraukė apie pusšimtį studentų iš Ukrainos, Lietuvos ir kitų užsienio šalių.

Bėgime, kurį inicijavo VDU studentai iš Ukrainos, taip pat dalyvavo Ukrainos ambasados ​sekretorius Illija Zvenygorodskii, VDU Komunikacijos prorektorė doc. dr. Vilma Bijeikienė, VDU Bendruomenės gerovės koordinatorė Viktorija Starkauskienė bei Lygių galimybių koordinatorė Laura Lapinskė, VDU Sporto centro trenerė doc. dr. Asta Mockienė ir kiti universiteto bendruomenės atstovai.

VDU doktorantas Volodymyras Vasylenko

„Šio baisaus karo pradžios dieną Kauno centre pasakiau: Pasirodo, Ukraina neturi brolių, bet turi tikrą seserį – tai Lietuva! Per šiuos ilgus pusantrų metų mes tuo įsitikinome. Jūs padedate mums visais įmanomais būdais ir ketinate padėti toliau. Labai ačiū už tai. Ačiū, kad padedate mums. Ačiū, kad priėmėte mus. Dėkojame, kad palaikote mūsų poziciją tarptautinėje arenoje. Ypatingas ačiū Vytauto Didžiojo universitetui už šios akcijos organizavimą!“, – prieš bėgimą sakė VDU doktorantas Volodymyras Vasylenko – vienas VDU studentų ambasadorių.

Iniciatorių teigimu, tokie renginiai yra gyvybiškai svarbūs Ukrainai, nes jie įgyvendina atminimo politiką, padeda pasiekti itin reikšmingus tikslus – pagerbti ir prisiminti žuvusiųjų šeimas. Taip pat – tai Ukrainos žmones ir draugus suvienijantis renginys.

Nuo plataus masto karo pradžios Ukrainoje VDU priėmė daugiau nei tris šimtus studentų iš Ukrainos ir VDU Švietimo akademijos patalpose Vilniuje, Lietuvos ir Ukrainos pirmųjų ponių Dianos Nausėdienės ir Olenos Zelenskos iniciatyva, atidarė Ukrainos centrą – humanitarinės pagalbos ir švietimo erdvę, kurioje jau apsilankė daugiau nei 24 tūkst. ukrainiečių. VDU studijuojantys ukrainiečiai aktyviai dalyvauja bendruomenės veiklose, savanoriauja Ukrainos centre ir tiki, kad universitete įgyta patirtis padės atstatant savo gimtąją šalį.

VDU taip pat vienas pirmųjų pasiūlė pagalbą Mariupolio valstybiniam universitetui, kuris, prasidėjus karui, buvo perkeltas į Kijivą. VDU prof. Inetos Dabašinskienės iniciatyva Mariupolio universitetas 2022 m. gegužę prisijungė prie Europos universitetų aljanso „Transform4Europe“ – tarptautinių partnerių parama leis universitetui greičiau atsikurti gimtajame Mariupolyje. Netolimoje ateityje planuojama atidaryti Mariupolio valstybinio universiteto centrą VDU.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus