Dr. R. Čičelio knygoje – apie Jono Meko kūrybą

1076

Leidykla „Versus“ išleido VDU Humanitarinių mokslų fakulteto dėstytojo dr. Ramūno Čičelio knygą „Jono Meko „Aukso vidurys“: kūrybos filotopinė žiūra“.

Tai – tarpdalykinis tyrimas, kuriame sujungiama vieno žinomiausių pasaulio lietuvių, Jono Meko, literatūros tekstų ir filmų analizė bei filosofinis žvilgsnis, leidžiantis autoriui gerokai platesniame kontekste lyginti, svarstyti, interpretuoti iki šiol daugiau tik literatūrologinėmis ar kino prieigomis analizuotą Jono Meko kūrybą.

„Kuo knyga yra nauja, kokiomis įžvalgomis ji išsiskiria? Pirmiausia, ji pateikia rašytojo ir filmininko kūrybos vientisumą, nuoseklumą, ryškina pastovias jau kūrybinio kelio pradžioje įtvirtintas pasakojimo slinktis, menines nuostatas. Padeda suvokti kūrėjo psichologiją, skatina diskutuoti, naujai peržiūrėti kai kuriuos Jono Meko filmus, perskaityti poetinius ar eseistinius tekstus. Tai daug… Simboliška, kad knyga pasirodo 2020 metais; praėjusių metų pradžioje su šiuo pasauliu atsisveikino J. Mekas, o viešąją erdvę užpildė daugiau emocine, memuaristine raiška nuspalvintos pro memoria. Po jų ateina laikas rimtesniems tekstams“, – knygą pristato VDU Lituanistikos katedros profesorė dr. Dalia Kuizinienė.

„Mano naujausia knyga yra nuosekli beveik visos Jono Meko kūrybos interpretacija, pagrįsta Arvydo Šliogerio idėjomis. Kai J. Mekas šiandien yra beveik visų lūpose, kai daugėja šio kūrėjo šaltinių publikacijų, siūlau į J. Meką ir A. Šliogerį žvelgti analitiniu žvilgsniu, nepamirštant, kad abu jie buvo dideli poetai, aktualiai klausiantys, ar vis labiau pragmatiniame pasaulyje poetinis mąstymas dar yra svarbus“, – paaiškina dr. Ramūnas Čičelis.

Knygos viršelis

Daugiau informacijos

Nuotr. Kastyčio Mačiūno