Kvietimas dalyvauti mokslinėje-praktinėje konferencijoje

1067

Lapkričio 22 d., trečiadienį, Vytauto Didžiojo universiteto daugiafunkciame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23, Kaunas) vyks VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto Viešojo administravimo katedros organizuojama vienuoliktoji nacionalinė konferencija „Viešosios politikos ir paslaugų vertinimas: piliečių ir nevyriausybinių organizacijų vaidmuo“. Kviečiame dalyvauti, teikti pranešimų santraukas ir diskutuoti įvairių mokslo sričių bei studijų pakopų studentus, mokslininkus ir praktikus.

Viešosios politikos ir viešųjų paslaugų tobulinimas Lietuvoje yra itin aktualus. Šiame procese vertinamieji tyrimai yra esminiai, nes glaudžiai bendradarbiaujant, dalinantis moksliniais įrodymais bei praktiniame lauke dirbančiųjų patirtimis, galime tikėtis gerų įrodymais grįstos politikos rezultatų. Šiame procese itin svarbu, kad į jį būtų įtraukti politikos formuotojai ir įgyvendintojai, mokslinius tyrimus atliekantys bei atitinkamas sritis studijuojantys, studentai. Tokia socialinės jungties platforma yra tapusi Viešojo administravimo katedros organizuojama kasmetinė studentų, mokslininkų ir praktikų konferencija, prie kurios organizavimo šiais metais prisideda ir VDU Žemės ūkio akademijos Bioekonomikos plėtros fakulteto Verslo ir kaimo plėtros vadybos katedra.

Kaip atskleidžia moksliniai tyrimai, viešoji politika ir viešųjų paslaugų teikimas sparčiai keičiasi dėl nuolat vykdomų viešojo sektoriaus reformų, krizių ir kitų veiksnių. Todėl labai svarbu vertinti vykstančius pokyčius tiek tikslų pasiekimo, tiek procesų, tiek suinteresuotų šalių įtraukimo aspektais.

Tyrimo rezultatai atskleidžia, kad pilietinės visuomenės veikėjų įtraukimas į veiklas susijusias su paslaugų teikimu nėra vienareikšmis dėl daugybės neigiamų veiksnių, pavyzdžiui – imitacinių tinklaveikų, tokenizmo, valdžios įstaigų siekio dominuoti ir kurti priklausomybes NVO atžvilgiu, ir t.t. O kaip yra Lietuvoje? Kaip viešųjų paslaugų teikimą vertina jų gavėjai? Ką galima būtų patobulinti, kad ši veikla tarnautų žmonėms?

Konferencijų pranešimai gali būti tiek teorinio, tiek empirinio pobūdžio. Pranešimų santraukos turi būti atsiųstos iki 2023 m. spalio 27 d. Konferencijos pranešimai bus įvertinti konferencijos organizacinio komiteto iki lapkričio 3 d., o apie galimybę skaityti pranešimą būsite informuoti individualiai.

Reikalavimai santraukai:

· iki 250 žodžių, kurie apimtų pranešimo pavadinimą, pagrindinę pranešimo idėją ir argumentus, 3–5 raktinius žodžius;

· formatas .doc arba .docx;

· papildomai nurodyti pranešėjo/ų pavardę/es, vardą/us, pareigas, instituciją, kontaktinę informaciją (el. pašto adresą);

· pageidaujamą pranešimo formą (žodinis pranešimas/stendinis pranešimas/nuotolinis);

· prašome santraukas siųsti ir dėl informacijos kreiptis šiuo el. paštu: vaida.auglyte@vdu.lt

· pranešimų trukmė neturėtų viršyti 15 min.