Ukrainos centre vyko diskusija apie ukrainiečių jaunimo ateitį

675

Birželio 1 d. Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga Ukrainos centre vyko diskusija, kurioje dalyvavo Ukrainos ir Lietuvos jaunimas, Ukrainos Aukščiausiosios Rados Pirmininkas Ruslanas Stefančukas, LR Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir Lietuvos pirmoji ponia Diana Nausėdienė. Renginio metu buvo aptarta ukrainiečių jaunimo lankymosi ir mokymosi Lietuvoje svarba. Susitikimą moderavo VDU Komunikacijos prorektorė doc. dr. Vilma Bijeikienė ir Ukrainos centro darbuotoja Polina Soromacha.

Diskusijoje VDU Komunikacijos prorektorė doc. dr. Vilma Bijeikienė pastebėjo, kad Ukrainos centras įgyja vis didesnę akademinę reikšmę. „Organizuojamos „idėjų kalvės“ formato diskusijos leidžia jaunuoliams iš Ukrainos ir Lietuvos – bendraamžiams, klasiokams, bičiuliams – ne tik susipažinti su žymiais politikais, diplomatais, mokslininkais, pasidalinti nuomonėmis aktualiais klausimais, išgirsti įvairių ekspertų įžvalgų, bet ir atpažinti savo interesų ir talentų sritis bei atrasti savo karjeros kelius. Labai tikime, kad tie keliai atves juos į VDU studijų programas ir leis jiems įgyvendinti svajonę kurti Ukrainos ateitį Europoje“, – tikisi prorektorė.

Susitikimo metu Aukščiausiosios Rados Pirmininkas R. Stefančukas pažymėjo, kad ukrainiečių jaunimui „programa minimum“ yra žinių ir patirties įgijimas, taip pat – pažinčių mezgimas. Vėliau viso to dėka, sugrįžę į gimtinę, jie galės prisidėti prie valstybės atsigavimo.

„Jaunimas yra kiekvienos šalies ateitis. Jie yra tie, kurie seks po mūsų ir, atpažindami ankstesnių kartų narsą, kurs mūsų visų bendrą ateitį. Ačiū už galimybę būti čia ir kalbėtis su mūsų ateitimi, mūsų vaikais, šioje didelėje erdvėje“, – sakė R. Stefančukas, pažymėjęs, jog Lietuvoje esantis ukrainiečių jaunimas turi vertingą galimybę bendrauti su lietuviais draugais ir plėtoti su jais sėkmingus ryšius.

Ukrainos jaunimui svarbu neprarasti galimybės mokytis ir vėliau tapti lyderiais, kurti savo pačių ir laisvos Ukrainos ateitį, diskusijos metu sakė Lietuvos pirmoji ponia D. Nausėdienė. „Džiugu pasveikinti Jus, susirinkusius šioje unikalioje institucijoje. Kurdamos ją kartu su Ukrainos pirmąja ponia Olena Zelenska, siekėme saugios humanitarinės erdvės ukrainiečiams, kurioje jie turėtų galimybę ne tik užgydyti žiauraus karo traumas, atstatyti psichologinę pusiausvyrą, bet ir toliau puoselėti bendruomeniškumą, nacionalinę kultūrą, identitetą“, – pabrėžė D. Nausėdienė.

Susitikimo metu buvo pripažinta, jog Lietuvos palaikymas priimant Ukrainai svarbias rezoliucijas padeda pralaužti ledus ir vėliau priimti reikšmingus pasaulinio lygmens sprendimus. Lietuva buvo viena pirmųjų šalių, pripažinusių, kad Rusijos Federacijos veiksmai yra teroristiniai. Mūsų valstybė greitai pasmerkė Rusiją ir ištiesė pagalbos ranką ukrainiečiams. Visa tai priminė renginyje dalyvavusi LR Seimo Pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen.

„Tikiu, kad tokiais veiksmais visuomet palaikysime Ukrainą ir ateityje, iki pat visiškos pergalės. Visa mūsų visuomenė išliks kartu su Ukraina – visuose lygmenyse“, – teigė LR Seimo Pirmininkė.

Lietuvos ir Ukrainos pirmųjų ponių iniciatyva įsteigtame Ukrainos centre ukrainiečiai gauna neformalųjį švietimą, kultūrines, psichosocialines ir kitas reikiamas paslaugas. Centras prisideda prie ukrainiečių integracijos Lietuvoje palengvinimo, taip pat sudarydamas jiems palankias sąlygas nepamiršti savo kultūros ir kalbos, puoselėti identitetą.

Kartu su Vytauto Didžiojo universitetu, kuris yra vienas iš jo steigėjų, Ukrainos centras siekia plėsti savo veiklą: burti akademinę bendruomenę, kuri savo žiniomis, tyrimais ir bendra patirtimi prisidėtų prie europinės Ukrainos perspektyvos.

Per 12 veiklos mėnesių Ukrainos centre jau apsilankė beveik 23 tūkst. žmonių, tarp jų – aukšto rango pareigūnai ir svečiai iš užsienio.