Kokybės kultūros stiprinimas: Europos universitetų atstovai pirmą kartą dalijosi patirtimi VDU inicijuotame renginyje

2025 m. balandžio 7–11 dienomis Vytauto Didžiojo universitete (VDU) vyko tarptautinis renginys Erasmus+ BIP „Kokybės kultūros plėtojimas AMI“ (angl. Fostering Quality Culture in HEI), skirtas kokybės užtikrinimo ekspertams iš aukštųjų mokyklų. Renginį organizavo VDU Studijų kokybės skyrius, siekdamas sukurti platformą dalintis gerąja patirtimi, diskutuoti apie kokybės užtikrinimo iššūkius ir stiprinti tarptautinius ryšius tarp kolegų.
Šis intensyvus penkių dienų renginys sulaukė daugiau nei dvidešimties ekspertų iš keturiolikos Europos šalių aukštųjų mokyklų. Dalyviai klausėsi pranešimų, aktyviai įsitraukė į interaktyvius seminarus ir diskusijas, kurių metu gilinosi į aukštųjų mokyklų kokybės užtikrinimo dabartinę situaciją ir galimus tobulinimo būdus. Pagrindinis renginio tikslas buvo identifikuoti veiksmingiausias praktikas, strateginius metodus ir svarbiausius etapus, būtinus aukštųjų mokyklų kompetencijų auginimui ir tvarios kokybės kultūros formavimui.
VDU Studijų prorektorė dr. Simona Pilkienė akcentavo strateginę tokių renginių svarbą. „Perėjimas nuo kokybės rodiklių matavimo iki kultūros vystymo visose universiteto lygmenyse yra svarbus VDU uždavinys, kuris vystomas sutelkus visą bendruomenę ir dalinantis patirtimi su užsienio partneriais. Pirmą kartą VDU organizuota tokio formato patirčių dalinimosi savaitė buvo itin sėkminga. Labai džiaugiamės, kad VDU savaitei tapo patirčių dalinimosi centru, kurios metu rasti tam tikri sprendiniai prisidės prie kokybės kultūros plėtojimo ne tik VDU, bet ir kitų šalių partnerių universitetuose”, – kalbėjo dr. S. Pilkienė.
Renginyje buvo nagrinėjamos universitetų kokybės kultūros stiprinimo temos, ypatingą dėmesį skiriant gerųjų praktikų dalijimuisi, inovatyviems mokymo metodams, studentų įsitraukimui ir dirbtinio intelekto iššūkiams aukštajame moksle. Dalyviai diskutavo apie perėjimą nuo rezultatų matavimo prie ilgalaikio poveikio, mikrokrediancialų svarbą, pasitenkinimo studijomis rodiklius ir bendruomenės įtraukimą. Studijų kokybės skyriaus projektų vadovė Žydrūnė Žemaitytė-Kviklienė teigimu, šis susitikimas tapo puikia proga dalyviams ne tik gilinti žinias tematiniuose seminaruose, dalyvauti diskusijose ir pristatyti savo institucijas, bet ir susipažinti su Kaunu ir Lietuvos kultūra, o taip pat plėtoti asmeninius ir profesinius ryšius. Renginio užsiėmimus vedė Europos aukštųjų mokyklų bei Lietuvos universitetų atstovai, Studijų kokybės vertinimo centro (SKVC) ir VDU darbuotojai.
„Vienas reikšmingiausių šios tarptautinės savaitės pasiekimų – tvirtas dalyvių susitarimas tęsti pradėtą bendradarbiavimą. Esame pasiryžę aktyviai inicijuoti bendrus projektus, kurie padės giliau pažinti kokybės kultūrą ir ieškoti novatoriškų sprendimų aukštojo mokslo erdvėje. Be to, džiaugiamės sutarę kitais metais vėl bendradarbiauti organizuojant dar vieną intensyvų trumpalaikį programos (BIP) renginį. Tikiu, kad šis tęstinis bendradarbiavimas leis mums nuolat dalintis sėkmingiausiais kokybės užtikrinimo pavyzdžiais, metodais bei įrankiais, o bendrai analizuodami kylančius iššūkius, galėsime rasti dar efektyvesnius ir inovatyvesnius sprendimus, kurie bus naudingi ir pritaikomi visose dalyvaujančiose aukštosiose mokyklose“, – pabrėžė VDU Studijų kokybės skyriaus vadovė Jurgita Belickė.
Tarptautinė savaitė „Kokybės kultūros plėtojimas AMI“ Vytauto Didžiojo universitete tapo svarbiu žingsniu stiprinant tarptautinį bendradarbiavimą kokybės užtikrinimo srityje. VDU Studijų kokybės skyriaus iniciatyva rodo universiteto įsipareigojimą siekti aukščiausios kokybės ir aktyviai prisidėti prie tarptautinės aukštojo mokslo bendruomenės.