Filmo apie Kauno ir Japonijos ryšius kūrėjams – VDU rektoriaus padėkos

1317

Birželio 27 d. VDU Rektoriaus prof. Juozo Augučio padėkos buvo įteiktos kūrėjų komandai, sukūrusiai dokumentinį filmą „Kaunas. Sugiharos ir Japonijos ženklai“. Kūrėjai dr. Aurelijus Zykas, Kristijonas Jakubsonas ir dr. Linas Didvalis buvo apdovanoti už Japonijos ir Lietuvos tarpkultūrinių ir tarpuniversitetinių ryšių plėtojimą bei mokslo populiarinimą.

Visuomenei filmas pirmą kartą pristatytas 2018 m. balandžio 24 d. Kaune, vėliau įvyko peržiūros Vilniuje ir Klaipėdoje. Liepos 28 d. įvyks filmo premjera Japonijoje, Gifu mieste. Projektas, remiamas Tarptautinio Tošibos fondo (TIFO), pradėtas vykdyti 2017 m. vasarą. Filme pasisako 20 Japonijos ir Lietuvos visuomenės veikėjų, pristatančių istorijas iš skirtingų perspektyvų, naudojama gausi medžiaga iš Japonijos ir Lietuvos archyvų. Kadangi skamba japonų ir lietuvių kalbos ir naudojami subtitrai, filmas yra dvikalbis: jis vienodai gerai suprantamas abiem tautoms.

Filme Kauno ryšių su Japonija puslapiai verčiami per keturias skirtingas asmenybes, kurios prieš Antrąjį pasaulinį karą tapo tiltais tarp dviejų šalių. Pirmoji iš jų – Jukičis Fukudzava, pirmasis japonas, paminėjęs ir aprašęs Kauną savo dienoraštyje, kuomet 1862 m. kartu su 36 japonų misija važiavo pro Lietuvą traukiniu ir čia trumpam išlipo pasivaikščioti. Pirmųjų lietuviškų knygelių apie Japoniją autorius Steponas Kairys 1905 m. buvo sužavėtas nedidelės tolimos valstybės, kuri sugebėjo nugalėti dešimteriopai didesnę Rusiją, ir kuri įkvėpė lietuvių ryžtą siekti savo nepriklausomybės. Net kelis kartus Japoniją aplankęs žurnalistas ir keliautojas Matas Šalčius 1929 m. ryžosi šią šalį iš Kauno pasiekti… motociklu. Ir, galiausiai, diplomatas Čiunė Sugihara 1940 m. abi tautas sujungė per savo žygdarbį.

Filmo rėmėjai ir partneriai yra Tošibos tarptautinis fondas, Global Japan Office Kaune, „ProConf“ ir Kauno miesto savivaldybė.

Filmo anonsas

Filmo „Facebook“ puslapis