VDU Ukrainos centre paminėta Ukrainos nepriklausomybės diena

520

Ketvirtadienį, rugpjūčio 24-ąją, VDU Ukrainos centre (VDU UC) Vilniuje vyko Ukrainos Nepriklausomybės dienai paminėti skirtas šeimų festivalis, kuriame dalyvavo bei sveikinimo žodį tarė VDU rektorius prof. Juozas Augutis, Lietuvos pirmoji ponia Diana Nausėdienė ir VDU komunikacijos prorektorė doc. dr. Vilma Bijeikienė.

Šiandien susirinkome kalbėti apie Ukrainos laisvę, kurią bandoma išplėšti iš rankų, ir kurios kaina yra šimtai žuvusiųjų kiekvieną dieną, apie žmones, kurie kovoja už savo šalies nepriklausomybę ir jus, mielieji, kurie esate šioje salėje, ir nepaliaujate tikėti, kad netrukus galėsite grįžti namo“, – renginio metu kalbėjo prof. J. Augutis.

Prof. Juozas Augutis (E. Kinaičio nuotr.)

Pasak VDU rektoriaus, akademinė bendruomenė ne kartą įrodė, kokia stipri yra intelektualinės minties galia, – burianti, vienijanti, teikianti paguodą ir erdvę naujiems impulsams bei laisvės idėjoms. Toks jau daugiau nei metus yra Vytauto Didžiojo universitete įkurtas Ukrainos centras, jau per pirmus mėnesius tapęs saugumo sala ukrainiečiams Lietuvoje. Čia vykstantys renginiai ir susibūrimai padeda išlaikyti ryšį su tėvyne, įkvepia vilties ir suteikia drąsos akistatoje su ateitimi – kai Ukraina bus laisva. Kare reikalingi ne tik ginklai – vidinei laisvei išsaugoti būtina žmogiškoji šiluma, palaikymas ir solidarumas“, – pabrėžė prof. J. Augutis.

Tuo metu kreipdamasi į renginio svečius D. Nausėdienė kalbėjo, jog Ukrainos nepriklausomybės dienos proga solidarizuojasi visi laisvos valios žmonės, aktyviai ginantys šalių suverenumo principus, kovojantys už tikrą demokratiją, laisvę ir nepriklausomybę nuo agresijos ir okupantų prievartos. 

D. Nausėdienė pažymėjo, kad Ukrainos centras Vilniuje ypatingas tuo, jog sutelkia čia visus tuos, kurie ne tik saugo ir puoselėja humanizmo pagrindus, bet ir plėtoja tautinę ukrainiečių kultūrą, kalbą ir visada yra kartu su didvyriškai kovojančia Ukraina.

Diana Nausėdienė (E. Kinaičio nuotr.)

„Praėjo lygiai metai, kai rugpjūčio 24-ąją kartu su Prezidentu lankėmės Ukrainos centre. Per šį laikotarpį centras padėjo tūkstančiams moterų ir vaikų gauti psichologinę pagalbą, prisidėjo prie vaikų švietimo ir užimtumo, centre daug visi kartu diskutavome apie Ukrainos ateitį Europos Sąjungoje, inicijavome mokslinius tyrimus, plėtojome ryšius su ukrainiečiais Lietuvos regionuose“, – teigė Lietuvos pirmoji ponia.

Ukrainos nepriklausomybės dienos minėjimas (E. Kinaičio nuotr.)

Dėkodamas už paramą šalies pirmajai poniai D. Nausėdienei, Ukrainos Ambasadoriui Lietuvoje Petro Bešta ir ambasados darbuotojams bei Ukrainos centro komandai ir savanoriams, kurie teikia visą reikiamą pagalbą moterims ir vaikams, priverstiems bėgti nuo karo žiaurumų, VDU rektorius prof. J. Augutis kvietė visus norinčius prisijungti prie šį šeštadienį, rugpjūčio 26 d., VDU Botanikos sode Kaune vyksiančio solidarumo su Ukraina bėgimo. Bėgimas, rengiamas Ukrainos gynėjų atminimo dienos išvakarėse, yra skirtas pagerbti žuvusius kovoje už Ukrainos nepriklausomybę, suverenumą ir teritorinį vientisumą.

Ukrainos nepriklausomybės dienos šventės dalyviai turėjo galimybę dalyvauti vaikams ir suaugusiesiems skirtose dirbtuvėse, labdaros mugėje, aplankyti centro parterių stendus. Renginį vainikavo koncertas, skirtas Ukrainos Nepriklausomybės dienai, kuriame pasirodė atlikėjai iš Ukrainos.

Nuotraukos – Eitvydo Kinaičio

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus