Prof. Juozas Augutis: „Su tokia garbe ateis ir didesnė atsakomybė“

734

Rugsėjo 24–30 dienomis vykstantis konkursas „Pasaulio taurė“, organizuojamas jau 71-ąjį kartą, šiemet pirmą kartą atvyko į Lietuvą, Kauną. Pasaulio akordeono elitą sukviesiantis renginys reikalauja profesionalaus pasirengimo ir organizacinio efektyvumo priimant daugiau nei 50 tarptautinės žiuri narių bei atlikėjų iš 19 pasaulio šalių, o meninės veiklos gausa jau šiandieną Kaunui leidžia pasijusti Europos kultūros sostine.

Visą savaitę vykstanti „Pasaulio taurė“ kviečia užsukti pasiklausyti nemokamų perklausų bei vakarinių koncertų, vykstančių pagrindinėse Kauno salėse – VDU didžiojoje salėje ir Kauno valstybinėje filharmonijoje, kur profesionaliosios muzikos atlikėjų konkursas buvo iškilmingai atidarytas rugsėjo 25-ąją dieną. Atidarymo ceremonijoje intelektualaus meno gerbėjus užbūrė muzika, atlikta Laimono Salijaus (akordeonas), VDU kamerinio orkestro (dir. J. Janulevičius) bei VDU mišraus choro (dir. R. Daugėla) su Veronika Povilioniene priešakyje. Atidarymo iškilmėse dalyvavo ir Vytauto Didžiojo universiteto rektorius prof. Juozas Augutis, kuris interviu metu pasidalino savo mintimis apie „Pasaulio taurės“ svarbą bei jos meninį indėlį į universiteto bei visos Lietuvos istoriją.

Gerbiamas rektoriau, šiemet Kaune pirmą kartą istorijoje vykstantis pasaulinis akordeono konkursas „Pasaulio taurė“ yra didelė šventė visai Lietuvai bei akordeono muzikos mylėtojams. Kokia, Jūsų manymu, šio konkurso reikšmė yra Vytauto Didžiojo universitetui ir jo bendrijai?

Visų pirma, galimybė organizuoti Lietuvai, Kaunui – tai didelis pripažinimas. Bet kokioje profesinėje veikloje, taip pat ir muzikoje, niekas neatsiranda iš niekur, ir tai, jog buvo nutarta tokį svarbų renginį organizuoti čia, Kaune, yra didelis Lietuvos muzikų bei VDU Muzikos akademijos Akordeono skyriaus vadovo Kazio Stonkaus nuopelnas. Kiekvienas toks meninis renginys kilsteli meno kartelę ir manau, jog Muzikos akademija atsispirs dar aukščiau bei galės vadinti save meno elitu. Elitui, kaip žinome, yra aukštesni reikalavimai, tad mūsų universitetas ir jo kultūra nepaliaujamai progresuos.

Kuo konkursas svarbus Kauno miesto bendruomenei?

Be jokios abejonės, tokie konkursai kaip „Coupe Mondiale“ („Pasaulio taurė“) nevyksta šalyse, kuriose nepakankamai išvystytas kultūros lygis. Lietuvos akordeono muziką mūsų visuomenė žino jau senai, ir ši meno, muzikos kultūra jau yra peržengusi mūsų šalies sienas. Lietuvos akordeonistai iki šiol taip pat puikiai pasirodydavo bei sulaukdavo pripažinimo ir įvairiuose tarptautiniuose konkursuose užsienyje – tai ir sudarė sąlygas pasaulio akordeono elitui atvykti į mūsų šalį. Manau jog tai ir Kaunui, kaip būsimajai kultūros sostinei, yra didžiulis bei itin reikšmingas įvykis jo istorijoje – ir, patikėkite manimi, apie jį žino labai daug kas!

Ar manote, jog konkursas išgarsins universiteto vardą bei padės užmegzti draugiškus ryšius su užsieniu? Kaip ši akordeono muzikos savaitė įsirašys į VDU istoriją?

Kiekvienas įvykis mūsų universiteto istorijoje palieka pėdsaką, tam tikrą stotelę. 2011 m. Vytauto Didžiojo universitete atsidarė Muzikos akademijos fakultetas, atsirado pirmosios muzikos programos, na o šis aukščiausios klasės įvykis bus atspirties taškas tiek mūsų universitetui, tiek ir visai Lietuvai. Žinoma, su tokia garbe ateis ir didesnė atsakomybė bei aukštesni reikalavimai, tačiau tai bus kelias į dar didesnius mūsų pasiekimus tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje.

Už paramą organizuojant 71-ąjį pasaulinį akordeonistų konkursą „Coupe Mondiale“ dėkojame:

Kauno valstybinei filharmonijai

Vytauto Didžiojo universitetui

Kauno miesto savivaldybei