Į VDU verslo inkubatorių atvyksta UAB „Nanologistics“

520

Į Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) verslo inkubatorių atvyksta Europos Sąjungos (ES) finansavimą pritraukusi UAB „Nanologistics“.

Šią įmonę drauge įkūrė trijų VDU gamtos mokslų absolventų komanda, kartu turinti daugiau nei dvidešimt metų mokslo produktų kūrimo, vystymo bei komercializavimo pasaulyje patirtį. Įkūrėjus Eventą Šaučiūną, Edviną Grauželį bei Andrių Kočevą vienija bendros Biochemijos ir Molekulinės biologijos studijų kompetencijos bei artimas požiūris į verslo procesus.

Naujai prisijungęs Komunikacijos ir  technologijų perdavimo centro (KTPC) partneris „Nanologistics“ vysto liposominių nešiklių technologiją, skirtą sveikatos bei sveikatinimo industrijų panaudojimui.

„Dauguma peroraliai vartojamų vaistinių preparatų, papildų, vitaminų ir maistinių medžiagų yra sunkiai pasisavinami. Vystydami šį projektą siūlome inovatyvų veikliųjų medžiagų pakavimą naudojant liposominius nešiklius, – „Nanologistics“ siūlomą naujovę pristatė generalinis direktorius E. Šaučiūnas.  Jo teigimu, liposominiai nešikliai pagerina ne tik įsisavinimą, bet ir skonines savybes bei sumažina virškinamojo trakto dirginimą.

Neseniai pusmetį paminėjusi įmonė rugsėjo viduryje bendradarbiaudama su VDU laimėjo „InoStartas“ projektą, kurį įmonė vykdys iki 2025 m. kovo mėnesio.

Projektas „DAUGIAKOMPONENČIŲ LIPOSOMINIŲ NEŠIKLIŲ GAMYBOS TECHNOLOGIJOS VYSTYMAS IR PRITAIKYMAS“ ĮGYVENDINIMUI“ (NR. 02-014-K-0042) yra finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo. Bendras biudžetas – 280 100 eurų, o ES fondo skirta finansavimo suma – 199 953 eurų.

„Mūsų vystoma technologija liposominės žaliavos gamintojams suteiks galimybę įkrauti platesnį spektrą veikliųjų medžiagų ir kurti daugiakomponentes liposomų kombinacijas. Visa tai įgalins lengviau išplėsti produktų portfelį ir pasiūlyti skirtingoms rinkoms naujus, inovatyvius ir į vartotoją orientuotus produktus”, – aiškino E. Šaučiūnas.

„Nanologistics“ mokslo klausimais konsultuojasi su VDU Prof. Sauliumi Šatkausku, o dabar VDU inkubatoriuje technologijos komercializavimo iššūkius jai padės spręsti ir KTPC komanda.

„Tikimės padidinti galimybes augti, plėstis ir geriau orientuoti savo produktą į rinką ir tai žymiai prisidės prie visuomenės sveikatos stiprinimo, ligų prevencijos ir kokybiškesnio gyvenimo“– sakė „Nanologistics“ bendraįkūrėjas.